Szukaj w działach:

Raport wycinarki laserowe - przegląd rynku 2020

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Szybkie i precyzyjne wycinanie z arkuszy blach możliwe jest dzięki wycinarkom laserowym, maszyny te charakteryzują się również niezwykłą wydajnością.

Cięcie laserem odbywa się za pomocą promienia lasera w obecności gazu ochronnego np. azotu lub czynnego jak choćby tlenu. W ten sposób unika się utleniania powierzchni, która zostaje przecięta i łatwopalne materiały nie zapalają się. Proces wycinania laserowego odbywa się szybko, jest również dokładny, wydajny oraz powtarzalny. W porównaniu z cięciem tradycyjnym krawędzie wykrojów są gładkie.

Możemy wyróżnić wycinarki laserowe gazowe (CO2), pracujące w oparciu o dwutlenek węgla oraz nowoczesne lasery światłowodowe fiber. Laser CO2 działa na zasadzie aktywowanej elektrycznie mieszanki dwutlenku węgla prowadzonej do źródła za pomocą systemu luster. W przypadku lasera fiber wygenerowana wiązka trafia do głowicy dzięki światłowodowi. Co przyczynia się do redukcji kosztów, bo taka maszyna dysponuje większymi możliwościami. Ponadto laser ten umożliwia obróbkę materiałów metalowych niemal w identycznym zakresie co laser CO2. Najwydajniejszy jest w przypadku cięcia blach do 6 mm, czyli tych cienkich, bo odbywa się kilkukrotnie szybciej niż wspomnianym laserem CO2. Dzieje się tak za sprawą różnic fizycznych wiązki lasera i wyższej gęstości energii. Wycinarki laserowe w technologii fiber są również łatwe w obsłudze, a koszty ich eksploatacji są niskie, ponieważ nie są wyposażone w drogie oraz szybko zużywające się części. W porównaniu do urządzeń gazowych, lasery fiber są bardziej wydajne i zużywają nawet o 70 proc. mniej energii.

Zakup wycinarki laserowej to poważna i duża inwestycja, na rynku jest wiele dostępnych rozwiązań, z którym warto się zapoznać i porównać je przed zakupem. Poniżej prezentujemy przegląd dostępnych na polskim rynku wycinarek laserowych.

 
Wycinarki laserowe Mitsubishi Electric

mitsubishi/GX-F_Angle1_Mitsubishi


Mitsubishi Electric to japoński koncern działający w wielu gałęziach przemysłu. Jest m.in. jednym z największych na świecie dostawców wycinarek laserowych w technologii CO2 (Cross-Flow) oraz w technologii światłowodowej (fiber). Mitsubishi Electric produkuje wycinarki laserowe w oparciu o własne komponenty, w tym tak kluczowe jak źródła, głowice tnące, napędy oraz układy sterowania. Produkcja i finalny montaż odbywają się w Japonii.

Mitsubishi Electric oferuje swoje produkty na wszystkich liczących się rynkach światowych. W Europie, w tym w Polsce dostępny jest szeroki zakres wycinarek laserowych ze stołem roboczym 3000x1500 oraz 4000x2000. W technologii Cross-Flow dostępne moce źródła laserowego to 2,7 kW, 4,5 kW oraz 6 kW, zaś w technologii światłowodowej (fiber) 2,4,6,8 oraz 10 kW.  Najnowsza seria GX-F jest wyposażona w innowacyjne źródło fiber Mitsubishi opatrzone 5 letnią gwarancją oraz rozwiązania sztucznej inteligencji (AI), które na bieżąco monitorują proces cięcia, eliminując nieprzewidziane problemy bez ingerencji Operatora.

Dystrybutor: Polteknik

 

Wycinarki laserowe marki Weni Solution
 

Wycinarki laserowe marki Weni Solution


Wycinarki laserowe marki Weni Solution to maszyny o znakomitym stosunku ceny do jakości z bezpłatną dostawą, instalacją oraz szkoleniem. Innowacyjne lasery światłowodowe z nowoczesnym designem. Źródła Raycus oraz IPG z mocą nominalną od 750 - 12000W. Wszystkie lasery posiadają autofocus, oprogramowanie CypCut po Polsku lub Angielsku oraz system Nestingu. Urządzenia są wyposażone w podzespoły renomowanych firm HIWIN, PMI, AirTAC, Shneider, Panasonic, Omron oraz w stabilizator napięcia, który pozwala na stałe i równe napięcie sieciowe bez zakłóceń. Opierając swoją działalność na dwóch filarach  – jakości oraz serwisie, firma oferuje do 5 lat gwarancji.

Firma oferuje lasery fibrowe w zależności od przeznaczenia produkcyjnego - w zamkniętej lub otwartej obudowie. Wersja do małego nakładu pracy to seria FL (1300x900mm, 1300x1300mm, 1500x1000mm). 

Dla średnionakładowej produkcji polecane są serie G/GM  ( 2500x1300mm, 3000x1500mm, 4000x1500mm) lub serie : H/HM ( 3000x1500mm, 4000x2000mm ) *z opcją dostawki do rur i profili. Dla klientów wymagających ultraprecyzyji i szybkości najlepsze będą serie: F/FM, A/AM (3000x1500mm, 4000x2000mm). Wycinarki do rur i profili to serie T oraz TL (6000x2000mm).

Dystrybutor: Weni Solution


Wycinarki laserowe DURMA

durma-wycinarka-laserowa

DURMA jest firmą o ugruntowanej pozycji na rynku z ponad 60 letnim doświadczeniu w produkcji maszyn od obróbki blach plastycznej. W ofercie oprócz wycinarek laserowych posiada centra gnące, prasy krawędziowe, zwijarki do blach i profili, nożyce gilotynowe oraz wykrawarki. DURMA produkuje lasery światłowodowe 2D i 3D do blach płaskich i rur. Lasery DURMA charakteryzuje wysoka jakością, duża wydajnością oraz trwałość przy zachowaniu przystępnej ceny. Lasery do blach płaskich produkowane są standardowo o obszarze roboczym o dł. do 12m i szer. do 2m. Natomiast wycinarki laserowe do rur dostępne są do średnicy 170 mm. Maszyny dostępne są w ekonomicznych konfiguracjach (modele HD-FO, HD-FS), w zaawansowanych z wyborem wielu opcji (model HD F, HD-FL) jak i również laser 5-o osiowy (model HD-FA 5). W ofercie dostępne są automatyczne systemy załadunku i rozładunku które zintegrowane z wycinarką laserową zapewniają zwiększenie wydajności oraz pełną automatyzację procesu wycinana w firmie. Każda wycinarka laserowa wyposażona jest w oprogramowanie umożliwiające integrację z innymi maszynami w firmie jak np. prasy krawędziowe. Natomiast usługa DURMA CLOUD zapewnia zdalny podgląd produkcji, stanu maszyny, zużycia materiałów w czasie rzeczywistym.

Dystrybutor: POL-SVER


Maszyny Baykal Makinapolteknik/Baykal_wycinarka


Baykal Makina jest tureckim producentem maszyn dla przemysłu metalowego z tradycją sięgającą lat pięćdziesiątych. Program produkcyjny Baykal obejmuje prasy krawędziowe, prasy wykrawające, nożyce gilotynowe, wycinarki plazmowe oraz wycinarki laserowe w technologii światłowodowej (fiber).

Zakres wycinarek laserowych to dwie serie produktowe BLE PRO oraz BLS-NEO. Do budowy wykorzystano komponenty renomowanych producentów takich jak: PRECITEC (głowica tnąca), IPG lub Nlight (żródło), Beckhoff (sterowanie oraz napędy) i Wittenstein (mechanizm zębatkowy). Seria BLE PRO wyposażona jest w stół roboczy o wymiarze 3000x1500 oraz źródło o mocy 1,2,3 lub 4 kW. Seria BLS-NEO standardowo jest dostępna ze stołem roboczym o wymiarach 6000x2000, lecz istnieje możliwość dostosowania wymiarów według indywidualnych potrzeb Klienta. Dostępne moce źródła laserowego dla tej serii to 4, 6 oraz 8kW. W standardowym wyposażeniu każdej z wycinarek jest zewnętrzne oprogramowanie do nestingu firmy LANTEK.

Dystrybutor: Polteknik


iLaser MVD

MVD-Laser-TFM


Firma MVD została założona w 1950 roku i jest obecnie głownie skoncentrowana na produkcji maszyn na rynek europejski, gdzie została jedną z wiodących marek.Poprzez wieloletnie działania w zakresie B+R jakość produktów mierzona jest satysfakcją klientów. Firma wypuściła na rynek pierwszy laser Fiber w 2011 roku, a obecnie ich implementacja posiada wiele własnych rozwiązań. Konstrukcja jest niezwykle sztywna aby sprostać dynamice napędów przy pełnym wykorzystaniu możliwości rezonatorów IPG, nLight czy Raycus o mocach w zakresie od 1 kW - 10 kW, a stoły załadowcze są automatycznie wymienne. Modele iLaser obejmują powierzchnie tnące od 1,5 x 3 m aż do 2 x 8 m.Głowica tnąca marki Precitec jest zabezpieczona przed oparami i brudem, a także posiada wskaźniki LED informujące o statusie głowicy. Głowica posiada bezdotykowy system utrzymywania wysokości nad arkuszem. Monitorowanie aktualnego stanu wspomagane jest przez system kamer, panel kontrolny CNC z funkcją wyrównania arkuszy, rozpoznawanie blachy, bazę danych parametrów dla różnych materiałów, system operacyjny Windows, określanie kosztów cięcia, a także szybkie określenie pozycji startowej. Duża dokładność, szybkość i stabilność pracy, automatyczne określenie ścieżki cięcia, import/eksport detali do programów CAD i wiele innych możliwości wraz z zaawansowanym Nestingiem (Libellula, Lantek) dopełniają możliwości współczesnej wycinarki laserowej.

Dystrybutor: CNC-Projekt


Rozwiązania laserowe LVD

lvd-electra_fl-3015_fiber_laser

Firma LVD oferuje rozwiązania laserowe dostosowane do każdych wymagań – począwszy od uniwersalnych światłowodowych wycinarek laserowych zdolnych do przetwarzania cienkich i grubych, żelaznych i nieżelaznych materiałów, aż do systemów laserowych do cięcia rur, dostępnych z opcjami zwiększającymi wydajność.
W ofercie firmy znajdują się wysokowydajne światłowodowe wycinarki laserowe do ultraszybkiego cięcia i dynamicznej, wszechstronnej obróbki laserowej. Dostępne modele: ELECTRA FL, PHOENIX FL, LYNX FL. W ofercie znajduje się również kompleksowa linia systemów automatyzacji FLEXIBLE AUTOMATION - FA-L, COMPACT TOWER – CT-L, MOVit TAS oraz WAS, która zwiększa wydajność produkcji. LVD oferuje również wycinarki laserowe do cięcia rur, zapewniające obróbkę okrągłych, prostokątnych, kwadratowych oraz innych standardowych rur i profili w celu zaspokojenia szerokiego zakresu wymagań. Dostępne modele: TL 2450-FL,TL 2665-FL.


Dystrybutor: LVD Polska


Lasery Prima Power

Laser Sharp 2060


Prima Power jest wiodącym producentem maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy. Firma jest liderem maszyn laserowych w technologii 3D, należy rownież do  głównych graczy na świecie w segmencie laserów 2D. Linia produktowa The Laser to zespół urządzeń wyposażonych w laser cnc, które pozwalają na swobodną obróbkę materiałów w bardzo różnym zakresie.

Wycinarka laserowa Laser Sharp 2060 to najnowszy model włoskiego producenta maszyn do obróbki blachy Prima Power. Maszyna, która została zaprojektowana i wyprodukowana w Turynie, posiada pole robocze mogące obrabiać arkusze o szerokości 2045 mm i długości sięgającej do 6070 mm. Maszyna standardowo wyposażona jest w uszczelnioną, bezobsługową głowicę własnego projektu oraz rezonator światłowodowy o mocy od 3 do 10 kW. Urządzenie o standardowej, sprawdzającej się od lat konstrukcji mechanicznej stanowi atrakcyjną pozycję dla firm zorientowanych na nieprzerwaną produkcję seryjną. Z drugiej strony wycinarka świetnie sprawdzi się również w cięciu usługowym, a to dzięki prostemu w obsłudze software CAM z opcją szczegółowej wyceny usługi cięcia dla końcowego klienta i automatycznym generowaniem programu CNC.

Dystrybutor: Prima Power

Wycinarki światłowodowe SENFENG LEMING LASER

maszyny-polskie/maszyny-polskie-3015H-1


Firma SENFENG LEMING LASER jest jednym z największych producentów laserów światłowodowych na świecie, specjalizuje się w produkcji laserowych maszyn do cięcia blach, rur i profili, spawarkach laserowych, laserowych maszyn do znakowania, laserowych maszyn do czyszczenia, zrobotyzowanych maszyn do laserowego cięcia. Wyroby SENFENG LEIMING LASER trafiają do odbiorców w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Ameryce Południowej, Indiach czy na Bliskim Wschodzie. SENFENG LEIMING LASER oferuje kilkadziesiąt modeli laserów, które sprawdziły się w przemyśle ciężkim jak i szeroko pojętym przemyśle lekkim. Urządzenia produkowane są zgodnie z normami ISO9001 oraz ISO14001, posiadają też certyfikaty TUV CE i FDA. Dostępne modele: LM3015A3, LM2513FL, LM6020T, LM3015HM3, LM3015H3, LM3015AM3, LM3015M, LM1313FL. 

Dystrybutor: Maszyny Polskie


Wycinarki laserowe EAGLE

eagle-laser-fiber

EAGLE jest producentem systemów cięcia laserowego. W ofercie firmy znajdują się trzy serie wycinarek laserowych: iNspire, eVision oraz eSmart. Pierwsza z nich to seria hi-end, wyjątkowo precyzyjne i  dynamiczne rozwiązanie dedykowane wymagającej produkcji masowej. Standardowo wyposażona jest w silniki liniowe zainstalowane we wszystkich osiach, korpus z materiału kompozytowego, trawersę z włókna węglowego, szybki zmieniacz palet. Seria eVision to ekonomiczne rozwiązanie dla zróżnicowanej produkcji przy dużych i małych seriach. Z kolei eSmart to ekonomiczna propozycja dla wszystkich tych, którzy potrzebują bezawaryjnej, prostej w obsłudze wycinarki zajmującej niewiele miejsca. Wszystkie wycinarki są wyposażone w głowicę laserową EAGLE eVa.
Urządzenia z każdej serii, umożliwiają dobór odpowiednich parametrów pracy, mocy od 1 do 20 kW i rozmiaru stołu obróbczego: 1530, 2040, 2060, 2560, 2580, 3080, 25120, 25160, 30120, 30160.  
Firma oferuje oprogramowanie wspomagające produkcję - EAGLE eSoft, istnieje również możliwość rozbudowy systemu o systemy załadowczo - rozładowcze wraz z magazynami.

Dystrybutor: EAGLE


Cięcie laserem z kręgu blachy LINACUT® by DIMECO

Cięcie laserem z kręgu blachy LINACUT® by DIMECO.


LINACUT® to jedyny na rynku, opatentowany system pracy ciągłej wycinania z kręgu bez zatrzymania materiału. Głowica lasera porusza się wraz z odwijanym z kręgu materiałem – w praktyce wygląda to tak jakby pracować z formatką, która nie jest ograniczona wymiarem na długości. LINACUT® to niezrównana elastyczność i wydajność w porównaniu do klasycznych wycinarek laserowych z formatki.
Linie LINACUT® występują w czterech rozmiarach – S, M, L oraz XL i różnią się od siebie rozmiarem ruchomego stołu roboczego (od 500x500mm do 2000x3000mm), możliwością pracy na materiale od 500mm do 2000m szerokości, wadze do 25 ton (kręgu) i grubości od 0,3mm do 4mm. Wyposażane są w źródła o mocy od 2 do 6kW IPG obsługujące głowice PRECITEC.
W standardzie zakończenie linii to podajnik, na którym wycięte elementy wyjeżdżają z modułu cięcia (złom odprowadzany jest grawitacyjnie do zasobnika), opcjonalnie system można wyposażyć w zautomatyzowany lub zrobotyzowany system rozładunku. Zintegrowane oprogramowanie CAD pozwala na planowanie produkcji i prognozowanie ułożenia detali na powierzchni taśmy dostarczając kadrze produkcyjnej informacji o czasie produkcji i zużyciu materiału przed rozpoczęciem procesu co wpływa na organizację logistyki i produkcję na zasadach just-in-time.

Dystrybutor: VENTOR


Wycinarki laserowe 2D i 3D Yamazaki Mazak

Wycinarki laserowe 2D i 3D Yamazaki Mazak

Yamazaki Mazak oferuje szeroki zakres wycinarek laserowych 2D, 3D oraz do cięcia rur i profili opartych na rezonatorach: CO2, Fiber oraz DDL (Direct Diode). Wszechstronna oferta firmy pozwala zaspokoić indywidualne potrzeby klientów w zakresie aplikacji laserowych. Marka Mazak jest liderem technologii laserowej, obecnym we wszelkich gałęziach przemysłu. Firma dostarcza innowacyjne rozwiązania techniczne zaprojektowane i wyprodukowane w fabryce Mazak w Japonii. Wycinarki laserowe Mazak dostępne są w technologii CO2 o mocy 2,5 i 4kW, światłowodowej (fiber) o mocy 2-10 kW oraz DDL o mocy 4 i 6kW. Najnowsza seria wycinarek światłowodowych OPTIPLEX FIBER III wyposażona została w innowacyjną głowicę Mazak Multi-Control Torch II oraz szereg zaawansowanych funkcji sterowania, nazwanych „funkcjami inteligentnymi”, zapewniającymi operatorowi niespotykane wsparcie, ułatwiając obsługę i optymalizując wydajność maszyny. Dodatkowo w maszynach serii OPTIPLEX FIBER III zastosowano nowy system sterowania Mazatrol PreviewG wyposażony w supernowoczesny procesor główny (CPU), dzięki któremu maszyna działa z niezrównaną szybkością, błyskawicznie reaguje i steruje szybkimi ruchami maszyny. OPTIPLEX FIBER III zapewnia najwyższą efektywność i stabilność procesu cięcia.


Dystrybutor: YAMAZAKI MAZAK

 

Wycinarki laserowe ERMAKSAN

ermaksan-ekomet-lasery

Firma Ermaksan specjalizuje się w produkcji maszyn do obróbki metalu m.in. pras krawędziowych, nożyc gilotynowych i laserów światłowodowych. W swojej ofercie posiada dwa rodzaje laserów typu fiber oraz systemy załadowcze dostosowane pod potrzeby konkretnej produkcji.

Wiodącą linią laserów światłowodowych są lasery Fibermak Momentum Gen.4, charakteryzujące się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii. Wygodę pracy zapewnia sterownik BECKHOFF i kamera umożliwiająca podgląd pracy lasera. Dzięki zastosowaniu serwomotorów BECKOHFF typu G-force maszyny te osiągają przyspieszenia nawet do 4G. Najnowsza seria cyfrowo sterowanych źródeł YLS marki IPG i kompletny układ chłodzenia IPG idealnie współpracują z głowicą tnącą PRECITEC PROCUTTER. W ofercie dostępne są lasery o mocy od 1 kW do 12 kW. Każda maszyna z tej serii posiada stół wymienny, transporter wiórów, zabezpieczenie wokół stołów, UPS i filtrowentylację.

Drugą linią są lasery światłowodowe HAWK dedykowane dla osób szukających ekonomicznych rozwiązań. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca przy zachowaniu jakości cięcia. Wyposażone są w źródła EON YRL lub EON YGL, opracowane przez firmę ERMAKSAN.

Dystrybutor: EKOMET MIROSŁAW JAGOCHA


Wyślij bezpłatnie zapytanie o wycinarkę laserową
https://staleo.pl/kooperator-wyslij-zapytanie

Więcej w bazie firm Staleo.pl 
https://staleo.pl/katalog-firm/handel-i-produkcja-maszyny/wycinarki-laserowe
https://staleo.pl/katalog-firm/ciecie/wycinanie-laserowe

Raporty Staleo.pl 
Raport Frezarki CNC i Centra obróbcze - przegląd rynku 2020
Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
Raport wycinarki laserowe - przegląd rynku 2020Redaktor: MRR


POWIĄZANE
Laser Fiber Czyszczący WS CLM / Cleaning Fiber Laser WS CLM Weni Solution SERIA CLM – Sprzęt typu high-tech do laserowego czyszczenia powierzchn...
Inteligentna fabryka od LVD na STOM 2022 Podczas tegorocznych targów STOM firma LVD skupi uwagę na korzyściach związanych z...
EAGLE LASER z 20kW laserem fiber na FABTECH 2021 W ostatnich latach, technologia laserów światłowodowych stale zwiększa swoją wydaj...
Laser Genius+ - nowa era wycinarek laserowych do blachy Do oferty wycinarek laserowych 2D włoskiego producenta Prima Power dołączył nowy produkt ...
Poradnik zakupowy cz.3 - oprogramowanie i serwis lasera fiber Laser do sprawnego i bezawaryjnego działania potrzebuje dobrego oprogramowania i fachoweg...
Eagle Laser na Targach STOM 2024 Znana z innowacyjności i niezawodności, firma Eagle zyskały uznanie klientów na ca...
Partnerzy