Szukaj w działach:

Prima Power i nowe możliwości - automat gnący FBe5-3

 

Prima Power - nowe możliwości
 Fot.: Prima Power (Automat gnący Fbe5-3)


W dniu 5 listopada firma Prima Power zaprezentowała maszyny: Shear Genius SGe5 – wykrawarkę rewolwerową zintegrowaną z gilotyną kątową oraz najnowszy automat gnący FBe5-3.


Prezentacja maszyny miała miejsce w czasie procesu produkcyjnego, dzięki czemu można było zaobserwować jej innowacyjne zastosowanie.


Najnowszy automat gnący FBe5-3 został przedstawiony w Demo Center Prima Power. Był to pierwszy pokaz tego modelu w Polsce. W odróżnieniu od tradycyjnych pras krawędziowych, urządzenie posiada opcje ATC (automatycznej wymiany narzędzi), a także czytnik kodów kreskowych, dzięki czemu wykonuje automatyczną konfigurację narzędzi i aktywuje nowy program w sterowniku. Łatwe instrukcje ekranowe zarówno ułatwiają oraz przyspieszają pracę, jak i służą do dalszej edukacji operatora.

 

Najnowszy automat gnący FBe5-3
 Fot.: Prima Power (Automat gnący Fbe5-3)


Maszyna może pracować w dwóch różnych trybach. W trybie standardowym element jest automatycznie przesuwany w czasie operacji zaginania z każdej strony, natomiast w trybie prasy krawędziowej arkusz przesuwany jest ręcznie, co daje możliwość wykonania bardzo wąskich profili. Najważniejszą cechą charakteryzującą urządzenie jest jednak duża oszczędność energii elektrycznej oraz emisji CO2 – to aż 64% mniej w porównaniu z rozwiązaniami hydraulicznymi.

 

wykrawarkę rewolwerową zintegrowaną z gilotyną kątową – SGe5
 Fot.: Prima Power (Wykrawarka SGe5)


Tym, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w ostatnich Targach ITM Innowacje Technologie Maszyny, Prima Power ponownie zaprezentowała w trakcie spotkania pokazowego innowacyjną wykrawarkę rewolwerową zintegrowaną z gilotyną kątową – SGe5 – zdobywcę Złotego Medalu Targów STOM-BLECH. Urządzenie jest optymalnym rozwiązaniem w obróbce blach. Główną jej funkcją jest przekazanie jednego systemu do przetworzenia pełnowymiarowego arkusza wyjściowego w gotowy wycięty detal, który może zostać dostarczony do kolejnego procesu.
Źródło: Prima Power, Staleo.pl

 

Dodano 09.11.2015
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy