Szukaj w działach:

Bodor Laser Seria S do wymagających procesów

bodor maszyna serii s


Maszyny firmy Bodor z Serii S to wysokiej klasy wycinarki do cięcia arkuszy o dużej mocy, zaawansowane technologicznie i przeznaczone do wymagających procesów. 

Odporne na skręcanie i tłumiące drgania odlewane żeliwne łoże maszyny

Zastosowanie żeliwa jako materiału łoża maszyny gwarantuje precyzyjne cięcie lasera z największą możliwą dokładnością. Cała konstrukcja zachowuje niewielkie odkształcenia i niskie wibracje, a jednocześnie ma bardzo wysokie przyspieszenie i prędkość obróbki, co zapewnia niezwykle wysoką dokładność maszyny. To skutecznie zmniejszy cykl iteracji i koszty. Charakterystyka wydłużania żeliwa jest bardzo niska, zmniejszając tym samym do minimum tolerancje wymiarowe.

Bodor seria s żeliwne łoże maszyny
Fot.: Odlewane żeliwne łoże maszyny

Belka poprzeczna piramidy

Cała stabilna konstrukcja piramidy jest zabezpieczona przed przekręceniem, przewróceniem i posiada najlepsze właściwości mechaniczne. Wykorzystując optymalną konstrukcję wnęki o strukturze plastra miodu w połączeniu z konstrukcją zewnętrzną piramidy, zwiększa się dynamiczna prędkość reakcji belki poprzecznej.

Bodor seria s Belka poprzeczna piramidy
Fot.: Belka poprzeczna   

Laserowa głowica tnąca PRECITEC

W głowicy procesowej zainstalowano różne czujniki w celu wykrywania błędów na wczesnym etapie i zapobieganiu ewentualnym szkodom. Czujnik temperatury i światła rozproszonego dostarczają informacji o stanie całej głowicy i poszczególnych elementów takich jak optyka kolimacyjna i ogniskująca, okno ochronne i wkładka czujnika. Ciśnienie gazu tnącego oraz wnętrze jest również monitorowane przez odpowiednio zainstalowane czujniki ciśnieniowe.

Dzięki interfejsowi Bluetooth® można również monitorować stan systemu na smartfonie lub tablecie. Informacje z czujnika są więc wizualizowane indywidualnie i przedstawiają stan wszystkich monitorowanych komponentów.

Laserowa głowica tracą PRECITEC Bodor seria s
Fot.: Laserowa głowica tnąca PRECITEC  


Aktywne unikanie przeszkód


System radarowy 360° może z wyprzedzeniem wykryć wszelkie przeszkody, a szybki ruch w osi Z zostanie aktywowany, aby natychmiast omijać przeszkody i kolizje. Ta funkcja obniża wskaźnik uszkodzeń głowicy laserowej, a tym samym zmniejsza koszty konserwacji, przedłużając tym samym żywotność wycinarki. Dzięki temu unika się spowodowanego kolizjami zatrzymania produkcji.

System operacyjny z inteligentną funkcją umieszczania w gnieździe

Połączenie oprogramowania firm Beckhoff i Lantek oferuje możliwość inteligentnego umieszczania różnych elementów w gniazdkach, jak również optymalną kolejność cięcia. Funkcje te zapewniają oszczędność materiału i czas oraz mają korzystny wpływ na koszt produkcji. Dwie kamery HD pozwalają na monitorowanie procesu obróbki. Łatwy w obsłudze interfejs i szeroki zakres dostępnych funkcji, zwiększa wydajność produkcji.


Źródło: Bodor Laser
Redaktor: MRR

Dodano 06.04.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy