Szukaj w działach:

Nowa wielkoformatowa maszyna do cięcia laserowego od LVD


LVD Taurus FL wielkoformatowa wycinarka laserowa
 
LVD wprowadza nową maszynę Taurus FL - wielkoformatową światłowodową wycinarkę laserową w formie bramowej, opracowaną do cięcia wielkoformatowych arkuszy blachy. Maszyna posiada wyjątkową modułową konstrukcję - wielkość rozpoczyna się od stołu o długości 12 metrów i może być wydłużana w postępie co 2 metry, do maksymalnej długości stołu równej 40 metrów, aby sprostać potrzebom użytkownika. Duży format umożliwia cięcie i nesting różnych detali, poprawiając w ten sposób wydajność i optymalizując wykorzystanie materiałów.

Zalety wielkiego formatu

Maszyna Taurus FL gwarantuje elastyczność obróbki wielkogabarytowych arkuszy, cięcie w ramach pewnego zakresu prac partii o różnych rozmiarach, kształcie oraz rodzaju materiału, o szerokości do 3,3 m i grubości do 30 mm.

Większe części można obrabiać bez zmiany położenia, natomiast wiele mniejszych elementów może być obrabianych w sposób ciągły, umieszczając na stole różne formatki blach. Części można ciąć na jednej części stołu, podczas załadunku/rozładunku na drugiej części, skracając czas przestoju do absolutnego minimum.

Konstrukcja Taurus FL zapewnia łatwy dostęp, tylko brama jest wyposażona w obudowę. Konstrukcja i układ napędowy gwarantują, że maszyna jest niezwykle dynamiczna podczas cięcia dużych formatów.

Taurus FL complete transparent
 

Operator może dowolnie korzystać z dwóch paneli dotykowych, aby uzyskać łatwy dostęp do systemu sterowania. Podręczna jednostka sterująca umożliwia operatorowi bezpiecznie przesuwanie w trybie ręcznym we wszystkich osiach, w celu konfiguracji maszyny lub załadunku zmieniacza dysz. Kamera umieszczona w obszarze cięcia oraz monitor na konsoli operatora mogą w sposób ciągły monitorować proces cięcia. Strefa cięcia jest wyposażona w ruchomy panel przedni, zapewniający dostęp w celu wykonania konserwacji. Maszyna nie wymaga specjalnego fundamentu.

Rozszerzony zakres maszyny

Taurus FL umożliwia również możliwość cięcia ukośnego i cięcia 2,5D do kąta 45°. Laser światłowodowy jest idealnym narzędziem do niezawodnego wykonywania cięć ukośnych w wielkoformatowej platformie do cięcia. Opcja cięcia ukośnego to szybki i ekonomiczny sposób przygotowania materiału do kolejnych operacji spawania lub tworzenia kształtów geometrycznych.

Głowica do cięcia ukośnego zainstalowana w maszynie Taurus FL wykorzystuje dwa silniki napędu bezpośredniego. Zasada napędu bezpośredniego bazuje na tym, że nie wykorzystuje on elementów przekładni, zapewniając najwyższą możliwą dokładność i system szybkiego reagowania. W rezultacie zapewnione jest niezmiennie precyzyjne cięcie ukośne.

Głowica do ukosowania jest w stanie ciąć na poziomej powierzchni, może także wycinać kształty we wstępnie uformowanych częściach lub wycinać pod kątem w granicach osi Z i kąta +/- 45°.

lvd Maszyna Taurus FL bevel head
 

Opcjonalny automatyczny zmieniacz dysz zwiększa czas zdatności maszyny do pracy, a także jej przepustowość. Urządzenie wyposażone jest w magazyn na 30 dysz w uchwycie w stylu głowicy rewolwerowej, mieszczącym się w pobliżu głowicy tnącej. Zmieniacz dysz jest wyposażony w zintegrowaną kamerę do sprawdzania jej wyrównania, rozmiaru i stanu. Automatycznie kalibruje pojemnościowy czujnik wysokości i czyszczenie dysz po wstępnie ustawionej liczbie wpaleń.

Opcjonalne oprogramowanie CADMAN®-L zawiera zautomatyzowane funkcje upraszczające programowanie. Oferuje zaawansowany nesting, unikanie kolizji, wykrawanie i cięcie w locie oraz tabele parametrów procesu, aby w pełni wykorzystać potencjał maszyny Taurus FL. Dostępny jest opcjonalny dodatkowy moduł dla oprogramowania SolidWorks, Solid Edge i Inventor do cięcia skośnego.

Maszyna Taurus FL dostępna jest z laserem światłowodowym o mocy 6, 8 lub 10 kW, który szczyci się wiodącą w branży sprawnością całkowitą ponad 40%.


Źródło: LVD-Polska Sp. z o.o
Redaktor: MRR

Dodano 25.11.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy