Kompaktowy system zarządzania przewodami
Kompaktowy system zarządzania przewodami e-spool firmy igus zapewnia bezpieczne i niezawodne |
Sztuka kinetyczna spotyka się ze spiralnym prowadnikiem kablowym, igus e-spool w sposób bezobsługowy prowadzi przewody dla skomplikowanej rzeźby kinetycznej.
Bardzo złożony system przewodów sterowania, audio oraz zasilania na wysokości czterech metrów - to wyzwania dla dzieła sztuki. Rozwiązanie: e-spool z kompaktowym twisterband firmy igus zapewnia niezawodne doprowadzanie przewodów w ograniczonej przestrzeni nawet przy najtrudniejszych warunkach. Szybki w montażu, łatwy w utrzymaniu oraz obsłudze.
Rzeźba kinetyczna składająca się ze 168 indywidualnie ustawianych, metalowych kulek zawieszonych nad elementem wodnym w holu hotelu na Tajwanie. Pod przykryciem delikatnego i pełnego gracji działa sztuki znajduje się skomplikowana technologia. Kurt Hüttinger SP. z o.o., firma zajmująca się konstruowaniem targów handlowych, stanęła przed następującym wyzwaniem: System miał być łatwo dostępny, pomimo instalacji w niedostępnym, metrowym, podwieszanym suficie, na wysokości czterech metrów nad ziemią. Wymagana była szybka instalacja, ponieważ dzieło sztuki musiało być gotowe przed oficjalnym otwarciem. Podnośnik przewodów, który może pomieścić jednostką techniczną na stałe, został już zamontowany w powłoce strukturalnej budynku. By umożliwić ruch kulek zgodny z muzyką potrzebny był bardzo złożony system zarządzania dla przewodów sterujących, audio oraz zasilania. Miał być niezawodny, dyskretny i co najważniejsze, szybki w montażu.
igus e-spool: praktyczny system bębnów przewodowych
- "W przypadku naszego problemu z przewodami znaleźliśmy idealne rozwiązanie w postaci igus e-spool". e-prowadnik jest odpowiedni do dostarczania energii w ograniczonej przestrzeni oraz jest nawijany na bęben. Zintegrowane sprężyny odciągowe zapewniają stałą długość i napięcie systemu prowadzenia przewodów przez cały czas. W pozycji wyjściowej e-prowadnik jest całkowicie zwinięty, aby zaoszczędzić miejsce. Kompaktowy twisterband łączy wałek z końcowym blokiem wału, który służy jako interfejs dla przymocowanych przewodów. Kołowrotek wypełniony przewodami, zamontowany na urządzeniu i przetestowany z wyprzedzeniem. "To był jedyny sposób, aby dzieło sztuki, wykonane i zmontowane w Niemczech, mogło przelecieć poł świata i być zmontowane szybko" - wyjaśnia Stephan Hessberger, kierownik konstrukcji technicznej w Kurt Hüttinger Sp. z o.o.
Do montażu, kompletne urządzenie, w tym e-spool, zostało umieszczone na kółkach wspierających, przymocowane i uniesione ręcznie. Luźny koniec e-spool został następnie zamontowany na ukrytym suficie i podłączony. Możliwe było kontynuowanie prac montażowych oraz wprawienie dzieła sztuki w ruch.
Źródło: igus
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House