Szukaj w działach:

Branża przemysłowa w 2019 - podsumowanie Prima Power

Combi-Sharp-Prima_Power


To, co działo się w branży przemysłowej w 2019 roku można podsumować w ten sposób - wyjątkowo niskie bezrobocie, zwiększenie produktywności pracy oraz rozwój gospodarczy.


Jeśli chodzi o rok 2019, nie można również zapomnieć o tym, że przed rodzimymi przedsiębiorcami postawiono wiele wyzwań, musieli choćby sprostać znalezieniu odpowiednio wykwalifikowanych pracowników czy rosnącym potrzebom produkcyjnym. W Prima Power również dużo się działo. Wprowadzono zautomatyzowane rozwiązania wspierające obróbkę, zastosowano rozmaite nowe technologie, a życie firmy obfitowało w różne wydarzenia.

W minionym roku wskaźnik nowych zatrudnień w przemyśle utrzymywał się na dosyć wysokim poziomie. Według analityków GUS odpowiednie warunki do inwestycji są wynikiem wzrostu (o 3,4% r/r) łącznej wartości kosztorysowej inwestycji, wynoszącej 17,8 mln zł. Większa dynamika polskiej gospodarki wpływa zaś na większą produkcję w obszarze maszyn i urządzeń. Przedsiębiorcy skupiają się więc na zapewnieniu mocy wytwórczych, zwiększeniu asortymentu i rozszerzeniu oferty technologicznej, aby być o krok przed konkurencją, a to w efekcie sprawia, że branża coraz częściej wykorzystuje rozwiązania Przemysłu 4.0.

Prima Power podsumowuje działania w 2019 r. 

W 2019 roku firma starała się realizować we wszystkich swoich działaniach założenia, które zawarto w sloganie “Prima is here”. Podejście do klientów na każdym etapie kontaktu, bez względu czy odbywał się on na targach, czy też w innej sytuacji, uległo całkowitej zmianie. Prima Power zadbała szczególnie o to, aby otrzymywali oni porady od ekspertów, a także wsłuchiwała się w ich potrzeby. To według Romana Padewskiego, dyrektora zarządzający Prima Power Central Europe, pozwoliło na zwiększenie ilości klientów i zadbanie o tych aktualnych. 

Prima-Power-eP-1030


Ponadto włoski producent zadbał również o to, aby nie zabrakło nowości i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jedną z nich było wprowadzenie prasy krawędziowej eP Genius 1030. Serwo-elektryczną maszynę wyposażono w automatyczną zmianę narzędzi i automatyczny magazyn. Urządzenie cechuje dynamika pracy, precyzja, a także oferuje najwyższy poziom powtarzalności gięcia. Co ciekawe eP Genius nie potrzebuje oleju, a to wpłynęło na znaczne zwiększenie wydajności i jakości gięcia. Dzięki niej nie trzeba też ręcznie zmieniać narzędzi, co znacznie oszczędza czas. Do tej pory bowiem wszystko zależało od umiejętności i doświadczenia operatora. Maszyna wyposażono do tego w 15 osi i możliwość zmagazynowania maksymalnie 32 metrów narzędzi. Innymi zaletami tego modelu są wszechstronność, dobra relacja siły gięcia do długości (105 ton i 3060 mm), 5-osiowy tylny popychać, automatyczna kompensacja gięcia belki oraz system kontroli gięcia IRIS Plus. Oprogramowanie zastosowane w eP Genius 103 posiada do tego wiele opcji umożliwiających automatyczne onarzędziowanie.

Następną nowością było urządzenie, które posiada zalety wykrawarki i technologii cięcia laserowego. Combi Sharp, bo o nim mowa, przeznaczone jest do obróbki arkuszy blachy mających 1250 x 2500 mm. Maszynę zaopatrzono w stół roboczy ze szczotkami, które przeciwdziałają rysowaniu się arkuszy np. z połyskliwej stali nierdzewnej. Poza tym Combi Sharp wyposażono w rewolwer, który można konfigurować według potrzeb. Posiada on 20 stacji, które są w stanie pomieścić 280 narzędzi. Zaproponowana koncepcja systemu narzędziowego jest bezkonkurencyjna, bo pozwala oszczędzić czas - zapobiega przestojom wynikającym ze zmiany narzędzi, a przezbrojenie urządzenia trwa do 2 sekund. Oprócz możliwości cięcia laserowego i wykrawania maszyna potrafi także zginać, grawerować czy formować. Dlatego z powodzeniem można ją wykorzystać do produkcji systemów reklamowych, w której bardzo istotna jest precyzja, krótki czas ustawiania, a także szybkość działania.

Oprócz tego w 2019 r. premierę miała zintegrowana technologia Combi Genius 1530 służąca do wykrawania i cięcia laserowego. Oferuje ona 2 wersje oszczędnościowe: Pure - pozwalająca na efektywną produkcję bez dużej inwestycji w maszynę oraz Dynamic - umożliwiającą uzyskanie jak największej produktywności i prędkości. Jej rewolwer może pomieścić 384 narzędzia. Urządzenie wyposażono również w system inteligentnego bijaka, który redukuje czas potrzebny na przezbrojenie i poszerza liczbę narzędzi w rewolwerze, zwłaszcza tych indeksowanych. Co istotne, dodatkowo Combi Genius może posiadać urządzenie - robota LSR, służącego do załadunku oraz sortowania gotowych detali.

Firma Prima Power aktywnie uczestniczyła również w wielu ważnych wydarzeniach branżowych nie tylko w Polsce (np. na targach ITM w Poznaniu), ale też za granicą. Pokazywała na nich między innymi model BCe Smart - inteligentną giętarkę do blachy czy zupełnie nową wersję wycinarki laserowej Platino Fiber Evo oraz Compact Server -  system automatycznego załadunku i rozładunku. Oprócz tego pasjonaci nowych technologii do dyspozycji mieli strefę Virtual Reality, w której mogli bez przeszkód i dokładnie oglądać prawie wszystkie maszyny, bo technologia ta pozwoliła na wejście do środka maszyny i przyjrzenie się jej z bliska. Wszystkie targi to doskonała okazja dla firmy Prima Power przede wszystkim do zaprezentowania produktów potencjalnym klientom, ale również do porozmawiania z specjalistami i ekspertami oraz wymiany doświadczeń.

Włoski producent pod koniec roku świętował także otwarcie pokazowego centrum Demo Center w Czosnowie. Hala mająca 600 m2 ma służyć według Romana Padewskiego nie tylko do prezentacji maszyn klientom, poznania serwo-elektrycznych technologii obróbki blachy czy rozmów z ekspertami Prima Power, ale oprócz tego w centrum mają odbywać się szkolenia z obsługi urządzeń dla operatorów.


Źródło: Prima Power


Dodano 07.01.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy