Precyzyjne mocowanie z UNILOCK – nowe rozwiązania od norelem

UNILOCK od norelem: Szybsze, precyzyjniejsze i bardziej efektywne mocowanie w obróbce 5-osiowej.
Firma norelem rozszerza swoją ofertę o innowacyjne systemy mocowania UNILOCK – rozwiązania z punktem zerowym oraz 5-osiowe moduły mocujące, które skracają czas przezbrojenia, zwiększają precyzję i podnoszą efektywność pracy.
Mocowanie z punktu zerowego – oszczędność czasu i maksymalna powtarzalność
Oferowane pneumatyczne systemy mocujące z punktem zerowym umożliwiają mocowanie oraz wymianę przyrządów, imadeł i narzędzi w ciągu kilku sekund. Dostępny jest również pięcioosiowy moduł mocujący specjalnie opracowany pod kątem wymagań 5-osiowej obróbki złożonych elementów - powtarzalność na poziomie 0,005 mm.
Systemy mocowania z punktem zerowym ustalają stały punkt odniesienia, wobec którego elementy obrabiane są pozycjonowane i mocowane z wysoką precyzją i powtarzalnością. Wyeliminowanie konieczności ponownego ustawiania skraca czas przezbrojenia i zwiększa wydajność. Dostepne są również: 5-osiowe moduły mocujące w rozmiarach systemowych 80 oraz 50 bez konturów zakłócających operacje, przeznaczone do pięcioosiowej obróbki przedmiotów o złożonych kształtach, formatach i masach.
Nowe moduły w ofercie norelem
Nowość w ofercie stanowi moduł mocujący UNILOCK EGM 110-75. Jest on przeznaczony do stosowania na stołach maszynowych lub w przyrządach do mocowania, nawet w środowiskach o ograniczonej przestrzeni. Może być również zintegrowany ze sprzęgiem paletowym EGM 110-75 w systemach robotycznych w celu automatycznej zmiany palet.
Moduł mocujący UNILOCK ESA 138 to optymalne rozwiązanie do zautomatyzowanych urządzeń mocujących. Oprócz zintegrowanej funkcji sprawdzania położenia, cztery specjalne powierzchnie stykowe z kontrolą instalacji powietrza zapewniają całkowitą pewność zamontowania urządzenia zaciskowego. Ponadto specjalny zgarniacz zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń na module
Moduł nocujący UNILOCK ASM 99 jest dodatkowym modułem do nadbudowy o całkowitej wysokości 56 mm (razem z modułem zaciskowym). Można go również w pełni zintegrować z płytą montażową lub stołem maszynowym.
Każdy system posiada zintegrowane funkcje sprawdzania położenia zapewniające bezpieczne pozycjonowanie przedmiotu obrabianego przez cały czas, co zapobiega kolizjom z frezami lub innymi narzędziami.
Uniwersalność i elastyczność 5-osiowego mocowania
Ten system umożliwia kompletną obróbkę złożonych detali z pięciu stron przy jednym ustawieniu mocowania. Osiąga się to poprzez przykręcenie przedmiotu obrabianego do 5-osiowego modułu mocującego. Modułowa konstrukcja i szeroka oferta rozmiarów i wersji modułów (ponad 70) umożliwiają indywidualną konfigurację systemu do wielu zastosowań. Łącząc moduły bazowe oraz moduły i komponenty dodatkowe, można uzyskać różne wysokości, dokować do złączy i obrabiać złożone przedmioty obrabiane z doskonałą powtarzalnością.
Przykładowo bazowy 5-osiowy moduł UNILOCK VARIO umożliwia elastyczne pozycjonowanie podczas mocowania przedmiotów obrabianych i przyrządów. Można go zamontować za pomocą szyny w stopce za pomocą jednego lub dwóch trzpieni mocujących UNILOCK . Jeśli używany jest tylko jeden trzpień, bazowy moduł VARIO może się swobodnie obracać.
Bazowy, 5-osiowy moduł UNILOCK DUO z trzema złączami do trzpieni mocujących jest używany do solidnych, nadbudowanych konfiguracji z ciężkimi elementami obrabianymi i zapewnia większą powierzchnię styku niż okrągłe moduły bazowe. Moduły DUO można stosować z podwójnym złączem skierowanym w dół lub w górę.
Dzięki UNILOCK firmy norelem zyskujesz precyzję, oszczędność czasu i bezpieczeństwo w najbardziej wymagających zastosowaniach obróbczych.
Źródło: norelem
Redaktor: Marlena Rukojć-Ryba
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Do kiedy i dla kogo ulga na robotyzację?
- 4 trendy kształtujące przyszłość systemów ERP w 2025 roku
- Smart Warehouse 2025: Przyszłość logistyki i e-commerce
- Targi automatica 2025 – światowe centrum innowacji w automatyzacji!
- Raport: Przegląd Rynku Wycinarek Laserowych 2025
- Yamazaki Mazak modernizuje europejski zakład





