Szukaj w działach:

Przemysł maszynowy na Tajwanie

Przemysł maszynowy na Tajwanie


Wartość produkcji przemysłu obrabiarek na Tajwanie po raz pierwszy przekroczyła 1 bilion tajwańskich dolarów (NTD) w 2017 r. W tym samym roku Tajwan stał się również czwartym co do wielkości eksporterem obrabiarek na świecie. 

Tajwan jest jednym z największych krajów produkcyjnych na świecie, a całkowity eksport wzrósł do rekordowego poziomu 25,6 mld USD w 2017 r. W tym samym roku wartość produkcji przemysłu obrabiarek wzrosła o 11% rok do roku, osiągając poziom 1,1 bln USD.

Ponad 50% tajwańskich producentów obrabiarek znajduje się w klastrze branżowym w Taichung, co stanowi sedno sukcesu branży.  Obszar Greater Taichung jest domem dla około 1500 dużych producentów, w tym znanych na całym świecie firm, takich jak Fair Friend Group (FFG), Hiwin, Victor Taichung, Chmer, ChumPower, Tongtai, YCM i AWEA, a także ponad 10 000 mniejszych firm satelitarnych. Powstały w ten sposób łańcuch dostaw obejmuje kluczowe części i komponenty dla sektorów, w tym obrabiarek, matryc i form, sterowników, szyn ślizgowych, uchwytów mocujących, narzędzi do cięcia i frezowania metali, komponentów mocy i komponentów przekładni.

Na zaproszenie TAITRA (Taiwan External Trade Development Council) nasza redakcja weźmie udział w Smart Machinery Tour, w ramach którego odwiedzimy najbardziej innowacyjne firmy maszynowe., odwiedzimy m.in. takie firmy jak: 


W dniach 6-11 maja 2019 zapraszamy na naszą relację z wizyt w wybranych firmach. Relację będziemy prowadzić na portalu Staleo.pl oraz na naszym fanpagu - www.facebook.com/StaleoPL


Relacja wizyt w firmach podstępna pod linkiem: Smart Machinery Tour


Źródło: TAITRA, Taiwan External Trade Development, Staleo.pl 


Dodano 18.04.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy