Szukaj w działach:

Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego?


Najbezpieczniej jest podejść do robotyzacji z integratorem z doświadczeniem w pełnym zakresie interesującej nas technologii spawania oraz z wyszkoloną załogą, oraz stabilną firmą na rynku. Taki integrator daje szerszy i sprawdzony wachlarz możliwości. Da nam też kierunki wyborów i możliwości budżetów.

W zależności, jaką mamy strategię firmy i jej rozwój na przyszłość, a więc czy stanowisko ma być optymalizowanie, a więc dobór wszystkich podzespołów pod oczekiwania finalnego produktu z gniazda oraz szybszą amortyzację, czy ukierunkowanie pod uniwersalność w zmianach produkcji, czy ewentualnej relokacji stanowiska.

Efektem synergii możemy nazwać stan, gdy dostajemy kompletną ofertę z pakietem ochrony na całość podzespołów do stanowiska – robot przemysłowy + pozycjoner + stacja obsługi palnika + rama + źródła spawania zarówno tradycyjnych metod, jak i laserowych + akcesoria bezpieczeństwa + materiały eksploatacyjne zapewniające stałe utrzymanie jakości w całym gnieździe procesu. Niewielu integratorów może zapewnić dostawę niemal wszystkiego na stanowisko i dawać swoją opiekę.

Bardzo ważne jest wsparcie posprzedażowe – pomoc w uruchomieniu, opracowaniu procesu, wsparcie techniczne, pełne szkolenia (np. programy offline, aplikacje spawalnicze itp.), jak i serwis i częstotliwość przeglądów, koszty (pakiety serwisowe).

Więcej na temat zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych w kolejnym odcinku projektu "Porady przemysłowe" opowiada Bartosz Juniewicz z firmy Air Products Sp. z o.o.


Porady przemysłowe 
https://staleo.pl/z-kraju-i-ze-swiata/video/format-ekspert-radzi
Air Products Sp. z o.o.
https://staleo.pl/katalog-firm/firma/1781/air-products-sp-z-o-o
Katalog firm Staleo.pl - Roboty przemysłowe
https://staleo.pl/katalog-firm/handel-i-produkcja-maszyny/roboty-przemyslowe
Kooperator- wyślij zapytanie
https://staleo.pl/kooperator-wyslij-zapytanie

Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy