Szukaj w działach:

Prima Power z Laurem Innowacyjności 2014

Prima Power The System
 Fot.: Prima Power


Firma Prima Power otrzymała wyróżnienie oraz statuetkę „Srebrnego Lauru Innowacyjności 2014” za projekt: „The System – w pełni zautomatyzowane innowacyjne systemy do obróbki blachy”.

26 listopada w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie odbył się finał konkursu „i” im. Stanisława Staszica. Podczas uroczystej gali zostały przyznane nagrody na najlepsze produkty innowacyjne. Statuetkę „Srebrnego Lauru Innowacyjności 2014” zdobyła firma Prima Power za projekt The System – w pełni zautomatyzowane innowacyjne systemy do obróbki blachy.

Konkurs im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2014”, organizowany jest jest już po raz czwarty przez Naczelną Organizację Techniczną - Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych we współpracy z wieloma partnerami z kraju i z zagranicy. U podstaw idei konkursu leży przekonanie, iż kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie produktów innowacyjnych oraz pomoc przy wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Zadaniem konkursu jest wyłonienie najlepszych firm oferujących produkty innowacyjne. Trzy poprzednie edycje Konkursu spotkały się z dużym zainteresowaniem we wszystkich dziedzinach gospodarki oraz w placówkach naukowo-badawczych.

Finał czwartej edycji konkyrsu odbył się 26 listopada na uroczystej gali w Warszawskim Domu Technika NOT. Wydażenie poprzedziła konferencja „Innowacje warunkiem rozwoju gospodarczego Polski”.

The System Laur Innowacyjnośc
Fot.: FSNT-NOT


Firma Prima Power została jednym z Laureatów na najlepsze produkty innowacyjne. W konkursie zaprezentowała w pełni zautomatyzowaną, innowacyjną linię The System do obróbki blachy. Celem stworzenia linii było uzyskanie innowacyjnej metody automatyzacji procesu obróbki blachy. Maszyny z serii The System wytwarzają w jednym procesie gotowe pogięte komponenty. System umożliwia wykrawanie, cięcie gilotyną kątową, buforowanie oraz gięcie w jednym procesie. Prima Power za projekt The System została nagrodzona „Srebrnym Laurem Innowacyjności 2014”

Prima Power - jeden z wiodących producentów maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy oraz niekwestionowany lider w zakresie obróbki laserowej 2D i 3D, wykrawania oraz gięcia. Zakłady produkcyjne Prima Power znajdują się we Włoszech, Finlandii i USA. Z tych państw firma dystrybuuje urządzenia i systemy na cały świat. 

PRIMA POWER CENTRAL EUROPE SP. Z O.O.


Źródło: Prima Power 

 

Dodano 28.11.2014
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy