Szukaj w działach:

ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Arena nowości, pracujących maszyn i robotów, rozwiązania dla intralogistyki, a także moc kooperacyjnych spotkań – tak obiecująco zapowiada się kolejna edycja czerwcowego święta dla branży przemysłowej - Targów ITM INDUSTRY EUROPE.


Targom ITM INDUSTRY EUROPE towarzyszą targi MODERNLOG i SUBCONTRACTING. Wystawcy od kilku miesięcy rezerwują najbardziej dogodne dla siebie lokalizacje planując spektakularne premiery a liczba pawilonów rozrasta się w przyśpieszonym tempie. To wszystko sprawia, że datę 4-7 czerwca 2024 r. powinien zaznaczyć w kalendarzu każdy spragniony innowacji w przemyśle.

Blok targów ITM INDUSTRY EUROPE to miejsce, gdzie kompleksowo prezentowana jest międzynarodowa oferta zgodna z ideą przemysłu i logistyki 4.0. Wydarzenie od lat jest kluczowym miejscem spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. To tutaj kreowane są trendy, to właśnie do Poznania przyjeżdża się by na żywo zobaczyć najnowsze rozwiązania dla wielu sektorów przemysłu i wziąć udział w licznych konferencjach, debatach, spotkaniach z ekspertami. 

Rozmach liderów, więcej przestrzeni na ITM INDUSTRY EUROPE

Hasło: Innowacje, Technologie i Maszyny czyli w skrócie ITM w pełni oddaje ducha targów ITM INDUSTRY EUROPE.

 


- To jest serce naszych targów, tu nigdy nie ma ciszy, zewsząd słychać szum pracujących maszyn na co dzień wykorzystywanych w fabrykach. Tutaj inwestorzy przyjeżdżają zobaczyć zrobotyzowane stanowiska pracy i technologiczne nowinki oraz sprawdzić jak mogą wykorzystać je w swoich firmach. Dzięki naszym wystawcom targi pulsują życiem. W pawilonach zbudujemy sceny dla pokazów, konkursów i gorących debat. Przygotowujemy program „szyty na miarę”. Będzie dużo praktyki i prezentacji sprawdzonych rozwiązań. W Poznaniu powstanie kolejny raz największa SCENA TECH w Polsce i wiemy już, że będzie jeszcze bardziej spektakularna niż w ostatniej edycji, zajmując dwa razy więcej miejsca. - zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

 

Większa będzie także powierzchnia ekspozycyjna tegorocznych targów. Wystawcy tej edycji z dużym wyprzedzeniem rezerwowali najbardziej dogodne dla siebie lokalizacje, co pozwoliło na zaplanowanie „mapy” ITM INDUSTRY EUROPE na kilka miesięcy przed wydarzeniem.

 


- Jesteśmy wdzięczni, że większość firm uwzględniła obecność na targach w swojej strategii marketingowej znacznie wcześniej. To pozwala nam już planować większą liczbę pawilonów. Cieszymy się, że kolejny raz będą z nami tworzyć to wydarzenie liderzy tacy jak m.in.: ASTOR, TRUMPF, FANUC, MAZAK, DEMATEC, AMADA, KIMLA i wiele innych czołowych firm, które wyznaczają najwyższe standardy w branży przemysłowej - dodaje Anna Lemańska-Kramer. 

 

SUBCONTRACTING 2024 – rozwój firmy dzięki nowym partnerstwom

Towarzyszące ekspozycji ITM INDUSTRY EUROPE Targi SUBCONTRACTING 2024 to miejsce spotkań dla środowiska podwykonawców i kooperantów z branży przemysłowej z kraju i z zagranicy. Udział w wydarzeniu jest inwestycją w rozwój przedsiębiorstwa, która stwarza szansę na nawiązanie długofalowych relacji biznesowych, pozyskanie nowych klientów oraz zdobycie konkurencyjnej przewagi. Przez cztery dni w ramach ekspozycji prezentowane będą rozwiązania i oferta firm posiadających wolne moce produkcyjne, potencjał technologiczno-kadrowy, oferujących usługi z zakresu szeroko pojętej obróbki metali i rozwiązań dla przemysłu. Zaplanowano również prelekcje dedykowane zakupowcom, których celem jest przekazanie eksperckiej wiedzy w zakresie usprawniania łańcuchów dostaw. Nieodłącznym elementem targów SUBCONTRACTING są także dwudniowe spotkania kontraktacyjne Subcontracting Meetings. Do ich planowania służy specjalna platforma internetowa, na której można zapoznać się z dostępnymi profilami przedsiębiorców,
a następnie ustalić szczegóły stacjonarnego 30-minutowego spotkania.

 


- Subcontracting 2024 to trzypoziomowa platforma komunikacji zleceniodawców i podwykonawców przemysłowych. Oprócz tradycyjnej ekspozycji targowej umożliwiamy również nawiązywanie kontaktu między kontrahentami jeszcze przed targami. Kilka tygodni wcześniej nasi wystawcy opisują swoje możliwości produkcyjne, a zainteresowani kupcy umawiają się z nimi za pośrednictwem naszego systemu. Oszczędza to czas, a targi stają się bardziej efektywne. Kolejnym elementem jest program, w ramach którego zaproszeni przez nas eksperci dzielą się swoją wiedzą w zakresie zakupów, produkcji, logistyki czy gospodarki magazynowej. Przyciąga to nie tylko specjalistów, ale również kadrę kierowniczą przedsiębiorstw. W ramach Subcontracting 2023, swoją ofertę podwykonawstwa przedstawiły 62 firmy z 6 krajów (Finlandia, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Polska, Ukraina), z kolei aż 100 uczestników z 15 państw odkrywało supermoce networkingu podczas spotkań kooperacyjnych. Nie zwalniamy tempa i w tym roku mamy chrapkę na więcej! - podkreśla Robert Męcina, dyrektor Targów Subcontracting.

 

MODERNLOG - nieocenione wsparcie dla magazynów

Czerwcowe wydarzenie to także miejsce spotkań ekspertów z branży logistycznej, magazynowej i transportowej. To tutaj na targach MODERNLOG można zobaczyć nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania w dziedzinie logistyki oraz wziąć udział w spotkaniach branżowych i wymianie dobrych praktyk. Wystawa obejmuje: magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, e-commerce i omnichannel oraz budownictwo magazynowo-produkcyjne. W czasie wydarzenia nie zabraknie rozwiązań wpisujących się w ideę logistyki 4.0 zakładającej automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. 

Najbliższa edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE, Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting odbędzie się 4-7 czerwca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej na: www.itm-europe.pl

 


Źródło: Grupa MTP POWIĄZANE
Kolejny program akceleracyjny KPT Krakowski Park Technologiczny (KPT) jest jednym z dziesięciu wybranych przez PARP akceler...
SSAB Poland wprowadza usługi ecommerce Firma SSAB Poland z powodzeniem wdrożyła niedawno usługi ecommerce My SSAB dla swoich kli...
Nowości technologiczne w branży maszynowej W niezwykle specjalistycznej, ale i wymagającej branży, jaką jest branża maszynowa koniec...
Przemysł tworzyw sztucznych a wdrożenie systemu ERP GAUDLITZ GmbH to firma założona w 1937 roku, specjalizująca się w produkcji i projektowan...
Targi pracy branży TSL Za niecały miesiąc w dniach 5-7 listopada 2019 r. w Expo XXI Warszawa odbędą się II Og&oa...
Zeroemisyjne magazyny do 2050 - czy to możliwe? Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i neutralność klimatyczna to ogromne wyzw...
Partnerzy