Szukaj w działach:

ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Arena nowości, pracujących maszyn i robotów, rozwiązania dla intralogistyki, a także moc kooperacyjnych spotkań – tak obiecująco zapowiada się kolejna edycja czerwcowego święta dla branży przemysłowej - Targów ITM INDUSTRY EUROPE.


Targom ITM INDUSTRY EUROPE towarzyszą targi MODERNLOG i SUBCONTRACTING. Wystawcy od kilku miesięcy rezerwują najbardziej dogodne dla siebie lokalizacje planując spektakularne premiery a liczba pawilonów rozrasta się w przyśpieszonym tempie. To wszystko sprawia, że datę 4-7 czerwca 2024 r. powinien zaznaczyć w kalendarzu każdy spragniony innowacji w przemyśle.

Blok targów ITM INDUSTRY EUROPE to miejsce, gdzie kompleksowo prezentowana jest międzynarodowa oferta zgodna z ideą przemysłu i logistyki 4.0. Wydarzenie od lat jest kluczowym miejscem spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. To tutaj kreowane są trendy, to właśnie do Poznania przyjeżdża się by na żywo zobaczyć najnowsze rozwiązania dla wielu sektorów przemysłu i wziąć udział w licznych konferencjach, debatach, spotkaniach z ekspertami. 

Rozmach liderów, więcej przestrzeni na ITM INDUSTRY EUROPE

Hasło: Innowacje, Technologie i Maszyny czyli w skrócie ITM w pełni oddaje ducha targów ITM INDUSTRY EUROPE.

 


- To jest serce naszych targów, tu nigdy nie ma ciszy, zewsząd słychać szum pracujących maszyn na co dzień wykorzystywanych w fabrykach. Tutaj inwestorzy przyjeżdżają zobaczyć zrobotyzowane stanowiska pracy i technologiczne nowinki oraz sprawdzić jak mogą wykorzystać je w swoich firmach. Dzięki naszym wystawcom targi pulsują życiem. W pawilonach zbudujemy sceny dla pokazów, konkursów i gorących debat. Przygotowujemy program „szyty na miarę”. Będzie dużo praktyki i prezentacji sprawdzonych rozwiązań. W Poznaniu powstanie kolejny raz największa SCENA TECH w Polsce i wiemy już, że będzie jeszcze bardziej spektakularna niż w ostatniej edycji, zajmując dwa razy więcej miejsca. - zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

 

Większa będzie także powierzchnia ekspozycyjna tegorocznych targów. Wystawcy tej edycji z dużym wyprzedzeniem rezerwowali najbardziej dogodne dla siebie lokalizacje, co pozwoliło na zaplanowanie „mapy” ITM INDUSTRY EUROPE na kilka miesięcy przed wydarzeniem.

 


- Jesteśmy wdzięczni, że większość firm uwzględniła obecność na targach w swojej strategii marketingowej znacznie wcześniej. To pozwala nam już planować większą liczbę pawilonów. Cieszymy się, że kolejny raz będą z nami tworzyć to wydarzenie liderzy tacy jak m.in.: ASTOR, TRUMPF, FANUC, MAZAK, DEMATEC, AMADA, KIMLA i wiele innych czołowych firm, które wyznaczają najwyższe standardy w branży przemysłowej - dodaje Anna Lemańska-Kramer. 

 

SUBCONTRACTING 2024 – rozwój firmy dzięki nowym partnerstwom

Towarzyszące ekspozycji ITM INDUSTRY EUROPE Targi SUBCONTRACTING 2024 to miejsce spotkań dla środowiska podwykonawców i kooperantów z branży przemysłowej z kraju i z zagranicy. Udział w wydarzeniu jest inwestycją w rozwój przedsiębiorstwa, która stwarza szansę na nawiązanie długofalowych relacji biznesowych, pozyskanie nowych klientów oraz zdobycie konkurencyjnej przewagi. Przez cztery dni w ramach ekspozycji prezentowane będą rozwiązania i oferta firm posiadających wolne moce produkcyjne, potencjał technologiczno-kadrowy, oferujących usługi z zakresu szeroko pojętej obróbki metali i rozwiązań dla przemysłu. Zaplanowano również prelekcje dedykowane zakupowcom, których celem jest przekazanie eksperckiej wiedzy w zakresie usprawniania łańcuchów dostaw. Nieodłącznym elementem targów SUBCONTRACTING są także dwudniowe spotkania kontraktacyjne Subcontracting Meetings. Do ich planowania służy specjalna platforma internetowa, na której można zapoznać się z dostępnymi profilami przedsiębiorców,
a następnie ustalić szczegóły stacjonarnego 30-minutowego spotkania.

 


- Subcontracting 2024 to trzypoziomowa platforma komunikacji zleceniodawców i podwykonawców przemysłowych. Oprócz tradycyjnej ekspozycji targowej umożliwiamy również nawiązywanie kontaktu między kontrahentami jeszcze przed targami. Kilka tygodni wcześniej nasi wystawcy opisują swoje możliwości produkcyjne, a zainteresowani kupcy umawiają się z nimi za pośrednictwem naszego systemu. Oszczędza to czas, a targi stają się bardziej efektywne. Kolejnym elementem jest program, w ramach którego zaproszeni przez nas eksperci dzielą się swoją wiedzą w zakresie zakupów, produkcji, logistyki czy gospodarki magazynowej. Przyciąga to nie tylko specjalistów, ale również kadrę kierowniczą przedsiębiorstw. W ramach Subcontracting 2023, swoją ofertę podwykonawstwa przedstawiły 62 firmy z 6 krajów (Finlandia, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Polska, Ukraina), z kolei aż 100 uczestników z 15 państw odkrywało supermoce networkingu podczas spotkań kooperacyjnych. Nie zwalniamy tempa i w tym roku mamy chrapkę na więcej! - podkreśla Robert Męcina, dyrektor Targów Subcontracting.

 

MODERNLOG - nieocenione wsparcie dla magazynów

Czerwcowe wydarzenie to także miejsce spotkań ekspertów z branży logistycznej, magazynowej i transportowej. To tutaj na targach MODERNLOG można zobaczyć nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania w dziedzinie logistyki oraz wziąć udział w spotkaniach branżowych i wymianie dobrych praktyk. Wystawa obejmuje: magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, e-commerce i omnichannel oraz budownictwo magazynowo-produkcyjne. W czasie wydarzenia nie zabraknie rozwiązań wpisujących się w ideę logistyki 4.0 zakładającej automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. 

Najbliższa edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE, Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting odbędzie się 4-7 czerwca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej na: www.itm-europe.pl

 


Źródło: Grupa MTP POWIĄZANE
Podziel się wiedzą na Targach Packaging Innovations Od pierwszych edycji Targi Packaging Innovations wyróżniają się nie tylko szeroką ...
Modułowość automatycznych systemów magazynowych Protech to firma zajmująca się produkcją kotłów centralnego ogrzewania oraz świadc...
Przewodnik po KOMPOZYT-EXPO® 2019 Innowacyjne technologie i produkty, praktyczna wiedza i doświadczenie branżowe płynące wp...
Wszystko do obróbki metali na TOOLEX 2019 Liderzy rynku, cenne spotkania merytoryczne oraz odwiedzający szukający nowych opcji zaku...
Smart Factory World 2022: efektywne transformacje fabryk W nowoczesnym procesie produkcyjnym kluczowy jest dostęp do aktualnych informacji umożliw...
HaPeS napędza przemysł Odbywające się w cyklu dwuletnim Targi HaPeS będą miejscem prezentacji innowacyjnych osią...
Partnerzy