Szukaj w działach:

Kompaktowy, obrotowy moduł CRM

obrotowy moduł CRM od igus
Fot.: igus 

Bezpieczne i ciągłe przesyłanie energii, danych i mediów – przy obrotach nawet do 360 stopni, tak scharakteryzować można kompaktowy moduł obrotowy od firmy igus. 

Firma igus opracowała nowy moduł obrotowy o wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, który umożliwia wykonywanie obrotów wkoło własnej osi nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni. Nowy moduł CRM (Compact Rotation Module) umożliwia równoległe i ciągłe przesyłanie energii, danych oraz mediów.

W celu przesyłania energii do obracających się podzespołów, np. w robotach lub obrabiarkach, firma igus od lat opracowuje systemy pozwalające na wykonywanie obrotów o 420 do 600 stopni, a w szczególnych zastosowaniach nawet do 900 stopni. Z myślą o sytuacjach, w których optymalne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni jest ważniejsze od możliwości wykonywania kilku obrotów wokół własnej osi, firma igus zaprojektowała kompaktowy moduł obrotowy CRM.

- „Nowy i bardzo kompaktowy moduł CRM pozwala na wykonywanie ruchów kołowych w zakresie ±180 stopni," - objaśnia Harald Nehring, prokurent ds. systemów e-prowadników w firmie igus. „Ponadto, na obudowie modułu znajduje się skala informująca o kącie obrotu.”

Możliwość wypełniania zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta

Wewnątrz modułu CRM (Compact Rotation Module) są prowadzone równoległe i w sposób ciągły przewody chainflex, opracowane specjalnie do zastosowań ruchomych, a także węże z mediami, co pozwala uniknąć stosowania przepustów obrotowych, które są drogie i podatne na uszkodzenia. Stosując moduł CRM można zwiększyć niezawodność maszyny oraz zminimalizować ryzyko nieplanowanych przestojów. Moduł jest łatwy do zamontowania, dostarczony jako kompletny, gotowy do wbudowania zespół. Moduł CRM ma wysokość tylko 140 milimetrów oraz średnicę zewnętrzną 120 milimetrów. Dostępne są trzy wersje modułu CRM o trzech różnych średnicach zewnętrznych, dostosowanych do różnych typów przewodów. W module można stosować przewody chainflex z zewnętrznym płaszczem z tworzywa TPE, gwarantujące najwyższą jakość i niezawodność.


Polecamy: 
Profil firmy igus na Staleo.pl 


Źródło: igus 


Dodano 24.05.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy