Szukaj w działach:

Mewa inwestuje w system doboru rozmiaru odzieży

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Dostawca usług tekstylnych firma Mewa kontynuuje swój rozwój, zapewniając sobie większościowe udziały w startupie, jakim jest Esenca Digital Workwear S.R.L. z Rumunii.


Firma specjalizuje się w opracowywaniu wspieranych przez sztuczną inteligencję procesów skanowania, które mają na celu określenie rozmiaru odzieży w oparciu o wykorzystanie przeznaczonej do tego aplikacji w telefonie.

Nabywając większościowy pakiet udziałów w Esenca, Mewa rozszerzyła swoje portfolio i tym samym zyskała na długo wiarygodnego partnera w zakresie cyfrowej obsługi klienta. Technologia oparta na sztucznej inteligencji umożliwia firmie Mewa, a także jej klientom i partnerom, korzystanie przy doborze odzieży roboczej i ochronnej z wygodnej, zainstalowanej w telefonie aplikacji do pomiaru wielkości ciała danej osoby, umożliwiając tym samym optymalizację oferty w odniesieniu do rozmiaru wybranej odzieży. Dzięki temu w niedalekiej przyszłości proces ręcznego pomiaru i doboru rozmiaru odzieży, przeprowadzany na miejscu w zakładzie użytkownika, będzie bardziej elastyczny i wydajny.

 


„Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy - dzięki możliwościom, jakie daje sztuczna inteligencja - zorientowane na klienta procesy i procedury serwisowe będą jeszcze prostsze i bardziej przyjazne dla użytkowników odzieży Mewa" - mówi Bernhard Niklewitz, przewodniczący zarządu firmy Mewa - „W firmie Esenca znaleźliśmy partnera z wyjątkowym doświadczeniem, zarówno w dziedzinie sztucznej inteligencji, jak i w branży tekstylnej. To właśnie skłoniło nas do poczynienia tego kroku".

 

Idealny rozmiar w kilka sekund 

Cyfrowy pomiar można przeprowadzić przy pomocy smartfona lub urządzenia pracującego offline. Niezbędne są przy tym informacje o wzroście i płci mierzonej osoby, a także dwa zdjęcia całego ciała wykonane aparatem telefonu komórkowego - jedno z przodu i jedno z boku. Przy pomocy sztucznej inteligencji dokładne wymiary ciała obliczane są na podstawie zdjęć i następnie przenoszone na siatkę rozmiarów kolekcji odzieży Mewa. Zdjęcia nie musza być zapisywane, służą jedynie do identyfikacji punktów pomiarowych. Znormalizowany pomiar, wykorzystujący ponad 100 punktów pomiarowych, realizowany jest z dokładnością do 0,5 centymetra. W ciągu 30 sekund użytkownik otrzymuje propozycję rozmiaru w odniesieniu do danej kolekcji odzieży.

 


Philipp Lehmkuhl, dyrektor generalny firmy Esenca stwierdza: „Właściwe dopasowanie odzieży roboczej i ochronnej do noszącej ją osoby jest bardzo ważne - zwiększa wygodę użytkownika i zapewnia pełne bezpieczeństwo. Pracujemy nad tym, aby niezbędny pomiar wielkości ciała były kwestią sekund".

 

Technologia skanowania opracowana przez Esenca ma być od 2024 roku sukcesywnie integrowana z cyfrowymi systemami obsługi klienta firmy Mewa.

 

Źródło: MEWA TEXTIL-SERVICE
Zdjęcie: Mewa/Esenca

 

 

MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
K.K. Baczyńskiego 25E
41-203 Sosnowiec
+48 32 363 82 60
POWIĄZANE
Produkcja przemysłu w 2023 roku Jak informuje GUS, wartość produkcji sprzedanej wyrobów własnych producentó...
Nowoczesna fabryka z cobotami We Wrocławiu dnia 16 października br. odbyło się drugie Forum Cobotyki, podczas któ...
Polska oraz unijna gospodarka wychodzą ze spowolnienia Jak informuje PIE, Polska oraz unijna gospodarka powoli wychodzą z okresu spowolnienia. P...
Kontrola bezpieczeństwa i higieny odzieży ochronnej Tylko profesjonalny usługodawca jest w stanie w pełni zagwarantować zachowanie wymog&oacu...
User D@y 2020 w nowej odsłonie Coroczne wydarzenie User Day, organizowane przez STIGO w tym roku, w związku z epidemią C...
TOOLEX 2018 - wszystko o obróbce Termin 2-4 października br. zapowiada się ekscytująco, a to za sprawą odbywających się w ...
Partnerzy