Pozytywne dane w przemyśle dobrą prognozą dla targów
Gorące tematy branży przemysłowej, pokazy pracujących maszyn i robotów w specjalnie wydzielonych strefach, a także powrót do sprawdzonych punktów programu targów - to tylko część atrakcji najbliższej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Coraz bardziej optymistyczne dane dla sektora przemysłowego mają znaczący wpływ na duże zainteresowanie wystawców udziałem w czerwcowym wydarzeniu.
„Polski przemysł nabiera rozpędu”, „Zaskakujące dane pokazują rosnący optymizm”, „Nowe dane z polskiego przemysłu. Optymizm największy od lutego 2022 roku”, „Produkcja przemysłowa wróciła na ścieżkę wzrostu” - takie i podobne tytuły ukazały się w grudniowej prasie po odczytaniu najnowszych danych PMI (ang. Purchasing Managers Indeks).
- Indeks PMI podskoczył nieoczekiwanie do poziomów widzianych ostatnio w kwietniu 2022 r. Sektor osiągnął punkt zwrotny - wskazali eksperci S&P Global, która publikuje dane o PMI. Wskaźnik ten, który mierzy opinie menedżerów do spraw zakupów w dwustu polskich firmach przemysłowych, wzrósł w listopadzie do 48,7 pkt w porównaniu do 44,5 pkt zanotowanych miesiąc wcześniej - podał S&P Global. |
Wskaźnik liczby nowych zamówień odnotował największy wzrost w historii badania. Nie bez przyczyny znacznej poprawie uległy nastroje dotyczące przyszłej produkcji.
- To ożywienie bardzo nas cieszy, rozmowy z naszymi wystawcami także napawają nas optymizmem i dają dużo energii do pracy nad najbliższą edycją. Plany mamy ambitne, musimy sprostać potrzebom rynku. Dlatego rozwijamy mocno tę część ekspozycji, której potencjał - w naszej opinii - nie był jeszcze wystarczająco wykorzystany. Stąd m.in. nasze zaawansowane rozmowy z liderami automatyki. Zadbamy także o rozbudowaną ofertę maszyn do obróbki metalu - zapowiada Anna Lemańska Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE. |
Rozwiązania z obszaru automatyki przemysłowej są dziś integralną częścią praktycznie wszystkich procesów produkcyjnych i w dużej mierze decydują o rozwoju globalnego przemysłu. Konieczność rozwoju automatyki w polskich firmach wynika z dążenia do zwiększenia konkurencyjności, poprawy warunków pracy, zrównoważonego rozwoju oraz adaptacji do dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego. Badania i innowacje w tym obszarze są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu gospodarczego i utrzymania wysokiej jakości produkcji. Stąd plany organizatorów targów ITM INDUSTRY EUROPE do poszerzenia oferty tego sektora w strefie wystawienniczej.
Testowanie na żywo
Nowością w najbliższej edycji będą także specjalne strefy testów konkretnych rozwiązań z zakresu automatyki dla przemysłu 4.0. To tam będzie można na żywo sprawdzić produkty i technologie wspomagające procesy produkcyjne w fabrykach.
Dzięki temu uczestnicy targów nauczą się nowych umiejętności a także skorzystają z okazji do przetestowania rozwiązań, które mogą istotnie wspomóc wydajność ich przedsiębiorstw.
- Naszą ideą jest umożliwienie wstępnego „uszycia” produktu dopasowanego do konkretnego odbiorcy. Targi są dobrym miejscem do łączenia producentów takich rozwiązań z ich potencjalnymi klientami, którzy właśnie w naszych przestrzeniach będą mogli je sprawdzić i przekonać się czy takie innowacje będą odpowiednim wsparciem w ich firmach - dodaje Anna Lemańska-Kramer. |
Na targach nie zabraknie także bogatej ekspozycji z zakresu robotyki, odlewnictwa, spawania, obróbki powierzchni czy oprogramowania dla branży przemysłowej.
Gorące debaty, panele dyskusyjne oraz prezentacje nowych rozwiązań dla przemysłu będą także odbywać się w przestrzeniach konferencyjnych usytuowanych na terenie targów.
Najbliższa edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE, odbędzie się 4-7 czerwca 2024 r. W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zwiedzić ekspozycję: Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.
Więcej informacji o programie oraz targach: www.itm-europe.pl
Źródło: Grupa MTP
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok