Szukaj w działach:

Projekt AMULET dla MŚP

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Bydgoski Klaster Przemysłowy pozyskał kolejne dofinansowanie ze środków europejskich w ramach Programu Horyzont 2020 na wsparcie rozwoju branżowych MŚP w ramach projektu pt. „Advanced Materials & Manufacturing Technologies United for LightwEighT” o akronimie AMULET.

Celem projektu „Advanced Materials & manufacturing United for LightwEighT” jest tworzenie nowych łańcuchów wartości poprzez wspieranie zastosowania zaawansowanych lekkich materiałów w czterech sektorach przemysłu: motoryzacyjnym, lotniczym, energetycznym i budowlanym. AMULET ma za zadanie wykorzystać potencjał innowacyjny małych i średnich przedsiębiorstw poprzez międzysektorową, międzyregionalną wymianę wiedzy.

Konsorcjum projektu

Projekt AMULET, o wartości 5 mln EUR, przygotowany został w ramach międzynarodowego konsorcjum składającego się z 13 organizacji z 10 państw Unii Europejskiej. Bydgoski Klaster Przemysłowy jest jedyną organizacją z województwa kujawsko-pomorskiego i jedną z dwóch pochodzących z Polski.

Open Call

W ramach projektu 15 lutego 2022 uruchomiony zostanie konkurs dla małych i średnich przedsiębiorstw, który potrwa do 27 kwietnia 2022.

Jego celem jest stworzenie przez MŚP projektów demonstracyjnych B+R ukierunkowanych na 12 wyzwań ogłoszonych w ramach konkursu związanych z implementacją zaawansowanych materiałów lekkich: kompozytów na bazie polimerów, kompozytów z osnową ceramiczną oraz stopów metali lekkich w motoryzacji, lotnictwie, energetyce i budownictwie, aby osiągnąć poziom gotowości technologicznej TRL 7.

W I etapie konkursu zorganizowane zostaną 3 spotkania matchmakingowe, podczas których przedsiębiorstwa będą miały okazję do stworzenia 2-3-podmiotowych konsorcjów, które zgłoszą swój wspólny pomysł. 36 zespołów zostanie zaproszonych na tzw. Jury Day, w czasie którego wybrane zostanie 26 najlepszych pomysłów.

W II etapie projektu zespoły przez 4 kolejne miesiące będą pracować nad studium wykonalności, na przygotowanie którego otrzymają 23 000 EUR. Najlepsze 7 konsorcjów przejdzie do III części konkursu, w której podczas kolejnych 9 miesięcy będą dopracowywać swoje rozwiązanie. Na realizację tego etapu otrzymają dofinansowanie 80 000 EUR. Zespoły będą mogły liczyć na wsparcie ekspertów w ramach programu edukacyjno-szkoleniowego, który jest kolejną częścią projektu AMULET.

--> Zgłoszenia do konkursu będą odbywać się na stronie https://amulet-h2020.fundingbox.com

--> Oficjalna strona internetowa wydarzenia www.amulet-h2020.eu

 --> Projektu AMULET można także śledzić na Twitterze oraz LinkedIn


Źródło: Bydgoski Klaster Przemysłowy
Redaktor: MRR

Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa
Gajowa 99
85-717 Bygoszcz
+48 52 515 30 73
POWIĄZANE
Przyszłość branży automotive na IABM 2022 W dniach 5-6 kwietnia w Sosnowcu podczas piątej edycji International Automotive Business ...
Nowe inwestycje w fabryce FCA Poland w Tychach Grupa FCA ogłasiła nowe inwestycje w strategiczny projekt realizowany w fabryce w Tychach...
ASA Meetings – dla Branży Lotniczej i Motoryzacyjnej W dniach 10-11 października 2018 r. w G2A Arena w Rzeszowie zorganizowane zostanie najwię...
Ostatnie dni promocji targów INNOFORM Dwie dotychczasowe edycje Targów INNOFORM® potwierdziły zapotrzebowanie na imp...
Jak uniezależnić europejską motoryzację? Zakłócenia dostaw półprzewodników opóźniły produkcję 500 000 ...
O rozwoju Targów PLASTPOL Wystawa przetwórstwa tworzyw sztucznych licząca 83 wystawców i zajmująca po...
Partnerzy