Szukaj w działach:

E-prowadniki igus podnoszą mosty

E-prowadniki igus podnoszą mosty
Dzisiejszy The Memorial Bridge biegnie wzdłuż wschodniego wybrzeża USA przez rzekę Piscataqua.
Zastąpił oryginalny most z 1923 roku. (Źródło: igus Sp z o.o.)

Podniesienie mostu dużo łatwiejsze dzięki bezpiecznemu zasilaniu igus, system e-prowadników zapewnia niezawodne zasilanie w The Memorial Bridge w New Hampshire.

The Memorial Bridge obejmuje rzekę Piscataqua na wschodnim wybrzeżu USA, zastąpił on oryginalny most, który został zbudowany w 1923 roku. Zmontowane e-prowadniki firmy igus niezawodnie zapewniają bezpieczne dostarczanie energii do podnoszonego mostu.

The Memorial Bridge musi być podniesiony przez pionowy mechanizm podnoszący, aby statki mogły pod nim bezkolizyjnie przepłynąć. Podczas pracy wymagana jest średnia prędkość 1 m/s dla całkowitego przesuwu 40 metrów. Aby zmniejszyć koszty konserwacji i zwiększyć ogólną niezawodność, konstruktorzy mostów zastosowali zmontowane readychain firmy igus, zamiast wiszących przewodów obecnych w oryginalnym projekcie. Przewody, które były konfekcjonowane ze złączami i wmontowane w e-prowadniki, zostały zmontowane w fabryce firmy igus i dostarczone jako gotowe do zainstalowania systemy, które zostaną dopasowane na miejscu.Specjaliści firmy igus zastosowali wysokoelastyczne przewody chainflex w e-prowadniku E4 oraz wytrzymałe zaciski CFXL dla bezpiecznego mocowania przewodów Każdy z zamontowanych rodzajów przewodów - w tym przewody silnikowe CF300, CF9 i CF34 oraz czterordzeniowy światłowód CFLG - były dokładnie testowane w laboratorium testowym o powierzchni 2750 metrów kwadratowych W ten sposób igus jest jedynym producentem przewodów na świecie, który jest w stanie udzielić 36-miesięcznej gwarancji na własne przewody chainflex.

E-prowadniki igus podnoszą mosty
Most podnoszący wykorzystuje wstępnie zmontowane systemy igus readychain zamiast oryginalnych przewodów wiszących.
Oferują znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa w połączeniu ze zredukowaną konserwacją. (Źródło: igus Sp z o.o.)


Przewody chainflex® to niekonfekcjonowane przewody do zastosowań ruchomych w e-prowadnikach lub do niezawodnych zastosowań na robotach, przewody spełniają wymogi bezpieczeństwa EMC jak również standardy i wytyczne takie jak UL, CSA, VDE, EAC, CTP, Interbus oraz Profibus. Dostępne są przewody przewody sterownicze, serwoprzewody, przewody silnikowe i do robotów, a także przewody BUS'owe, przewody do transmisji danych, przewody enkoderowe oraz światłowody. Przewody chainflex® do e-prowadników przystosowane są do bezawaryjnej pracy przez długi czas, nawet w wielu cyklach, przy wysokich prędkościach i przyspieszeniach jak również w bardzo ekstremalnych warunkach otoczenia.


Polecamy: Profil firmy igus na Staleo.pl


Źródło: igus


Dodano 05.09.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy