Szukaj w działach:

Zautomatyzowany magazyn elementów długich

Zautomatyzowany magazyn elementów długich Remmert w Strum Gruppe


Zwiększenie produktywności przy redukcji powierzchni magazynowej o 70% i równoczesne wydłużenie czasu pracy przyłączonych maszyn – to tylko 3 najważniejsze korzyści jakie osiągnięto w Surm Gruppe dzięki inwestycji w zautomatyzowany magazyn na elementy długie. Magazyn pomostowy – bo o nim mowa - został uszyty na miarę. Oprócz optymalizacji przepływu oraz obsługi materiału najważniejszą z korzyści jest efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej w hali.

Strum Gruppe projektuje oraz produkuje maszyny przemysłowei systemy malarskie, zajmuje się również dostarczaniem materiałów wsektorze przetwórstwablach. Aby poprawić procesy magazynowe jak również produkcyjne, przedsiębiorstwo zdecydowało się zintegrować w swojej siedzibie w Salchingein w pełni zautomatyzowany system magazynowy na elementy długie: materiały z aluminium oraz stali. Przed zaimplementowaniem rozwiązania firmy Remmert niemiecki producent składował materiały na stalowych regałach lub na podłodze przez co wiele miejsca było nieefektywnie wykorzystane. Co więcej, przygotowanie materiału dla produkcji trwało stanowczo zbyt długo. Aby zwiększyć efektywność w firmie zaczęto zastanawiać się nad zmianą dotychczasowej koncepcji magazynu. Ostatecznie przedsiębiorstwo zdecydowało się na integrację magazynu wysokiego składowania w posiadanej hali produkcyjnej. Nie było tam niestety zbyt wiele miejsca do zagospodarowania i to własnie było głównym powodem dla którego firma szukała doświadczonego partnera, który zaproponuje indywidualne rozwiązanie. Wybór padł na firmę Remmert GmbH. Po pierwszych intensywnych rozmowach oraz wizytach referencyjnych prezentujących już istniejące instalacje, Remmert zaprojektował wraz z Sturm Gruppe zupełnie nową koncepcję magazynu, która optymalnie odpowiadała ustalonym celom i założeniom. „W porównaniu do wcześniejszego rozwiązania procesy magazynowo-produkcyjne przebiegają zdecydowanie bardziej efektywnie. Mozolne wyszukiwanie materiałów czy ciągłe przestawianie ich z kąta w kąt jest już przeszłością, a operatorzy maszyn nie muszą w nieskończoność czekać na materiał” z pełną satysfakcją relacjonuje Josef Heitzer, kierownik produkcji Srurm Gruppe.

Zautomatyzowany magazyn elementów długich Remmert w Strum Gruppe


Nowa przestrzeń dzięki budowie silosu

Celem firmy Sturm było uzyskanie większej powierzchni na produkcję. Założono, że obecna hala powinna być wykorzystana ostatecznie tylko do procesów produkcyjnych. W odpowiedzi na te założenia, Remmert zaproponował magazyn pomostowy o konstrukcji silosu. Magazyn został więc wzniesiony poza halą, a następnie obudowany ścianami oraz dachem. Ostatecznie magazyn i produkcja są ze sobą połączone 4 stacjami załadowczymi i rozładowczymi. Ponadto konstrukcja silosu została wzniesiona na spadzistym zboczu – z takim skutkiem, że jedna z części magazynu znajduje się poniżej poziomu produkcji. Jaką korzyść ma z tego firma Sturm?: otóż dzięki temu przedsiębiorstwo zyskało dodatkowe miejsca magazynowe.

Aby zagwarantować szybki i sprawny przepływ materiału zintegrowano stacje załadowcze i rozładowcze na poziomie hali produkcyjnej. Ponadto niemiecki producent magazynów zaprojektował indywidualną koncepcję napędu oraz dostarczania prądu. „Remmert wybudował dla nas magazyn dokładnie zgodnie z naszymi warunkami budowlanymi oraz spełniając wszystkie nasze wymagania. Obecnie możemy powiedzieć, że pojemność magazynu wzrosła o niemalże 100%. Ponadto dzięki zautomatyzowanym procesom magazynowania możemy w pełni skoncentrować się na produkcji” stwierdza Josef Heitzer.

Dzięki kompaktowej budowie magazyn pomostowy oferuje nam 550 kaset o nośności użytkowej do 3.000 kg. Aby maksymalnie wykorzystać pojemność, kasety mają 2 różne wysokości załadunku: te dla materiałów stalowych mają wysokość 240 mm, natomiast te z aluminium 500 mm. Ponadto wszystkie kasety można dodatkowo podzielić w różnoraki sposób na długość i szerokość. To pozwala na osobne magazynowanie materiałów o różnych wymiarach w jednej kasecie.

Zautomatyzowany magazyn elementów długich Remmert w Strum Gruppe


Gwarancja efektywności

Efektywną obsługę materiału oraz oszczędność czasu gwarantuje układnica regałowa (RBG), która zajmuje się załadunkiem i rozładunkiem materiału w magazynie pomostowym. Dzięki optymalnym prędkościom jazdy i podnoszenia RBG osiąga około 25 podwójnych przejazdów na godzinę. „Jednym ze szczególnych wymagań Sturm Gruppe był ergonomiczny odbiór materiałów z jednostek załadowczych” opowiada Fran Baudach, obecny kierownik projektu w firmie Remmert. „W związku z tym dla rozładunku głębszych kaset na materiały z aluminium 2 stacje rozładowcze zostały wyposażone w elektromechaniczne urządzenie podnoszące, które podnosi materiał na odpowiednią wysokość. Następnie jest on ręcznie wyciągany. Stalowe pręty rozładowują pracownicy za pomocą dźwigu. Aby skrócić drogę i czas przejazdu, zostały pogrupowane również maszyny obróbcze – jedna na aluminium i dwie dla produktów stalowych – stworzono tzw. cetrum obróbcze wokół nowej instalacji. W pełni zautomatyzowane magazynowanie i ulepszona obsługa materiału umożliwiają wzrost produktywności przyłączonych maszyn o blisko 80%.

Zarządzanie i sterowanie magazynem realizowane jest dzięki PRO WMS Enterprise firmy Remmert. Dzięki standardowemu interfejsowi jest on połączony z systemem ERP firmy Sturm co gwarantuje przejrzystość danych, aktualne stany magazynowe jak również permanentną inwentaryzację.


Źródło: Remmert GmbH


Dodano 11.02.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy