Szukaj w działach:

Prima Power w Monachium

 

Prima Power oficjalnie otwiera centrum w Monachium
Fot.: Prima Power Central Europe 

Prima Power oficjalnie otwiera swoje nowe centrum technologiczne w Neufahrn koło Monachium, aby być bliżej swoich klientów.

Nowa lokalizacja znajdująca się w samym sercu Europy niemieckojęzycznej zostanie otwarta między 26 a 29 czerwca br. W rezultacie Prima Power będzie teraz lepiej służyć całemu rynkowi niemieckojęzycznemu oraz być bliżej regionów, w których jej maszyny są wykorzystywane.

Paolo Musante, dyrektor zarządzający Prima Power GmbH, oświadczył:

- „Nowe centrum technologiczne będzie służyć jako centrum doskonałości i będzie silnie koncentrować się na zadowoleniu klienta, ponieważ z tego miejsca możemy zaoferować naszym klientom niezwykle skuteczne wsparcie, szczególnie dla przemysłowych obszarów południowych Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Monachium, jako międzynarodowy węzeł komunikacyjny, jest doskonale połączone z europejską siecią kolejową i autostradową oraz drugim co do wielkości lotniskiem w Niemczech. Jest to dla nas niezwykle istotne, ponieważ jesteśmy firmą działającą globalnie, tym bardziej że dzięki temu możemy szybko i łatwo dotrzeć do naszych klientów z innych krajów europejskich”.

Firma Prima Power GmbH w Neufahrn zatrudnia 55 osób (z których 35 pracuje w dziale obsługi klienta) na powierzchni 1800 m2. Szacunkowo połowa tego obszaru stanowi centrum pokazowe, w którym na żywo prezentowane są najnowsze technologie oraz produkty, i które pomieści dużą liczbę gości.

Prócz biur w nowej siedzibie dostępne są także dwie sale konferencyjne z bezpośrednim widokiem na centrum pokazowe. Przeznaczone są głównie na wydarzenia, wizyty klientów, spotkania, seminaria, jak również szkolenia dla inżynierów i pozostałych pracowników Prima Power.

Według koncepcji rozwoju Prima Power GmbH, celem jest zbudowanie zespołu 70 pracowników w nowej spółce zależnej do 2020 roku. Przewidywana jest przede wszystkim ekspansja, poza sprzedażą i serwisem, w zastosowaniach i kadrze szkoleniowej, w celu dalszej rozbudowy jako nowoczesne centrum kompetencji.

Prima Power w Neufahrn koło Monachium
Fot.: Prima Power Central Europe (nowe centrum technologiczne w Neufahrn) 

Prima Power GmbH to część Prima Industrie, grupy zatrudniającej ponad 1700 pracowników na całym świecie oraz posiadającej 450 milionów euro przychodów, z czego 5% jest realizowane w obszarze Europy niemieckojęzycznej. Grupa w 2017 roku obchodziła 40-lecie działalności i rekordowy rok w kontekście wszystkich głównych wskaźników finansowych, przy 14% wzroście przychodów, +18% w przyjmowanych zamówieniach, a także +83% w zysku netto. Start nowego zakładu w Monachium jest częścią większego planu inwestycji, którego celem jest zwiększenie obecności na strategicznych rynkach oraz poszerzenie i udoskonalenie swojego zestawu centrów technologicznych, aby zapewnić lepszą i bardziej kompleksową obsługę klienta.

W trakcie wydarzenia otwierającego goście będą mieli szansę zobaczyć na żywo możliwości centrum technologicznego, a także będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w trakcie serii wykładów na temat głównych trendów obróbki blach, takich jak cięcie laserem światłowodowym 3D i Industry 4.0. Teoria i praktyka będą zatem połączone w celu uzyskania jak najszerszego obrazu tego sektora.

W nowym Centrum Technologii prezentowane będą najnowsze oferowane produkty Prima Power: najszybsza na rynku maszyna 3D do cięcia laserem światłowodowym Laser Next 1530 (młodsza siostra niedawno wprowadzonej na rynek wersji 2141), niezwykle wydajna maszyna 2D wyposażona w laser światłowodowy Laser Genius 1530, zintegrowany system wykrawania oraz obróbki laserem światłowodowym Combi Genius 1530 oparty na technologii serwoelektrycznej, wysoce wydajny serwoelektryczny automat gnący gięcia BCe Smart, a także szybka, dokładna i wydajna serwoelektryczna prasa krawędziowa eP-1030. Wszystkie urządzenia są wyposażone w technologie Industry 4.0 pozwalającą na produkcję cyfrową, połączoną i opartą na danych.

- „Otwarcie nowego centrum technologicznego w Monachium jest kluczowym krokiem wspierającym dalszy rozwój Prima Power na rynku Europy niemieckojęzycznej, w którym widzimy znaczny potencjał wzrostu dla Prima Power na wszystkich rynkach przemysłowych. Ta nowa lokalizacja umożliwi Prima Power zaoferowanie silniejszego i bardziej wydajnego bezpośredniego wsparcia nowym i obecnym klientom w regionie”. - podsumował Paolo Musante.

Zobacz profil firmy Prima Power Central Europe na Staleo.pl


Źródło: Prima Power Central Europe

Dodano 14.06.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy