Szukaj w działach:

Zbliża się III Seminarium.ZiIP

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Wielkimi krokami zbliża się Seminarium.ZiIP - wspaniałej okazji do poszerzenia wiedzy z zakresu zarządzania, a także zagadnień związanych z inżynierią produkcji. Tegoroczna, już III edycja poruszy tajniki Przemysłu 4.0, czyli procesu cyfryzacji przedsiębiorstw dziejącego się na naszych oczach. Wydarzenie jest organizowane przez studentów 
Politechniki Poznańskiej z Koła Naukowego PRIME oraz organizacji studenckiej PROgressio PROmotio działających na Wydziale Inżynierii Mechanicznej.

Pierwsza i druga edycja okazały się być sukcesem, dlatego teraz przyszedł czas na dalsze zgłębianie tajemnic ZiIP-u. Co roku, w Seminarium.ZiIP udział bierze ponad 300 osób, w tym studenci z całej Polski, a także przedstawiciele licznych przedsiębiorstw. Podczas wydarzenia znakomici eksperci dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.  

Najbliższa Edycja Seminarium.ZiIP odbędzie się już 17 listopada 2021 roku na terenie Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej oraz transmitowana będzie online na kanale Politechniki Poznańskiej na platformie YouTube. Dzięki transmisji prowadzonej na żywo, chętne osoby będą mogły zadawać pytania, a prelegenci na bieżąco będą mogli na nie odpowiadać.

Będzie to okazja do skutecznej integracji ze środowiskiem biznesowym, a także możliwość wysłuchania prelekcji, które poszerzą świadomość słuchaczy dotyczącą Lean Manufacturing czy też zakresu organizacji produkcji w przedsiębiorstwach.

Seminarium.ZiIP 2019 uczestnicy



Jak wyglądało to rok temu?

Panel Prelekcyjny

Swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w inżynierii produkcji podczas tego wydarzenia dzielili się przedstawiciele przedsiębiorstw różnych branż, którzy wygłosili przygotowane dla słuchaczy prelekcje oparte na rzeczywistych problemach.

Łukasz Pietraszak wygłosił prelekcję o skutecznych sposobach wdrożenia narzędzi TOC, co przedstawił na przykładzie case study. O przywództwie w kulturze LEAN oraz dlaczego 9 na 10 transformacji kończy się upadkiem, dowiedzieliśmy się więcej od Krzysztofa Dobrowolskiego. Bartosz Kaszyński przybliżył słuchaczom rolę kierownika projektu w nowoczesnej organizacji, a Dominik Czerwiński zaprezentował korzyści płynące z wprowadzenia Lean Healthcare w przedsiębiorstwie.

Panel Dyskusyjny

Podczas II edycji na panel dyskusyjny zostali zaproszeni absolwenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Wzięli udział w dyskusji z ówczesnymi studentami na temat wykorzystywania wiedzy zdobytej na ZiIP-ie w celu odkrywania i tworzenia nowych rozwiązań i technologii. Z panelu można było wynieść dużą ilość cennych informacji na temat kierunku ZiIP oraz poznać możliwości zawodowe, które niesie ze sobą ten kierunek studiów.

Panel Projektów Studenckich

Nowość w II edycji Seminarium.ZIIP, czyli Panel Projektów Studenckich to wystąpienie zarówno studentów, jak i absolwentów, którzy opowiadali o swoich projektach i udzielali bezcennych wskazówek, które zdobyli nabierając doświadczenia na praktykach, stażach albo w pracy. Taka forma panelu, czyli Studenci - Studentom utwierdziła w przekonaniu, że wymiana zdobytych doświadczeń wraz z innymi jest kluczowa.

Mateusz Ziółkowski podzielił się wiedzą o wykorzystaniu danych w poprawie efektywności pracy maszyn. Magdalena Głuch opowiedziała o roli, jaką grają narzędzia Lean Manufacturing w zarządzaniu produkcją. Zespół studentów: Kamil Bobecki, Wiktor Kacprowicz, Bartosz Tomczak oraz Szymon Jezierski przeprowadzili uczestników przez etapy optymalizacji produkcji w przedsiębiorstwie produkującym konstrukcje stalowe.

Seminarium.ZiIP 2019 organizatorzy



Co czeka uczestników w tym rok?

Już niedługo na III edycja Seminarium.ZIIP zagoszczą przedstawiciele firmy Volkswagen oraz Solaris Bus&Coach, którzy opiszą własne drogi wdrożenia Przemysłu 4.0 w przedsiębiorstwie. Prelegent z firmy PROMAG S.A. opowie, jak wygląda cyfryzacja i automatyzacja w intralogistyce. Wykład otwarcia pt. „Przemysł przyszłości. Wizje oraz trendy”, poruszający obecny stan przemysłu (szczególnie w Polsce) oraz kierunek rozwoju technologii związanych z P 4.0, poprowadzi CUBE SYSTEMS.

Śladem lat poprzednich nie może zabraknąć panelu dyskusyjnego, w którym młodzi absolwenci studiów technicznych wymienią się spostrzeżeniami o tym, jak odnajdują się w czasie trwania czwartej rewolucji przemysłowej.

Uczestnicy oprócz porządnej dawki wiedzy, będą także mieli szansę brać udział w loteriach i konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma również Certyfikat potwierdzający udział w Seminarium.ZiIP.

--> Więcej o wydarzeniu na Staleo.pl

Źródło: Koło Naukowe PRIME Politechnika Poznańska
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Green Production – zielona przyszłość sektora produkcyjnego Już 10 grudnia we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich, któr...
Wsparcie klientów w intralogistyce Niespodziewana przerwa w funkcjonowaniu pracy hali magazynowej i związany z nią przest&oa...
Industry 4.0 - szanse i wyzwania Industry 4.0 czyli czwarta rewolucja przemysłowa budzi w przedsiębiorcach zarówno ...
Premierowe Targi IntraMag Poland 2020 W dniach 3-5 marca 2020 r. odbędzie się premierowa edycja Międzynarodowych Targów ...
proALPHA rozszerza portfolio ERP+ Grupa proALPHA jeden z wiodących dostawców oprogramowania ERP+ dla sektora małych ...
Automatyczne monitorowanie pracy maszyn Cyfrowe innowacje to domena dzisiejszych czasów. Wiele branż wprowadza rozwiązania...
Partnerzy