Wydarzenie online dla branży narzędziowo-przetwórczej
Tworzywa sztuczne bardzo często niesłusznie postrzegane są jako materiał nieekologiczny. Tymczasem na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań i produktów, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, oszczędności energii, a tym samym ochrony klimatu. O tym, że nie każdy plastik jest zły, o ogromnej roli tworzyw sztucznych w gospodarce obiegu zamkniętego oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed producentami, porozmawiamy podczas jedynego w Polsce wydarzenia online dla branży narzędziowo-przetwórczej, które odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2021.
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną organizatorzy Targów INNOFORM® - Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie zdecydowali się na przygotowanie spotkania w formie online. Program wydarzenia został opracowany tak, aby każdy uczestnik mógł zapoznać się z najnowszymi trendami i doniesieniami ze świata, nawiązać cenne kontakty i poznać nowości technologiczne dostępne na rynku. Udział w trzydniowym spotkaniu sprawi, że wdrożenie najnowszych rozwiązań będzie proste i szybkie.
Dzień I
Wydarzenie rozpocznie się od międzynarodowej konferencji „ECO-DESIGN i Covid 19 - wyzwania i możliwości rozwoju branży narzędziowo-przetwórczej”. Wykład otwierający wygłosi światowej klasy ekspert - prof. Lothar Kroll reprezentujący Technische Universitate Chemnitz oraz MERGE Cluster of Excellence w Niemczech. Podczas pierwszego panelu zaproszeni goście, wśród których znajdą się przedstawiciele biznesu i administracji spróbują odpowiedzieć na pytania, jak wygląda sytuacja w firmach podczas pandemii, jakie trudności napotykają przedsiębiorcy oraz jakie są możliwości dalszego rozwoju. Poruszona zostanie kwestia roli, jaką branża narzędziowa odgrywa w rozwoju gospodarczym regionu, jak i całego kraju. Wprowadzeniem będzie przedstawienie wstępnych wyników analizy na temat branży narzędziowej w Polsce przygotowanej przez Bydgoski Klaster Przemysłowy.
Tematem przewodnim drugiego panelu będą zmiany w ustawodawstwie Unii Europejskiej, wprowadzające nowe podejście w gospodarowaniu materiałami - gospodarki obiegu zamkniętego. Poruszona zostanie tematyka roli stosowania zasady ECO-DESIGN na etapie projektowania narzędzi do przetwórstwa tworzyw polimerowych, omówione zostaną doświadczenia i wyzwania związane z pracą narzędzi podczas przetwarzania tworzyw biodegradowalnych, kwestie środowiskowe na etapie czyszczenia form narzędziowych oraz zagadnienia recyklingu tworzyw niejednorodnych i biodegradowalnych. Wśród panelistów znajdą się przedstawiciele świata nauki i biznesu prowadzący działalność na każdym z etapów cyklu życia produktu - narzędziowcy, przetwórcy i recyklerzy tak, aby zaprezentować jak najszerszy punkt widzenia. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania, czy wszystkie zmiany prawne są rzeczywiście EKO, jakie zagrożenia, problemy w produkcji, ale i możliwości dają nowe regulacje. Uzupełnieniem panelu będzie wystąpienie mające na celu pokazanie europejskich doświadczeń wdrażania zasady ECO-DESIGN w branży narzędziowo-przetwórczej. Zaprezentowany zostanie projekt międzynarodowy pozwalający na nawiązywanie współpracy badawczo - rozwojowej w obszarze kreowania nowych produktów.
Dzień II
Drugiego dnia odbędzie się branżowa e-giełda kooperacyjna przygotowana przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz organizatora wydarzenia. Będą to indywidualne spotkania biznesowe, podczas których uczestnicy wymienią się kontaktami i nawiążą współpracę biznesową. Warunkiem udziału jest rejestracja na platformie match-makingowej i utworzenie na niej wizytówki firmy. Następnie przedsiębiorcy przeglądając utworzone profile sami zdecydują, z kim chcą odbyć rozmowę.
Dzień III
Trzeci dzień będzie połączeniem wystawy targowej, konferencji i networkingu. Liderzy branży prezentować będą najnowsze produkty i usługi dostępne na rynku. Wirtualne spotkania z producentami i dostawcami to idealna okazja do nawiązania biznesowych relacji i poznania najnowszych trenów. Ponadto organizatorzy przygotowali wirtualną platformę prezentacji i usług. Ma ona charakter e-katalogu firm, który umożliwia szybki kontakt z danym producentem. Udział w prezentacjach biznesowych pozwoli na poznanie skutecznych rozwiązań, które zapewniają przewagę konkurencyjną.
Kontakty biznesowe jeszcze nigdy nie były tak ważne. Udział w kwietniowym wydarzeniu pozwoli nawiązać kooperację z partnerami z najdalszych zakątków świata.
Do wydarzenia można dołączyć dokonując bezpłatnej rejestracji na stronie konferencji online.
--> REJESTRACJA ON-LINE
Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House