Szukaj w działach:

Dołącz do debaty podczas Kongresu Odbudowy Ukrainy

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE już 7-8 października na Międzynarodowych Targach Poznański – bogaty program i eksperci z Polski, Ukrainy, Europy dyskutować będą o wyzwaniach odbudowy Ukrainy.


W poniedziałek 7 października o godzinie 11:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się dwudniowy Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE. Wydarzenie zgromadzi szerokie grono specjalistów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli rządów z wielu krajów, samorządów i instytucji międzynarodowych, którzy wspólnie dyskutować będą nad wyzwaniami i możliwościami związanymi z odbudową Ukrainy i je unijną perspektywą.

Uczestników kongresu przywita organizator, w imieniu którego głos zabierze Tomasz Kobierski, Prezes Grupy MTP, wspólnie z partnerami merytorycznymi: Jackiem Piechotą, Prezesem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, Janem Stylińskim, Prezesem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, oraz Andrzejem Dychą, Prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Inauguracyjne wystąpienia wygłoszą Krzysztof Paszyk, Minister Rozwoju i Technologii, Paweł Kowal, Przewodniczący Rady ds. Współpracy z Ukrainą przy Premierze RP, oraz Jan Szyszko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Na scenie zagości też Andrij Sadovy, mer Lwowa oraz goście z Litwy, Słowacji, Rumunii. 

Bogaty program na czterech scenach

Uczestnicy Kongresu będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych na czterech scenach tematycznych, które umożliwią wszechstronną dyskusję nad wyzwaniami związanymi z odbudową Ukrainy:

  • Scena Strategiczna (gospodarz: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza) poświęcona będzie m.in. zagadnieniom związanym z planami modernizacji i odbudowy Ukrainy oraz przyszłością rynku pracy w Polsce i Ukrainie, ale także roli kobiet w ukraińskiej gospodarce.
  • Scena Budownictwa (gospodarz: Polski Związek Pracodawców Budownictwa) podejmie tematy związane z geopolitycznymi i makroekonomicznymi uwarunkowaniami współpracy przy odbudowie infrastruktury ze szczególnym uwzględnieniem sektora budowlanego. Uznani eksperci i publicyści nakreślą aktualną sytuacją w Ukrainie.
  • Scena Profesjonalistów (gospodarz: Polska Agencja Inwestycji i Handlu) zaoferuje praktyczne porady na temat prowadzenia biznesu w Ukrainie. Usłyszymy przedstawicieli polskich firma tam działających oraz ekspertów od ukraińskiej gospodarki.
  • Scena Dobrych Praktyk (gospodarz: GRUPA MTP) poruszy między innymi kwestie wsparcia weteranów wojennych oraz ich integracji w gospodarkę poprzez rozwój nowych umiejętności. Zaprezentowane zostaną także samorządy z Obwodu Charkowskiej, które przedstawią swoją sytuację związaną z odbudową z wojennych zniszczeń. 


Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE będzie okazją do nawiązania kluczowych partnerstw oraz głębszego zrozumienia ukraińskich realiów. W trakcie wydarzenia planowane jest podpisanie umów o współpracy finansowej między polskimi i ukraińskimi bankami i instytucjami. 

Pełen program wydarzenia z prelegentami dostępny jest tutaj: https://common-future.pl/pl/o-wydarzeniu/program/ 

Polska jako kluczowy hub odbudowy Ukrainy

Polska, odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu pomocy humanitarnej i militarnej Ukrainie, będzie mieć także zasadniczy udział w procesie jej odbudowy. Wynika to z bliskości geograficznej, silnych więzi handlowych, które czynią Polskę jednym z najważniejszym partnerów handlowym Ukrainy, oraz rosnącej przedsiębiorczości Ukraińców w Polsce. Ponadto, w Polsce działa ponad 600 polskich firm z doświadczeniem na rynku ukraińskim, a ponad 460 partnerstw regionalnych, miejskich i gminnych między oboma krajami stanowi solidny fundament dla współpracy.

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE to druga edycja wydarzenie, które przybliży przedsiębiorcom, politykom i innym decydentom wyzwania oraz perspektywy związane z odbudową gospodarki i społeczeństwa Ukrainy. 

Partnerzy wydarzenia

Patronat na wydarzeniem objęło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Rady ds. Współpracy z Ukrainą oraz Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Partnerem Generalnym jest PKO Bank Polski. Partnerami: Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polski Funduszu Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Regionem Gospodarzem jest Wielkopolska – Samorząd Województwa Wielkopolskiego. 

 


Źródło: Grupa MTP

 


POWIĄZANE
Co czeka nas podczas targów DREMA 2023? Jak radzić sobie z niestabilnością rynku i przetrwać w trudnych czasach? O tym już we wrz...
ITM_talks vol. 3: postęp w przemyśle oznacza AI Roboty, które uczą się na własnych błędach, przewidują awarie i dzielą się wyciągn...
Targi ITM Industry Europe z planem dla przemysłu Trwają przygotowania do kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Wydarzenie - z...
Targi inteligentnie zaprogramowane Inteligentne fabryki z powodzeniem wykorzystują ideę Przemysłu 4.0, co przyczynia się w z...
Dowiedz się więcej o potencjale druku 3D Jakie możliwości daje wytwarzanie przyrostowe? Na co pozwala druk 3D i w jakich okoliczno...
WINDOOR-TECH 2023 - trendy w branży okiennej i drzwiowej Wystawcy i profesjonaliści spragnieni spotkań i aktualnych trendów w branży stolar...
Partnerzy