Szukaj w działach:

Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Prasy krawędziowe, to specjalistyczne maszyny dedykowane do obróbki metalu, dzięki czemu będzie on posiadał odpowiedni kąt zagięcia.


Gięcie blach to najczęściej wykorzystywana technologia obróbki plastycznej metali, obróbka pozwala na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonanie złożonych kształtów. Proces ten polega na zginaniu, ściskaniu blachy przy jednoczesnym jej rozciąganiu, można go stosować dla różnych materiałów na przykład aluminium, czy stali.

Prasa krawędziowa jest niezbędnym narzędziem do tego, by realizować proces gięcia blach jak i wycinania na prasach cnc. Ma ona określone możliwości, jak i ograniczenia. O tym, czy dane gięcie może zostać wykonane, decyduje jednak także narzędzie gnące. Sterowanie zderzaków pozycjonujących, nacisku oraz możliwość ich precyzyjnej korekty już po wykonaniu pierwszej sztuki gwarantują perfekcyjne odwzorowanie detali w całej serii. Odpowiedni układ elektryczny zastosowany w takich urządzeniach umożliwia wykonywanie nawet bardzo precyzyjnych ruchów.

Zakup odpowiedniej prasy krawędziowej to poważna inwestycja, na rynku jest wiele dostępnych roziwązań, z którym warto się zapoznać i porównać je przed zakupem. Poniżej prezentujemy przegląd dostępnych na polskim rynku pras krawędziowych.


Prasy krawędziowe CNC DURMA

AD-S-1-durma-polsver

DURMA jest firmą o ugruntowanej pozycji na rynku z ponad 60 letnim doświadczeniu w produkcji maszyn od obróbki blach plastycznej m. in. pras krawędziowych z napędem elektrycznym, hydraulicznych i serwo-hydraulicznych. Prasy krawędziowe DURMA charakteryzują się trwałością oraz dokładnością gięcia przy zachowaniu przystępnej ceny.

Prasy krawędziowe dostępne są różnych konfiguracjach:
- AD-S, AD-SERVO – zawansowane hydrauliczne i serwo-hydrauliczne prasy krawędziowe z dużym wyborem różnorodnych rozwiązań.
- AD-R – podstawowa, hydrauliczna sterowana CNC prasa krawędziowa o bardzo dobrych parametrach technicznych przy zachowaniu rozsądnej ceny.
- AD-ES – elektryczne prasy krawędziowe mające szczególne zastosowanie przy seryjnej produkcji małych i średnich detali. Zastosowanie aktywnej kurtyny świetlnej (praca bez pedału nożnego) znacząco podnosi wydajność produkcji.
Tandem i Tridem – rozwiązanie pozwalające na zwiększenie długości gięcia oraz nacisku.
- Prasa krawędziowa z robotem – stanowiska zrobotyzowane z dowolnym robotem.
- Oprogramowanie - zwiększa wydajność, ułatwia pracę dzięki możliwości  m.in. automatycznym doborze narzędzi, sekwencji gięć integracji z wycinarkami laserowymi, itd.
Należy również nadmienić, iż DURMA posiada bogate doświadczenie w projektach specjalnych dla różnych gałęzi przemysłu.

Dystrybutor: POL-SVER

 

iBend MVD  - Prasy krawędziowe 

iBend MVD  - Prasy krawędziowe

Firma MVD została założona w 1950 roku i jest obecnie całkowicie skoncentrowana na produkcji maszyn na rynek europejski, gdzie została jedną z wiodących marek. Od 2001 roku wszystkie prasy posiadają certyfikat i oznakowanie CE. W 2015 roku producent wprowadził do krawędziarek technologię hybrydową, zaś od 2018 roku klienci mogą również wybierać spośród modeli w pełni serwomotorycznych.
iBend podzielone są na 4 główne grupy A, B, C i  D różniące się stopniem zaawansowania oraz zasilaniem hydraulicznym lub  hybrydowym o długości oraz sile nacisku od 1 250 mm/40 ton do 8 100 mm/800 ton oraz 6 100 mm/1000 ton. iBend zawierają zawsze komponenty najwyższej klasy: pompy hydrauliczne Eckerle i zawory Hoerbiger, kompensację Wila napędzają silniki Framo, stemple i matryce Eurostamp. Sterowania CNC wytwarzane są przez ESA, Delem lub Cybelec, zaś systemy zderzakowe pochodzą z  Unimec. Seria E maszyn zarezerwowana jest dla pras o napędzie czysto serwomotorycznym, szybkim i ekonomicznym, który wyróżnia się ograniczeniem szkodliwego dla środowiska oleju oraz niskiej emisji CO2 w kontekście zużycia energii elektrycznej. Na pokładzie znajdują się serwosilniki i napędy firmy ESA . E-Seria oferuje prasy od długości i sile nacisku 1250 mm/40 ton do 4100 mm/ 200 ton. 


Dystrybutor: CNC-Projekt

Portugalskie prasy krawędziowe Adira 

tfm-adira-prasa


Portugalska firma Adira specjalizuje się w produkcji pras krawędziowych i nożyc gilotynowych, przykładając dużą uwagę do rozwoju swoich produktów, jak również stosowania nowoczesnych i często pionierskich rozwiązań technicznych.

W jej ofercie znajdują się następujące serie pras:

PA Basic - hydrauliczne, synchroniczne prasy krawędziowe;
PA Plus - hydrauliczne prasy krawędziowe z bogatym standardowym wyposażeniem oraz falownikiem, umożliwiającym znaczne zmniejszenie zużycia energii w porównaniu do standardowych pras hydraulicznych.
PF - zaawansowane prasy z napędem hybrydowym i technologią Greendynamics, charakteryzującą się szybką pracą oraz redukcją zużycia energii. Standardowe parametry obejmują zwiększone wcięcie, skok oraz prześwit, w porównaniu z prasami serii PA.
BB Bluebender – serwoelektryczne prasy krawędziowe, sprawdzające się idealnie przy produkcji wielkoseryjnej niewielkich detali, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.
GB Greenbender – synchroniczne, hybrydowe prasy krawędziowe o konstrukcji ramy typu H gwarantującej wysoką sztywność. Głównymi atutami maszyn tej serii są: nieograniczone wcięcie, zwiększony zakres pracy zderzaka oraz aktywną automatyczną kompensację ugięcia górnej belki i stołu dolnego.

Dystrybutor: TFM - Technologie Formowania Metali


Prasy krawędziowe G.A.D.E.


dig-switala-gade-02Hybrid


G.A.D.E. to włoski producent pras krawędziowych. Specjalizuje się w produkcji pras hydraulicznych od 835mm nacisku 40ton do 10.000mm nacisku 1100ton; pras hybrydowych, które charakteryzują się niezwykłą precyzją gięcia oraz prędkość roboczą powyżej 12mm/s w strefie roboczej, przy zmniejszeniu zużycia energii nawet o 40%; wszystkie prasy wyposażone są w kompensację strzałki ugięcia aktywną w środkowej części stołu z centralą ustawioną na maksymalną oszczędność energii. Dodatkowymi atutami maszyny są cicha praca i zastosowanie prowadnic ślizgowych o bardzo niskich współczynnikach tarcia.

Prasy krawędziowe G.A.D.E. oferują dużą elastyczność w doborze geometrii maszyny przez co pozwalają na gięcie bardzo skomplikowanych kształtów które są niemożliwe do wykonania na prasach krawędziowych standardowych. 

Dystrybutor: DIG Świtała


Prasy krawędziowe Baykal

Prasy krawędziowe Baykal

Baykal Makina jest renomowanym tureckim producentem maszyn dla przemysłu metalowego z tradycją sięgającą lat pięćdziesiątych. Program produkcyjny Baykal obejmuje prasy krawędziowe, nożyce gilotynowe, wycinarki laserowe w technologii światłowodowej (fiber), wycinarki plazmowe oraz prasy wykrawające.

Zakres pras krawędziowych to dwie serie produktowe APHS oraz APHE. Do ich budowy wykorzystano komponenty renomowanych producentów, takich jak: Siemens, Schneider Electric, Pilz, Legrand, Omron czy Yaskawa, a w przypadku układu hydraulicznego: Hoerbiger oraz Rexroth. Maszyny są dostępne z mocowaniem w systemie Promecam, Wila, bądź specjalnym o podwyższonej wytrzymałości – Baykal Heavy Duty. Seria APHS posiada w standardzie 4 osie sterowane CNC (Y1-Y1-X-R), laser bezpieczeństwa AKAS II oraz automatyczną kompensacją strzałki ugięcia (system WILA). Dostępne sterowania to DELEM, CYBELEC lub ESA. Standardowy zakres długości gięcia to: 1250-:-6100 mm; zakres nacisków: 35-:-600 ton. Większe długości i naciski produkowane są pod indywidulane potrzeby klienta. Prasy serii APHS mogą być przystosowane do pracy z robotem w ramach budowanych przez firmę POLTEKNIK zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych pod konkretny detal klienta. 


Dystrybutor: Polteknik

 

Prasy do obróbki blach LVD

lvd/toolcell_xt_lvd

Firma LVD jest producentem innowacyjnych maszyn do obróbki blach, w tym pras krawędziowych, wycinarek laserowych, wykrawarek, gilotyn oraz systemów automatyzacji. LVD oferuje także kompleksowy pakiet oprogramowania Cadman®.  W swojej ofercie firma posiada zarówno prasy krawędziowe do gięcia małych detali: w tym elektryczną prasę Dyna-Press ( 24/12, 40/15), która w wersji rozszerzonej o robota firmy KUKA tworzy zrobotyzowaną komórkę do gięcia Dyna-Cell (40/15), jak również wysoce precyzyjne prasy krawędziowe serii PPED oraz PPEB do ogólnych zastosowań gięcia. LVD oferuje także prasy z systemem laserowego pomiaru kąta gięcia w czasie rzeczywistym Easy-Form®Laser, jak również maszyny ze zintegrowanym urządzeniem do zmiany narzędzi ( ToolCell). Oferta firmy LVD obejmuje takie prasy jak: DYNAPRESS, DYNACELL, PPEB, PPED, EASY-FORM, TOOLCELL oraz prasy do obróbki wielkogabarytowej PPEB-H oraz SYNCHRO-FORM.


Dystrybutor: LVD Polska

 

Prasy krawędziowe VICLA

superior_vicla-presse-piegatrici


Prasy krawędziowe VICLA są w całości produkowane we Włoszech, przy użyciu najlepszych materiałów i komponentów, pochodzących od czołowych producentów europejskich. Prasy krawędziowe VICLA podzielono na trzy serie.
.FIRST to kompaktowe, szybkie, hydrauliczne prasy krawędziowe, w których szczególną uwagę zwrócono na ergonomię pracy i jakość wykonania.
.SMART to wszechstronne i bardzo funkcjonalne prasy krawędziowe z dużymi możliwościami dostosowania wyposażenia do każdej, nawet najbardziej wymagającej produkcji. Możliwość skonfigurowania wieloosiowego zderzaka tylnego czy zastosowanie automatycznego systemu mocowania narzędzi pozwalają na stosowanie tych maszyn do gięcia krótkich jak i długich serii, części prostych lub bardziej złożonych.
.SUPERIOR. Wyposażone w hybrydowe systemy hydrauliki pozwala zaoszczędzić energię elektryczną i zmniejszyć ilość oleju, ale również w znaczny sposób przyspieszyć obsługę maszyny i cykle gięcia. 

Producent daje możliwość doposażenia pras krawędziowych w wiele opcji dodatkowych nawet po zainstalowaniu i okresie użytkowania. 

Dystrybutor: VENTOR


Serwo-elektryczne prasy krawędziowe Prima Power

 Serwo-elektryczne prasy krawędziowe Prima Power


Prima Power jest wiodącym producentem maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy. Włosko-fiński producent urządzeń do obróbki blachy oferuje rozwiązania do gięcia w postaci pras krawędziowych serwo-elektrycznych. Mocno różniąca się względem technologii hydraulicznej metoda napędu suwaka prasy krawędziowej posiada wiele zalet. Gwarantuje o rząd wielkości niższe zużycie energii elektrycznej, a także większą precyzję i lepsze rezultaty obróbki. Wynikają one z braku strzałki ugięcia górnej belki (suwaka) maszyny, co zawdzięcza się zastosowanemu układowi wielokrążków współpracujących z pasem zębatym i dwoma serwo-motorami. Serwo-elektryczna gama pras krawędziowych eP to cztery urządzenia o tonażu od 50 do 200 ton i długości roboczej od 2 do 4 metrów. Niezależnie od wielkości modelu, poza standardowym dosyć bogatym wyposażeniem, istnieje szereg opcji dodatkowych, które dopasowują urządzenie pod konkretne wymagania lub profil produkcji. Dostępne modele: eP Series, eP Genius.

Dystrybutor: Prima Power


Prasy krawędziowe RICO 

Prasy krawędziowe RICO

Prasy krawędziowe RICO to urządzenia o doskonałej jakości, najwyższej precyzji i niezawodności, przeznaczone dla firm o wysokiej intensywności produkcyjnej. Producent posiada w ofercie 3 modele: PRCE, PRCN, PRCB. 

PRCE: napęd elektryczny, osiowe przeniesienie napędu przekładające się na największy skok belki górnej wśród maszyn tego typu, wysoka wydajność, niskie zużycie prądu, niski poziom hałasu, niskie koszty eksploatacji.
PRCN: napęd hydrauliczny, ponadstandardowo wzmocniona konstrukcją, innowacyjne rozmieszczenie siłowników oraz ich połączenie z belką górną, sztywniejsza o 60% belka górna, trzy prowadnice belki górnej, duże prędkości pracy, niezawodność, funkcja oszczędzania energii.
PRCB: napęd hydrauliczny, standardowa konstrukcja, ekonomiczna i wysoko konfigurowalna, szybka, niezawodna, funkcja oszczędzania energii.

Każdy z w/w modeli może być wyprodukowany pod indywidualne wymagania np.: ilość osi CNC, kompensacja strzałki ugięcia, podpory, gardło, skok, prześwit, narzędzia specjalne itp.  

Mocowania narzędzi PROMECAM lub WILA, mechaniczne, pneumatyczne, hydrauliczne. Prasy RICO są przygotowane do pracy z robotami. Prasy RICO mogą pracować pojedynczo lub w zespole dwóch (TANDEM) i więcej maszyn. Dostępne sterowniki CNC: DELEM, Cybelec lub ESA. 

Dystrybutor: Inte-Maszyny


Prasy krawędziowe ERMAKSAN

Ermaksan-Ekomet_prasy-krawedziowe

 

Ermaksan specjalizuje się w produkcji maszyn do obróbki metalu m.in. pras krawędziowych, nożyc gilotynowych i laserów światłowodowych. Posiada silny dział badawczo-rozwojowy oraz dział produkcyjny z ponad 800 wykwalifikowanymi pracownikami. Maszyny produkowane przez firmę Ermaksan są zainstalowane i z powodzeniem działają obecnie w 110 krajach.

Oferowane krawędziarki posiadają prosty i intuicyjny system sterowania CNC. Wszystkie sprzedawane prasy krawędziowe mogą być wyposażone w sterownik DELEM, CYBELEC lub sterownik opracowany przez firmę ERMAKSAN - ERTOUCH. Prasy krawędziowe ERMAKSAN budowane są z wykorzystaniem renomowanych podzespołów, takich producentów jak: HOERBIGER, BOSCH, ATOS, HYDAC, SIEMENS oraz PILZ. Maszyny te posiadają rozbudowany system bezpieczeństwa: przed maszyną laserowe zabezpieczenie dłoni AKAS II, za maszyną rozsuwane drzwi z zabezpieczeniem otwarcia i wyłącznikiem krańcowym oraz wyłącznik bezpieczeństwa na sterowniku i sterowniku nożnym.

Ermaksan w swojej ofercie posiada prasy krawędziowe zarówno hydrauliczne (SPEED BEND PRO, POWER BEND FALCON, POWER BEND PRO) elektrohydrauliczne (EVOLUTION III) jak i serwoelektryczne (GREEN PRES FX).

Dystrybutor: EKOMET MIROSŁAW JAGOCHA


Wyślij bezpłatnie zapytanie o prasę krawędziową
https://staleo.pl/kooperator-wyslij-zapytanie

Więcej w bazie firm Staleo.pl 
https://staleo.pl/katalog-firm/handel-i-produkcja-maszyny/prasy
https://staleo.pl/katalog-firm/obrobka-plastyczna/giecie-blach

Raporty Staleo.pl 
Raport Frezarki CNC i Centra obróbcze - przegląd rynku 2020
Raport Frezarki CNC i Centra obróbcze - przegląd rynku 2020
Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
Raport wycinarki laserowe - przegląd rynku 2020
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Ponad dwadzieścia gotowych do pracy maszyn W dniach 2-4 października br. siedzibie firmy Technologie Formowania Metali (TFM) odbyły ...
Prima Power zaprasza na Automotive Production Support We Wrocławiu w dniu 24 maja odbędzie się Automotive Production Support – prestiżowe...
Nowe Perspektywy 4.0 Nowe Perspektywy 4.0 to jedyne wydarzenie, w trakcie którego na żywo zaprezentowan...
Czym się kierować przy wyborze zwijarki/walcarki do blachy? Zwijarki/walcarki do blach są urządzeniami służącymi do zwijania blach na kształt cylindra...
Nowa wielkoformatowa maszyna do cięcia laserowego od LVD LVD wprowadza nową maszynę Taurus FL - wielkoformatową światłowodową wycinarkę laserową w...
II Nowe Perspektywy 4.0 - dla branży metalowej W dniach 12-13 września w Gdyni odbyła się druga edycja branżowej konferencji NOWE PERSPE...
Partnerzy