Szukaj w działach:

DMG MORI na Międzynarodowych Targach AMB Stuttgart 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Podczas Międzynarodowych Targów AMB Stuttgart 2022, DMG MORI zaprezentuje swoje obszerne portfolio rozwiązań do zautomatyzowanej i cyfrowej a zarazem konkurencyjnej produkcji.


WE LOVE AUTOMATION – innowacyjne rozwiązania do autonomicznej produkcji

Automatyzacja, cyfryzacja i integracja zaawansowanych technologii – na targach AMB w Stuttgarcie w dniach 13-17 września 2022 r. DMG MORI zaprezentuje kompleksowe rozwiązania i aktualne trendy w produkcji obrabiarek. Różnorodna ekspozycja na stoisku o powierzchni 2000 m² obejmie 22 zaawansowane technologicznie obrabiarki, z których połowa jest zautomatyzowana dzięki innowacyjnej obsłudze detali lub palet a także dzięki automatyzacji z zastosowaniem robotów. Oprócz dobrze znanych rozwiązań Robo2Go MAX i MATRIS light, DMG MORI zaprezentuje światową premierę - PH Cell Twin, która może być wykorzystana do automatycznej obsługi, na przykład, dwóch DMU 50 z paletami. W niemieckim centrum obróbki skrawaniem głównym punktem będzie również integracja technologii i procesów. Obejmuje ona kompletną obróbkę na 5-osiowych centrach obróbczych, a także imponujących tokarsko-frezarkach i frezarsko-tokarskich centrach obróbkowych.

Dodatkowo, integracja rozwiązań do frezowania kół zębatych i szlifowania wzmacnia gamę produktów. Wynikająca złożoność procesów jest rozbijana całościowo dzięki inteligentnym narzędziom do cyfryzacji – począwszy od inżynierii zorientowanej na klienta z Digital Twin, przez rozwiązania łączności dla otwartej komunikacji obrabiarka-obrabiarka, aż po inteligentne systemy planowania i sterowania. Wspierające operatora rozwiązania TULIP oraz odnoszący sukcesy portal dla klientów my DMG MORI uzupełniają portfolio.

Automation Excellence: Konsekwentna automatyzacja procesów produkcyjnych

Automatyzacja produkcji to obecnie najważniejszy temat w produkcji obrabiarek. Dzięki doskonałej integracji sprzętu i oprogramowania, DMG MORI konsekwentnie dostosowuje całą swoją ofertę produktów. Od standardowych systemów po projekty pod klucz, lider innowacji projektuje i wdraża kompleksowe rozwiązania produkcyjne, które w trwały sposób przyczyniają się do wzrostu wydajności produkcji.

Na AMB, DMG MORI zaprezentuje między innymi kołowy system obsługi palet RPS 14 z NHX 5000, a także Robo2Go Max z CTX gamma 2000 TC oraz Robo2Go Milling z DMU 40 eVo. Automatyzację produkcji dopełnią 2 kompaktowe rozwiązania WH 3 Cell i MATRIS light. Samojezdny, bezszynowy i zautomatyzowany system TH-AGV będzie również uzbrajał DMC 80 FD w narzędzia. Najważniejszą nowością z portfolia automatyzacji będzie nowy PH Cell Twin, za pomocą którego połączone będą dwie frezarki DMU 50.


Premiera światowa: PH Cell Twin


Premiera światowa: PH Cell Twin Kompaktowa obsługa palet dla dwóch obrabiarek

W produkcji małych serii, sprawdziły się PH Cell 300 i PH Cell 2000 dzięki swojej wysokiej elastyczności i łatwości obsługi. PH Cell Twin rozszerza ofertę kompaktowych i modułowych systemów obsługi palet DMG MORI. Konsekwentny rozwój udanej koncepcji ma na celu elastyczną automatyzację dwóch centrów obróbkowych. W zależności od wersji, system obsługi oferuje miejsce na maksymalnie 30 palet.

PH Cell Twin jest kompatybilny z różnymi modelami jak obrabiarki serii DMU monoBLOCK, DMU H monoBLOCK i DMU eVo, a także z serią DMU 50 i CMX U. Zarówno samą obsługę palet, jak i drugą obrabiarkę można doposażyć.
04 Integracja technologii obróbki kół zębatych: Kompletna obróbka na 5-osiowych centrach obróbczych, tokarko-frezarkach oraz centrach frezarsko-tokarskich.

DMG MORI Serwis: Cyfrowe procesy serwisowe dla maksymalnej przejrzystości i szybkości

Od czasu uruchomienia my DMG MORI w 2019 roku około 30.000 klientów zdecydowało się już na korzystanie z portalu usług online. Cyfrowe wsparcie w przypadkach serwisowych umożliwia szybszą pomoc i całkowitą przejrzystość – bezpłatnie. Zgłoszenia serwisowe można uruchamiać za pomocą my DMG MORI za dotknięciem przycisku, korzystając z interaktywnego formularza zgłoszenia z komputera PC lub smartfonu.

Określone zgłoszenia serwisowe z opcjonalnie dołączonymi zdjęciami lub filmami są wysyłane bezpośrednio do odpowiedniego eksperta serwisowego DMG MORI. Funkcja „Tracking & Tracing” zapewnia przejrzystość wszystkich procesów i procedur obsługi. Nawet zamówienia części zamiennych można śledzić co do minuty. Wszystkie dokumenty handlowe i techniczne są przechowywane w my DMG MORI.


Źródło: DMG MORI 

DMG MORI POLSKA SP. Z O.O.
Fabryczna 7
63-300 Pleszew
+48 62 742 81 51
POWIĄZANE
Powstaje Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny Już 1 stycznia 2022 roku zacznie działać Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut T...
ISL/LogiTower - automatyczne systemy magazynowe ISL Sp z o.o. to polska firma inżynierska, która od ponad 20 lat specjalizuje się ...
Za nami IX Executive Innovation Forum 17 czerwca w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbyła się IX edycja konferencji organizowanej ...
KUKA.Sim Pro 3.1 zwiększa wydajność Wizerunek firmy jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na jej konk...
Przemysł obrabiarkowy w dobie pandemii W odpowiedzi na obecne globalne zmiany w systemie produkcyjnym, TAITRA, organizator Międz...
Zrobotyzowana paletyzacja pojemników ACaRS intensywnie rozwija ofertę gotowych urządzeń dedykowanych robotyzacji procesu palet...
Partnerzy