Szukaj w działach:

Raport wycinarki laserowe - przegląd rynku 2020

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Szybkie i precyzyjne wycinanie z arkuszy blach możliwe jest dzięki wycinarkom laserowym, maszyny te charakteryzują się również niezwykłą wydajnością.

Cięcie laserem odbywa się za pomocą promienia lasera w obecności gazu ochronnego np. azotu lub czynnego jak choćby tlenu. W ten sposób unika się utleniania powierzchni, która zostaje przecięta i łatwopalne materiały nie zapalają się. Proces wycinania laserowego odbywa się szybko, jest również dokładny, wydajny oraz powtarzalny. W porównaniu z cięciem tradycyjnym krawędzie wykrojów są gładkie.

Możemy wyróżnić wycinarki laserowe gazowe (CO2), pracujące w oparciu o dwutlenek węgla oraz nowoczesne lasery światłowodowe fiber. Laser CO2 działa na zasadzie aktywowanej elektrycznie mieszanki dwutlenku węgla prowadzonej do źródła za pomocą systemu luster. W przypadku lasera fiber wygenerowana wiązka trafia do głowicy dzięki światłowodowi. Co przyczynia się do redukcji kosztów, bo taka maszyna dysponuje większymi możliwościami. Ponadto laser ten umożliwia obróbkę materiałów metalowych niemal w identycznym zakresie co laser CO2. Najwydajniejszy jest w przypadku cięcia blach do 6 mm, czyli tych cienkich, bo odbywa się kilkukrotnie szybciej niż wspomnianym laserem CO2. Dzieje się tak za sprawą różnic fizycznych wiązki lasera i wyższej gęstości energii. Wycinarki laserowe w technologii fiber są również łatwe w obsłudze, a koszty ich eksploatacji są niskie, ponieważ nie są wyposażone w drogie oraz szybko zużywające się części. W porównaniu do urządzeń gazowych, lasery fiber są bardziej wydajne i zużywają nawet o 70 proc. mniej energii.

Zakup wycinarki laserowej to poważna i duża inwestycja, na rynku jest wiele dostępnych rozwiązań, z którym warto się zapoznać i porównać je przed zakupem. Poniżej prezentujemy przegląd dostępnych na polskim rynku wycinarek laserowych.

 
Wycinarki laserowe Mitsubishi Electric

mitsubishi/GX-F_Angle1_Mitsubishi


Mitsubishi Electric to japoński koncern działający w wielu gałęziach przemysłu. Jest m.in. jednym z największych na świecie dostawców wycinarek laserowych w technologii CO2 (Cross-Flow) oraz w technologii światłowodowej (fiber). Mitsubishi Electric produkuje wycinarki laserowe w oparciu o własne komponenty, w tym tak kluczowe jak źródła, głowice tnące, napędy oraz układy sterowania. Produkcja i finalny montaż odbywają się w Japonii.

Mitsubishi Electric oferuje swoje produkty na wszystkich liczących się rynkach światowych. W Europie, w tym w Polsce dostępny jest szeroki zakres wycinarek laserowych ze stołem roboczym 3000x1500 oraz 4000x2000. W technologii Cross-Flow dostępne moce źródła laserowego to 2,7 kW, 4,5 kW oraz 6 kW, zaś w technologii światłowodowej (fiber) 2,4,6,8 oraz 10 kW.  Najnowsza seria GX-F jest wyposażona w innowacyjne źródło fiber Mitsubishi opatrzone 5 letnią gwarancją oraz rozwiązania sztucznej inteligencji (AI), które na bieżąco monitorują proces cięcia, eliminując nieprzewidziane problemy bez ingerencji Operatora.

Dystrybutor: Polteknik

 

Wycinarki laserowe marki Weni Solution
 

Wycinarki laserowe marki Weni Solution


Wycinarki laserowe marki Weni Solution to maszyny o znakomitym stosunku ceny do jakości z bezpłatną dostawą, instalacją oraz szkoleniem. Innowacyjne lasery światłowodowe z nowoczesnym designem. Źródła Raycus oraz IPG z mocą nominalną od 750 - 12000W. Wszystkie lasery posiadają autofocus, oprogramowanie CypCut po Polsku lub Angielsku oraz system Nestingu. Urządzenia są wyposażone w podzespoły renomowanych firm HIWIN, PMI, AirTAC, Shneider, Panasonic, Omron oraz w stabilizator napięcia, który pozwala na stałe i równe napięcie sieciowe bez zakłóceń. Opierając swoją działalność na dwóch filarach  – jakości oraz serwisie, firma oferuje do 5 lat gwarancji.

Firma oferuje lasery fibrowe w zależności od przeznaczenia produkcyjnego - w zamkniętej lub otwartej obudowie. Wersja do małego nakładu pracy to seria FL (1300x900mm, 1300x1300mm, 1500x1000mm). 

Dla średnionakładowej produkcji polecane są serie G/GM  ( 2500x1300mm, 3000x1500mm, 4000x1500mm) lub serie : H/HM ( 3000x1500mm, 4000x2000mm ) *z opcją dostawki do rur i profili. Dla klientów wymagających ultraprecyzyji i szybkości najlepsze będą serie: F/FM, A/AM (3000x1500mm, 4000x2000mm). Wycinarki do rur i profili to serie T oraz TL (6000x2000mm).

Dystrybutor: Weni Solution


Wycinarki laserowe DURMA

durma-wycinarka-laserowa

DURMA jest firmą o ugruntowanej pozycji na rynku z ponad 60 letnim doświadczeniu w produkcji maszyn od obróbki blach plastycznej. W ofercie oprócz wycinarek laserowych posiada centra gnące, prasy krawędziowe, zwijarki do blach i profili, nożyce gilotynowe oraz wykrawarki. DURMA produkuje lasery światłowodowe 2D i 3D do blach płaskich i rur. Lasery DURMA charakteryzuje wysoka jakością, duża wydajnością oraz trwałość przy zachowaniu przystępnej ceny. Lasery do blach płaskich produkowane są standardowo o obszarze roboczym o dł. do 12m i szer. do 2m. Natomiast wycinarki laserowe do rur dostępne są do średnicy 170 mm. Maszyny dostępne są w ekonomicznych konfiguracjach (modele HD-FO, HD-FS), w zaawansowanych z wyborem wielu opcji (model HD F, HD-FL) jak i również laser 5-o osiowy (model HD-FA 5). W ofercie dostępne są automatyczne systemy załadunku i rozładunku które zintegrowane z wycinarką laserową zapewniają zwiększenie wydajności oraz pełną automatyzację procesu wycinana w firmie. Każda wycinarka laserowa wyposażona jest w oprogramowanie umożliwiające integrację z innymi maszynami w firmie jak np. prasy krawędziowe. Natomiast usługa DURMA CLOUD zapewnia zdalny podgląd produkcji, stanu maszyny, zużycia materiałów w czasie rzeczywistym.

Dystrybutor: POL-SVER


Maszyny Baykal Makinapolteknik/Baykal_wycinarka


Baykal Makina jest tureckim producentem maszyn dla przemysłu metalowego z tradycją sięgającą lat pięćdziesiątych. Program produkcyjny Baykal obejmuje prasy krawędziowe, prasy wykrawające, nożyce gilotynowe, wycinarki plazmowe oraz wycinarki laserowe w technologii światłowodowej (fiber).

Zakres wycinarek laserowych to dwie serie produktowe BLE PRO oraz BLS-NEO. Do budowy wykorzystano komponenty renomowanych producentów takich jak: PRECITEC (głowica tnąca), IPG lub Nlight (żródło), Beckhoff (sterowanie oraz napędy) i Wittenstein (mechanizm zębatkowy). Seria BLE PRO wyposażona jest w stół roboczy o wymiarze 3000x1500 oraz źródło o mocy 1,2,3 lub 4 kW. Seria BLS-NEO standardowo jest dostępna ze stołem roboczym o wymiarach 6000x2000, lecz istnieje możliwość dostosowania wymiarów według indywidualnych potrzeb Klienta. Dostępne moce źródła laserowego dla tej serii to 4, 6 oraz 8kW. W standardowym wyposażeniu każdej z wycinarek jest zewnętrzne oprogramowanie do nestingu firmy LANTEK.

Dystrybutor: Polteknik


iLaser MVD

MVD-Laser-TFM


Firma MVD została założona w 1950 roku i jest obecnie głownie skoncentrowana na produkcji maszyn na rynek europejski, gdzie została jedną z wiodących marek.Poprzez wieloletnie działania w zakresie B+R jakość produktów mierzona jest satysfakcją klientów. Firma wypuściła na rynek pierwszy laser Fiber w 2011 roku, a obecnie ich implementacja posiada wiele własnych rozwiązań. Konstrukcja jest niezwykle sztywna aby sprostać dynamice napędów przy pełnym wykorzystaniu możliwości rezonatorów IPG, nLight czy Raycus o mocach w zakresie od 1 kW - 10 kW, a stoły załadowcze są automatycznie wymienne. Modele iLaser obejmują powierzchnie tnące od 1,5 x 3 m aż do 2 x 8 m.Głowica tnąca marki Precitec jest zabezpieczona przed oparami i brudem, a także posiada wskaźniki LED informujące o statusie głowicy. Głowica posiada bezdotykowy system utrzymywania wysokości nad arkuszem. Monitorowanie aktualnego stanu wspomagane jest przez system kamer, panel kontrolny CNC z funkcją wyrównania arkuszy, rozpoznawanie blachy, bazę danych parametrów dla różnych materiałów, system operacyjny Windows, określanie kosztów cięcia, a także szybkie określenie pozycji startowej. Duża dokładność, szybkość i stabilność pracy, automatyczne określenie ścieżki cięcia, import/eksport detali do programów CAD i wiele innych możliwości wraz z zaawansowanym Nestingiem (Libellula, Lantek) dopełniają możliwości współczesnej wycinarki laserowej.

Dystrybutor: CNC-Projekt


Rozwiązania laserowe LVD

lvd-electra_fl-3015_fiber_laser

Firma LVD oferuje rozwiązania laserowe dostosowane do każdych wymagań – począwszy od uniwersalnych światłowodowych wycinarek laserowych zdolnych do przetwarzania cienkich i grubych, żelaznych i nieżelaznych materiałów, aż do systemów laserowych do cięcia rur, dostępnych z opcjami zwiększającymi wydajność.
W ofercie firmy znajdują się wysokowydajne światłowodowe wycinarki laserowe do ultraszybkiego cięcia i dynamicznej, wszechstronnej obróbki laserowej. Dostępne modele: ELECTRA FL, PHOENIX FL, LYNX FL. W ofercie znajduje się również kompleksowa linia systemów automatyzacji FLEXIBLE AUTOMATION - FA-L, COMPACT TOWER – CT-L, MOVit TAS oraz WAS, która zwiększa wydajność produkcji. LVD oferuje również wycinarki laserowe do cięcia rur, zapewniające obróbkę okrągłych, prostokątnych, kwadratowych oraz innych standardowych rur i profili w celu zaspokojenia szerokiego zakresu wymagań. Dostępne modele: TL 2450-FL,TL 2665-FL.


Dystrybutor: LVD Polska


Lasery Prima Power

Laser Sharp 2060


Prima Power jest wiodącym producentem maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy. Firma jest liderem maszyn laserowych w technologii 3D, należy rownież do  głównych graczy na świecie w segmencie laserów 2D. Linia produktowa The Laser to zespół urządzeń wyposażonych w laser cnc, które pozwalają na swobodną obróbkę materiałów w bardzo różnym zakresie.

Wycinarka laserowa Laser Sharp 2060 to najnowszy model włoskiego producenta maszyn do obróbki blachy Prima Power. Maszyna, która została zaprojektowana i wyprodukowana w Turynie, posiada pole robocze mogące obrabiać arkusze o szerokości 2045 mm i długości sięgającej do 6070 mm. Maszyna standardowo wyposażona jest w uszczelnioną, bezobsługową głowicę własnego projektu oraz rezonator światłowodowy o mocy od 3 do 10 kW. Urządzenie o standardowej, sprawdzającej się od lat konstrukcji mechanicznej stanowi atrakcyjną pozycję dla firm zorientowanych na nieprzerwaną produkcję seryjną. Z drugiej strony wycinarka świetnie sprawdzi się również w cięciu usługowym, a to dzięki prostemu w obsłudze software CAM z opcją szczegółowej wyceny usługi cięcia dla końcowego klienta i automatycznym generowaniem programu CNC.

Dystrybutor: Prima Power

Wycinarki światłowodowe SENFENG LEMING LASER

maszyny-polskie/maszyny-polskie-3015H-1


Firma SENFENG LEMING LASER jest jednym z największych producentów laserów światłowodowych na świecie, specjalizuje się w produkcji laserowych maszyn do cięcia blach, rur i profili, spawarkach laserowych, laserowych maszyn do znakowania, laserowych maszyn do czyszczenia, zrobotyzowanych maszyn do laserowego cięcia. Wyroby SENFENG LEIMING LASER trafiają do odbiorców w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Ameryce Południowej, Indiach czy na Bliskim Wschodzie. SENFENG LEIMING LASER oferuje kilkadziesiąt modeli laserów, które sprawdziły się w przemyśle ciężkim jak i szeroko pojętym przemyśle lekkim. Urządzenia produkowane są zgodnie z normami ISO9001 oraz ISO14001, posiadają też certyfikaty TUV CE i FDA. Dostępne modele: LM3015A3, LM2513FL, LM6020T, LM3015HM3, LM3015H3, LM3015AM3, LM3015M, LM1313FL. 

Dystrybutor: Maszyny Polskie


Wycinarki laserowe EAGLE

eagle-laser-fiber

EAGLE jest producentem systemów cięcia laserowego. W ofercie firmy znajdują się trzy serie wycinarek laserowych: iNspire, eVision oraz eSmart. Pierwsza z nich to seria hi-end, wyjątkowo precyzyjne i  dynamiczne rozwiązanie dedykowane wymagającej produkcji masowej. Standardowo wyposażona jest w silniki liniowe zainstalowane we wszystkich osiach, korpus z materiału kompozytowego, trawersę z włókna węglowego, szybki zmieniacz palet. Seria eVision to ekonomiczne rozwiązanie dla zróżnicowanej produkcji przy dużych i małych seriach. Z kolei eSmart to ekonomiczna propozycja dla wszystkich tych, którzy potrzebują bezawaryjnej, prostej w obsłudze wycinarki zajmującej niewiele miejsca. Wszystkie wycinarki są wyposażone w głowicę laserową EAGLE eVa.
Urządzenia z każdej serii, umożliwiają dobór odpowiednich parametrów pracy, mocy od 1 do 20 kW i rozmiaru stołu obróbczego: 1530, 2040, 2060, 2560, 2580, 3080, 25120, 25160, 30120, 30160.  
Firma oferuje oprogramowanie wspomagające produkcję - EAGLE eSoft, istnieje również możliwość rozbudowy systemu o systemy załadowczo - rozładowcze wraz z magazynami.

Dystrybutor: EAGLE


Cięcie laserem z kręgu blachy LINACUT® by DIMECO

Cięcie laserem z kręgu blachy LINACUT® by DIMECO.


LINACUT® to jedyny na rynku, opatentowany system pracy ciągłej wycinania z kręgu bez zatrzymania materiału. Głowica lasera porusza się wraz z odwijanym z kręgu materiałem – w praktyce wygląda to tak jakby pracować z formatką, która nie jest ograniczona wymiarem na długości. LINACUT® to niezrównana elastyczność i wydajność w porównaniu do klasycznych wycinarek laserowych z formatki.
Linie LINACUT® występują w czterech rozmiarach – S, M, L oraz XL i różnią się od siebie rozmiarem ruchomego stołu roboczego (od 500x500mm do 2000x3000mm), możliwością pracy na materiale od 500mm do 2000m szerokości, wadze do 25 ton (kręgu) i grubości od 0,3mm do 4mm. Wyposażane są w źródła o mocy od 2 do 6kW IPG obsługujące głowice PRECITEC.
W standardzie zakończenie linii to podajnik, na którym wycięte elementy wyjeżdżają z modułu cięcia (złom odprowadzany jest grawitacyjnie do zasobnika), opcjonalnie system można wyposażyć w zautomatyzowany lub zrobotyzowany system rozładunku. Zintegrowane oprogramowanie CAD pozwala na planowanie produkcji i prognozowanie ułożenia detali na powierzchni taśmy dostarczając kadrze produkcyjnej informacji o czasie produkcji i zużyciu materiału przed rozpoczęciem procesu co wpływa na organizację logistyki i produkcję na zasadach just-in-time.

Dystrybutor: VENTOR


Wycinarki laserowe 2D i 3D Yamazaki Mazak

Wycinarki laserowe 2D i 3D Yamazaki Mazak

Yamazaki Mazak oferuje szeroki zakres wycinarek laserowych 2D, 3D oraz do cięcia rur i profili opartych na rezonatorach: CO2, Fiber oraz DDL (Direct Diode). Wszechstronna oferta firmy pozwala zaspokoić indywidualne potrzeby klientów w zakresie aplikacji laserowych. Marka Mazak jest liderem technologii laserowej, obecnym we wszelkich gałęziach przemysłu. Firma dostarcza innowacyjne rozwiązania techniczne zaprojektowane i wyprodukowane w fabryce Mazak w Japonii. Wycinarki laserowe Mazak dostępne są w technologii CO2 o mocy 2,5 i 4kW, światłowodowej (fiber) o mocy 2-10 kW oraz DDL o mocy 4 i 6kW. Najnowsza seria wycinarek światłowodowych OPTIPLEX FIBER III wyposażona została w innowacyjną głowicę Mazak Multi-Control Torch II oraz szereg zaawansowanych funkcji sterowania, nazwanych „funkcjami inteligentnymi”, zapewniającymi operatorowi niespotykane wsparcie, ułatwiając obsługę i optymalizując wydajność maszyny. Dodatkowo w maszynach serii OPTIPLEX FIBER III zastosowano nowy system sterowania Mazatrol PreviewG wyposażony w supernowoczesny procesor główny (CPU), dzięki któremu maszyna działa z niezrównaną szybkością, błyskawicznie reaguje i steruje szybkimi ruchami maszyny. OPTIPLEX FIBER III zapewnia najwyższą efektywność i stabilność procesu cięcia.


Dystrybutor: YAMAZAKI MAZAK

 

Wycinarki laserowe ERMAKSAN

ermaksan-ekomet-lasery

Firma Ermaksan specjalizuje się w produkcji maszyn do obróbki metalu m.in. pras krawędziowych, nożyc gilotynowych i laserów światłowodowych. W swojej ofercie posiada dwa rodzaje laserów typu fiber oraz systemy załadowcze dostosowane pod potrzeby konkretnej produkcji.

Wiodącą linią laserów światłowodowych są lasery Fibermak Momentum Gen.4, charakteryzujące się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii. Wygodę pracy zapewnia sterownik BECKHOFF i kamera umożliwiająca podgląd pracy lasera. Dzięki zastosowaniu serwomotorów BECKOHFF typu G-force maszyny te osiągają przyspieszenia nawet do 4G. Najnowsza seria cyfrowo sterowanych źródeł YLS marki IPG i kompletny układ chłodzenia IPG idealnie współpracują z głowicą tnącą PRECITEC PROCUTTER. W ofercie dostępne są lasery o mocy od 1 kW do 12 kW. Każda maszyna z tej serii posiada stół wymienny, transporter wiórów, zabezpieczenie wokół stołów, UPS i filtrowentylację.

Drugą linią są lasery światłowodowe HAWK dedykowane dla osób szukających ekonomicznych rozwiązań. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca przy zachowaniu jakości cięcia. Wyposażone są w źródła EON YRL lub EON YGL, opracowane przez firmę ERMAKSAN.

Dystrybutor: EKOMET MIROSŁAW JAGOCHA


Wyślij bezpłatnie zapytanie o wycinarkę laserową
https://staleo.pl/kooperator-wyslij-zapytanie

Więcej w bazie firm Staleo.pl 
https://staleo.pl/katalog-firm/handel-i-produkcja-maszyny/wycinarki-laserowe
https://staleo.pl/katalog-firm/ciecie/wycinanie-laserowe

Raporty Staleo.pl 
Raport Frezarki CNC i Centra obróbcze - przegląd rynku 2020
Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
Raport wycinarki laserowe - przegląd rynku 2020Redaktor: MRR


POWIĄZANE
Prima Power zaprasza na Automotive Production Support We Wrocławiu w dniu 24 maja odbędzie się Automotive Production Support – prestiżowe...
Lasery czyszczące Weni Solution CLM PRO - przyszłość czyszczenia powierzchniowego Zobacz ultramocny laser czyszczący Weni Solution w akcji! Innowacyjna technologia ablacyjn...
Prima Power w Monachium Prima Power oficjalnie otwiera swoje nowe centrum technologiczne w Neufahrn koło Monachiu...
FiberCut I - Światłowodowa Wycinarka Laserowa Światłowodowa Wycinarka Laserowa Fiber marki CutTech jest najnowszym dziełem firmy Techin...
Zautomatyzowana produkcja systemów reklamowych POS Produkcja systemów tj. POS czy ekspozytorów reklamowych wymaga niezwykłej p...
Jaką metodę cięcia dobrać do materiału? Cięcie metali jest operacją rozdzielania materiału. Cięcie może być wykonane poprzez usuni...
Partnerzy