Szukaj w działach:

Dołącz do debaty podczas Kongresu Odbudowy Ukrainy

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE już 7-8 października na Międzynarodowych Targach Poznański – bogaty program i eksperci z Polski, Ukrainy, Europy dyskutować będą o wyzwaniach odbudowy Ukrainy.


W poniedziałek 7 października o godzinie 11:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się dwudniowy Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE. Wydarzenie zgromadzi szerokie grono specjalistów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli rządów z wielu krajów, samorządów i instytucji międzynarodowych, którzy wspólnie dyskutować będą nad wyzwaniami i możliwościami związanymi z odbudową Ukrainy i je unijną perspektywą.

Uczestników kongresu przywita organizator, w imieniu którego głos zabierze Tomasz Kobierski, Prezes Grupy MTP, wspólnie z partnerami merytorycznymi: Jackiem Piechotą, Prezesem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, Janem Stylińskim, Prezesem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, oraz Andrzejem Dychą, Prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Inauguracyjne wystąpienia wygłoszą Krzysztof Paszyk, Minister Rozwoju i Technologii, Paweł Kowal, Przewodniczący Rady ds. Współpracy z Ukrainą przy Premierze RP, oraz Jan Szyszko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Na scenie zagości też Andrij Sadovy, mer Lwowa oraz goście z Litwy, Słowacji, Rumunii. 

Bogaty program na czterech scenach

Uczestnicy Kongresu będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych na czterech scenach tematycznych, które umożliwią wszechstronną dyskusję nad wyzwaniami związanymi z odbudową Ukrainy:

  • Scena Strategiczna (gospodarz: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza) poświęcona będzie m.in. zagadnieniom związanym z planami modernizacji i odbudowy Ukrainy oraz przyszłością rynku pracy w Polsce i Ukrainie, ale także roli kobiet w ukraińskiej gospodarce.
  • Scena Budownictwa (gospodarz: Polski Związek Pracodawców Budownictwa) podejmie tematy związane z geopolitycznymi i makroekonomicznymi uwarunkowaniami współpracy przy odbudowie infrastruktury ze szczególnym uwzględnieniem sektora budowlanego. Uznani eksperci i publicyści nakreślą aktualną sytuacją w Ukrainie.
  • Scena Profesjonalistów (gospodarz: Polska Agencja Inwestycji i Handlu) zaoferuje praktyczne porady na temat prowadzenia biznesu w Ukrainie. Usłyszymy przedstawicieli polskich firma tam działających oraz ekspertów od ukraińskiej gospodarki.
  • Scena Dobrych Praktyk (gospodarz: GRUPA MTP) poruszy między innymi kwestie wsparcia weteranów wojennych oraz ich integracji w gospodarkę poprzez rozwój nowych umiejętności. Zaprezentowane zostaną także samorządy z Obwodu Charkowskiej, które przedstawią swoją sytuację związaną z odbudową z wojennych zniszczeń. 


Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE będzie okazją do nawiązania kluczowych partnerstw oraz głębszego zrozumienia ukraińskich realiów. W trakcie wydarzenia planowane jest podpisanie umów o współpracy finansowej między polskimi i ukraińskimi bankami i instytucjami. 

Pełen program wydarzenia z prelegentami dostępny jest tutaj: https://common-future.pl/pl/o-wydarzeniu/program/ 

Polska jako kluczowy hub odbudowy Ukrainy

Polska, odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu pomocy humanitarnej i militarnej Ukrainie, będzie mieć także zasadniczy udział w procesie jej odbudowy. Wynika to z bliskości geograficznej, silnych więzi handlowych, które czynią Polskę jednym z najważniejszym partnerów handlowym Ukrainy, oraz rosnącej przedsiębiorczości Ukraińców w Polsce. Ponadto, w Polsce działa ponad 600 polskich firm z doświadczeniem na rynku ukraińskim, a ponad 460 partnerstw regionalnych, miejskich i gminnych między oboma krajami stanowi solidny fundament dla współpracy.

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE to druga edycja wydarzenie, które przybliży przedsiębiorcom, politykom i innym decydentom wyzwania oraz perspektywy związane z odbudową gospodarki i społeczeństwa Ukrainy. 

Partnerzy wydarzenia

Patronat na wydarzeniem objęło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Rady ds. Współpracy z Ukrainą oraz Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Partnerem Generalnym jest PKO Bank Polski. Partnerami: Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polski Funduszu Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Regionem Gospodarzem jest Wielkopolska – Samorząd Województwa Wielkopolskiego. 

 


Źródło: Grupa MTP

 


POWIĄZANE
Projekt DREMA Tour 2024 nabiera rozpędu Edycja targów DREMA 2023 potwierdziła, że połączenie innowacji i edukacji praktycz...
Nowości w branży utrzymania czystości na CLEANING EXPO 2023 Już pod koniec października 2023 budynek Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowy...
Przewodnik po ITM Industry Europe 2021 Chcesz wiedzieć jakie kierunki rozwoju czekają polski przemysł? Wystarczy wziąć udział w ...
Zmiana terminu targów ITM Industry Europe Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju i na świecie, zespół organizacyjny targ&...
Branża opakowań jedzie na Taropak Już za kilka tygodni w dniach 4-6 października 2021 roku, na terenie Międzynarodowych Tar...
Najwięksi gracze na rynku walczą o przyszłość targów Aktualna sytuacja branży targowej i jej przyszłość była tematem spotkania szefów n...
Partnerzy