Axon Media z sukcesem rozpoczyna rok 2017
Fot.: Axon Media |
22 lutego w Katowickim hotelu Best Western Premier odbyła się konferencja „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w Produkcji”, zorganizowana przez firmę Axon Media.
Była to pierwsza konferencja firmy Axon Media w roku 2017 i równocześnie pierwsze spotkanie w cyklu konferencji dotyczących zagadnień utrzymania ruchu. Następne spotkania zaplanowane są w różnych miastach Polski, a szczegółowe informacje o zbliżających się wydarzeniach, jak zapewniają organizatorzy, będą na bieżąco podawane na stronie internetowej firmy Axon Media.
W konferencji udział wzięło blisko 100 uczestników z zakładów przemysłowych zlokalizowanych zarówno na śląsku jak również w województwach ościennych. Reprezentowane były różnorodne branże przemysłu, począwszy od przemysłu spożywczego, przez najbardziej popularny na śląsku przemysł maszynowy oraz wydobywczy, po branżę drzewną.
W czasie konferencji uczestnicy mieli szansę zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętego Utrzymania Ruchu przedstawianymi przez 26 partnerów wydarzenia oraz wysłuchać 13 niezwykle ciekawych referatów merytorycznych. Należy wspomnieć, że konferencja stała się dla wielu uczestników świetną okazją do nawiązania wielu kontaktów biznesowych i merytorycznych. Tradycyjnie partnerzy medialni spotkania przygotowali dla uczestników darmowe periodyki i numery czasopism. Po sesji referatowej osoby zainteresowane mogły wziąć udział w darmowych warsztatach organizowanych przez firmy 7bar i Pruftechnik-Wibrem. Na warsztatach firmy 7bar można było dowiedzieć się m.in. jak samodzielnie sprawdzić efektywność eksploatowanej w przedsiębiorstwie instalacji sprężonego powietrza, natomiast firma Pruftechnik-Wibrem wspierała uczestników swoich warsztatów w dobraniu odpowiedniego do ich potrzeb sprzętu pomiarowego do diagnostyki drganiowej oraz osiowania maszyn.
Fot.: Axon Media |
Merytorycznie tematyka spotkania związana była z narzędziami oraz metodami podnoszenia niezawodności i utrzymywania maszyn, a także urządzeń w ruchu.
W zakresie niezawodności instalacji oraz procesów przemysłowych pan Wojciecha Halkiewicz z firmy 7bar przedstawił bardzo ciekawy referat dotyczący kontroli stanu sieci sprężonego powietrza i optymalizacji kosztów eksploatacji systemów sprężonego powietrza w przedsiębiorstwach w obszarach produkcji, przesyłu, jak również poboru sprzężonego powietrza. Kontynuację dziedziny odnoszącej się do poprawy efektywności funkcjonowania maszyn i urządzeń poprzez stosowanie nowoczesnych narzędzi predykcyjnego utrzymania ruchu, można było odnaleźć w referatach pana Petro Bratko z firmy AMC VIBRO, Paweła Rutkowskiego z firmy KameryIR, pana Arkadiusza Rybki z firmy I-Care, pana Witolda Hanaka z firmy Pruftechnik-Wibrem i pana Jerzego Halkiewicza z firmy UE Systems. Pan Petro Bratko zaprezentował aplikację przemysłową zaawansowanego system zdalnego monitorowania maszyn, który w całości jest polską myślą techniczną. Natomiast w trakcie prezentacji pana Witolda Hanaka można było się sprawdzić jak z pozoru drogie przyrządy pomiarowe, stają się tanimi w kontekście zysków przedsiębiorstwa powstałych w wyniku zapobiegania poważnym awariom maszyn poprzez stosowanie odpowiedniego sprzętu kontrolno-pomiarowego.
Fot.: Axon Media |
Podczas wydarzenia pojawiła się bardzo istotna dla automatyków tematyka związana z sensorami przemysłowymi i interfejsem IO Link w kontekście ich stosowania w koncepcji Przemysł 4.0. Wskazany materiał w całości znalazł odzwierciedlenie w wystąpieniach pana Tomasza Żyrka z firmy Pepperl+Fuchs i pana Piotra Michalskiego reprezentującego firmę EMT Systems. Ponadto na stanowisku wystawienniczym firmy Pepperl+Fuchs, można było w praktyce zweryfikować działanie różnego rodzaju czujników oraz systemów automatyki przez nią oferowanych. Znaczący z punktu widzenia automatyki przemysłowej i nie tylko było także wystąpienie pana Artura Block’a z firmy Bitner, a traktujące o kablach oraz przewodach i ich znaczenia dla prawidłowej pracy układów zasilających i przetwarzających sygnały cyfrowe i analogowe. Ważnym elementem prezentacji była krótka dyskusja na temat wpływu sił skręcających wewnątrz kabli na ich prawidłowe funkcjonowanie w aplikacjach poddanych aktywnemu zginaniu.
Na konferencji nie zabrakło także zagadnień związanych z efektywnym rozwiązywaniem problemów luzujących się śrub i nakrętek, o których mówił pan Krzysztof Włodarz z firmy HEICO Poland oraz ekonomicznych, a także technicznych aspektach stosowania nowoczesnych i ergonomicznych narzędzi przedstawionych przez pana Jerzego Ejtel z firmy Wiha Polska. Dla wielu gości spotkania z pewnością ważnym tematem były nowoczesne technologie w branży węży przemysłowych, o których mówił w czasie swojej prelekcji pan Tomasz Wesołowski z firmy Merlett Polska.
Fot.: Axon Media |
Konferencje zakończył referat wygłoszony przez pana prof. Marka Fidali z Politechniki Śląskiej, która obok firmy EMT Systems była jednym z partnerów merytorycznych wydarzenia. Pan prof. Fidali cały referat poświęcił na omówienie często zaniedbywanych w praktyce przemysłowej zagadnień dotyczących tribologii i diagnostyki maszyn bazującej na badaniach oraz analizie środków smarnych.
Uczestnicy konferencji mieli szansę wymienić się uwagami, a także szerzej przedyskutować zagadnienia omawiane w trakcie wystąpień w czasie przerw kawowych zaplanowanych przez organizatorów konferencji. Podczas przerw możliwe było także zapoznanie się z ofertą partnerów konferencji i wymianę doświadczeń w zakresie zagadnień utrzymania ruchu w rożnych dziedzinach przemysłu.
Na zakończenie spotkania organizatorzy zorganizowali losowanie trzech sześciopaków oryginalnego piwa ufundowanego przez jednego z partnerów konferencji, wszyscy uczestniczy otrzymali także imienne certyfikaty potwierdzające udział w konferencji.
Według różnych opinii zarówno słuchaczy, jak i partnerów, konferencja miała bardzo wysoki poziom merytoryczny, co pozwala na stwierdzenie, że firma Axon Media z sukcesem rozpoczęła tegoroczną działalność konferencyjną. Patrząc na zadowolenie uczestników spotkania i warsztatów oraz liczne pytania o miejsce następnej konferencji, należy się tylko spodziewać, że kolejne wydarzenia branżowe pod auspicjami Axon Media będą jeszcze bardziej interesujące, czego wszyscy sobie życzymy.
Źródło: Axon Media
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Mazak Open House
- Abas zaprasza na Dzień Odlewnika
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku