Szukaj w działach:

Intensywna końcówka roku członków KOM

Intensywna końcówka roku dla klastrowiczów
 Fot.: KOM

Trzy duże wydarzenia czekają w listopadzie firmy zrzeszone w Klastrze Obróbki Metali. 14-17 listopada zaprezentują swoje oferty na największych w Europie Północnej specjalistycznych targach dla podwykonawców z branży metalowej, maszynowej, elektromaszynowej i samochodowej - Elmia Subcontractor 2015.

W tym samym czasie – 14-16 listopada - Klaster wystąpi na Warsaw Industry Week, gdzie został partnerem merytorycznym. Z kolei od 28 do 30 listopada KOM będzie uczestniczył w spotkaniu pod nazwą 5th Cluster Conference Metal Brandenburg w Hennigsdorf k. Berlina. Konferencja ta organizowana jest przez Klaster Metalowy z Branderburgii, z którym została podpisana umowa o współpracy podczas targów przemysłowych Hannover Messe.

- "Listopad to dla nas niezwykle intensywny miesiąc. Weźmiemy udział w trzech dużych wydarzeniach w kraju i za granicą, gdzie będziemy promować polski i podlaski biznes branży metalowej, szukać kooperantów, rozmawiać z kontrahentami. W obszarze zainteresowań są także inne klastry europejskie do realizacji projektów międzynarodowych."- mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali.

Uczestnictwo we wspomnianych wydarzeniach nie byłoby możliwe bez wsparcia Urzędu Miejskiego w Białymstoku. KOM wygrał bowiem konkurs na promocję zagraniczną regionu, dzięki czemu wyjazdy zostały częściowo sfinansowane przez białostocki magistrat.

Podlaskie firmy bardzo mocno promują się w świecie, pokazując podczas międzynarodowych targów często innowacyjne rozwiązania i produkty. Co istotne, występując pod wspólnym szyldem mają znacznie większą siłę przebicia niż działając w pojedynkę. Dlatego też hasło KOM brzmi: "jeden kontakt, wielu dostawców", co doceniają zagraniczni partnerzy.

- "Takiej końcówki roku w naszej 10-letniej historii trudno się doszukać"- potwierdza Sebastian Rynkiewicz, koordynator Klastra Obróbki Metali. - "Wszystkie trzy imprezy wspierane są ze środków Urzędu Miejskiego w Białymstoku, co jest wyjątkowe, bo pokazujemy, że umiemy współpracować międzysektorowo. Tak mocnej promocji regionu i miasta myślę, że jeszcze nie było."

Intensywna końcówka roku dla klastrowiczów
 Fot.: KOM

Największe w Europie Północnej targi specjalistyczne dla podwykonawców z branży metalowej, maszynowej, elektromaszynowej i samochodowej - Elmia Subcontractor 2015 - odbędą się w Jönköping w Szwecji. Są one miejscem spotkań firm i przedsiębiorców z całej Europy, co stwarza możliwości zawarcia wielomilionowych kontraktów. Wystawa Elmia Subcontractor gromadzi blisko 1200 wystawców z około 30 krajów. W zeszłorocznej edycji wzięli udział wystawcy z 30 państw. Imprezę odwiedziło 15 000 gości.

Z kolei targi Warsaw Industry Week odbędą się po raz drugi. Jest to prężnie rozwijająca się impreza dedykowana dla branży przemysłowej, będąca miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowej obróbki metalu, tworzyw drewna i w wielu innych branżach. Prawie 400 wystawców przedstawi swoje produkty, rozwiązania czy usługi w dwóch ogromnych halach wystawienniczych o łącznej powierzchni 45 tys. mkw.

W ostatnim listopadowym wydarzeniu - konferencji w Brandenburgii (5th Cluster Conference Metal Brandenburg) - wezmą udział przedstawiciele instytucji i firm z Niemiec, Polski i Danii. Nie zabraknie spotkań B2B, podczas których przedstawiciele KOM będą starali się pozyskać nowych kooperantów do współpracy.

Klaster Obróbki Metali w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności. Posiada status Krajowego Klastra Kluczowego. Liczy blisko 100 podmiotów, w skład których wchodzą firmy i partnerzy strategiczni - uczelnie samorządy, parki technologiczne, instytucje około biznesowe. Liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwach członkowskich to ponad 7600 osób, roczny przychód firm klastrowych plasuje się na poziomie przeszło 1,6 mld zł, z czego eksport stanowi 40%.


Źródło: KOMDodano 13.11.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy