Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
Oerlikon Balzers wprowadza nowy system powlekania INVENTA PVD z zaawansowaną technologią łukową (AAT).
Oerlikon Balzers, marka Oerlikon i wiodący dostawca technologii powierzchniowych, ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek platformy INVENTA, najnowszego urządzenia PVD. Ten nowy system powlekania wyposażony jest w zaawansowaną technologię łukową (AAT). INVENTA umożliwia klientom osiągnięcia większej wydajności przy jednoczesnym oszczędzaniu zasobów naturalnych i materiałów.
Nowy system INVENTA wykorzystuje ulepszoną technologię Arc PVD, zapewniając wyższą wydajność powlekania, zmniejszając koszty jednostkowe i umożliwiając przenoszenie istniejących powłok BALINIT®. Klient zyskuje niskie koszty utrzymania, a także możliwość korzystania z przyszłych innowacji w zakresie powłok opartych na nowoczesnej technologii łukowej.
AAT - zaawansowana technologia łuku elektrycznego
Rdzeniem systemu INVENTA jest technologia Advanced Arc Technology (AAT), która obejmuje kilka kluczowych funkcji. Technologia ta umożliwia zastosowanie szerszej gamy targetów, lepszą wydajność osadzania i lepszą jednorodność powłoki.
Nowo opracowane źródło łuku pozwala na szybką regulację pola magnetycznego, ułatwiając uzyskiwanie powłok o różnych strukturach. Elastyczność pola magnetycznego znacząco optymalizuje stopień wykorzystania materiału do napylania. Można stosować targety o złożonym składzie (bi-materiał), umożliwiając tworzenie zaawansowanych mikrostruktur, takich jak nanowarstwy i inne. Funkcja kontroli napięcia wyładowania źródła łuku AAT zwiększa powtarzalność i szybkości parowania, zapewniając precyzyjną grubość powłoki.
Kolejną innowacją jest nowo zaprojektowany, bezobsługowy i odporny na zużycie system wyzwalacza INVENTA, który obsługuje wielo- i nano-warstwowe struktury powłok poprzez pracę z wysoką częstotliwością. Zoptymalizowana i stała pozycja palca powoduje, że krople nie trafiają w powierzchnie narzędzi, w efekcie powstają dużo gładsze powłoki.
Ulepszona konstrukcja komory zapewniająca wysoką wydajność procesu i lepszą jakość powlekania
INVENTA posiada również nową konstrukcję komory z elastyczną koncepcją obsługi zapewniającą wysoką wydajność procesu. Umożliwia ona bezpośrednią kontrolę temperatury podłoża za pomocą trzech niezależnych termopar, przyczyniając się do jeszcze wyższej jakości powłok.
Zwiększona przestrzeń powlekania, oszczędność zasobów i zrównoważony rozwój
INVENTA kila ma o 25% większą pojemność niż jej poprzedniczka, z wysokością powlekania 500 mm. Nowy system obniża czas chłodzenia o 20-30%, zwiększając produktywność i skracając sam proces powlekania.
System zapewnia również do 50% wyższe szybkości osadzania i do 60% lepsze wykorzystanie targetów niż jego poprzednik, co czyni go rozwiązaniem efektywniej wykorzystującym zasoby. Ulepszenia te pomagają obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO) o około 10-20%, w zależności od rodzaju powłoki.
INVENTA zmniejsza zużycie energii o około 20% i minimalizuje straty materiału targetów. System chłodzenia wodą wykorzystuje ciepło resztkowe do rekuperacji. Aby zwiększyć bezpieczeństwo operatora, użytkownicy mogą korzystać z mobilnego monitora i mieć w pełni zdalny dostęp za pośrednictwem połączenia z komputerem stacjonarnym.
Globalna łączność i kontrola
INVENTA jest łatwa w obsłudze dzięki intuicyjnemu interfejsowi HMI (Human Machine Interface), w tym kreatorowi standardowych receptur powlekania. Umożliwia globalną łączność cyfrową, pozwalając klientom eksportować znormalizowane dane (OPC UA) - wykorzystanie sprzętu, zużycie zasobów i energii, jakość powłoki i inne - do własnego systemu ERP/MIS.
Gotowość na nowe rozwiązania i przyszłe powłoki
„Dzięki INVENTA klienci mają dostęp do najnowszych osiągnięć w technologii PVD Arc i przyszłej technologii AAT w miarę jej rozwoju, co zapewnia im większą wydajność istniejących powłok i niższe koszty posiadania (OTC). Korzystają również z naszego doświadczenia w zakresie aplikacji i globalnej sieci obsługi posprzedażnej i serwisowej. INVENTA to natychmiastowy krok naprzód w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju”, mówi Alexander Mohnfeld, Global Head of Product Management OSS Equipment.
Źródło: Oerlikon Balzers
59-101 Polkowice
+48 76 746 48 00
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Mazak Open House
- Abas zaprasza na Dzień Odlewnika
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku