Szukaj w działach:

Nowości Prima Power na Targach STOM 2017

 

Nowości Prima Power na Targach STOM 2017
Fot.: Prima Power  

Punch Genius + Compact Express oraz Laser Genius - to dwie nowe maszyny firmy Prima Power z serii Genius, z którymi  będzie można się zapoznać na Targach STOM w Kielcach już 28 marca w hali E na stoisku E-18.


Firma Prima Power już po raz trzeci zostanie wystawcą na jednych z największych targów maszynowych w Polsce. Oprócz prezentacji nowości firma przygotowała dla odwiedzających premierę swojej najnowszej strony internetowej, przeznaczonej technologiom laserowym. 


W terminie 28-30 marca w Kielcach odbędzie się X edycja Targów Obróbki Blach i Cięcia STOM BLECH & CUTTING. Jedna z największych tego typu wystaw w jednym miejscu zgromadzi wystawców z Polski i z zagranicy. Jednym z nich będzie także firma Prima Power. - „Targi branżowe to doskonała okazja do zaprezentowania swoich nowych produktów i dotarcia do kolejnych Klientów. Oprócz poznania specyfiki naszych maszyn każdy odwiedzający przy pysznej, włoskiej kawie będzie miał okazję porozmawiać z naszymi ekspertami w kontekście doboru odpowiedniej maszyny do swojej produkcji” - mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.
 

Prima Power nowość Laser Genius
Fot.: Prima Power (Laser Genius)


Maksymalna produktywność cięcia blach

Na swoim stoisku Prima Power przedstawi dwie maszyny z najnowszej serii Genius – Laser Genius wycinarkę laserową ze źródłem fiber, a także Punch Genius + Compact Express wykrawarkę rewolwerową nowej generacji z automatyką załadunku oraz rozładunku. Laser Genius umożliwia osiągnięcie maksymalnej produktywność cięcia blach w szerokim zakresie grubości. Cechuje się także dużą wydajnością poprzez bardzo niski pobór mocy i zminimalizowanymi kosztami konserwacji. Laser Genius łączy w sobie elastyczność maszyny Platino z perfekcyjną dynamiką i najwyższą wydajnością oraz dokładnością dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów, takich jak włókna węglowe czy syntetyczny granit.


Elastyczność załadunku i rozładunku materiału


Druga prezentowana w czasie imprezy maszyna Punch Genius charakteryzuje się sterowanymi numerycznie serwo-elektrycznymi napędami osi, które zapewniają idealną wydajność energetyczną oraz szybkość działania przy niskich wymaganiach konserwacyjnych. Filarem jej produktywności jest instalacja mnóstwa narzędzi, ich obszerny zakres oraz proste i szybkie przezbrajanie rewolweru. Na Targach STOM Punch Genius zostanie uzupełniająco wyposażony w urządzenie załadowczo-rozładunkowe Compact Express. Jest to automatyczny system obsługi materiałów, który nie potrzebuje dodatkowego miejsca. Posiada dwie jednostki magazynowe (jeden dla blachy wejściowej oraz jeden dla przetworzonych arkuszy). Ponadto Punch Genius Compact Express charakteryzuje się dużą elastycznością sposobu załadunku, jak i rozładunku materiału oraz obrobionego arkusza. Operator może sam zadecydować, kiedy materiał i obrobiony arkusz ma być ładowany w systemie automatycznym, a kiedy w manualnym.
 

Prima Power Punch nowość Genius Compact Express
Fot.: Prima Power (Punch Genius Compact Express) 


W portfolio maszyn Prima Power z serii Genius znajdują się także: Shear Genius – wykrawarka rewolwerowa zintegrowana z gilotyną kątową, jak również Combi Genius – kombinacja wykrawarki i wycinarki laserowej. 

Premiera firmy Prima Power

Oprócz pokazu maszyn Prima Power przygotowała premierę swojej najnowszej strony internetowej laserfiber.tech
„Stworzenie strony poświęconej laserom było naszym priorytetem na rok 2017. Zależało nam na pokazaniu w jednym miejscu portfolia naszych maszyn laserowych 2D i 3D, ale także na prezentacji newsów i artykułów eksperckich na temat technologii laserowych. Każda osoba zainteresowana tą tematyką znajdzie tu coś dla siebie” - dodaje Roman Padewski.


Zobacz profil firmy Prima Power na Staleo.plŹródło: Prima Power 

Dodano 13.03.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy