Poradnik zakupowy cz.3 - oprogramowanie i serwis lasera fiber
Laser do sprawnego i bezawaryjnego działania potrzebuje dobrego oprogramowania i fachowego serwisu. Razem z firmą Maszyny Polskie zwracamy uwagę na kilka kwestii, o których często zapominamy przy zakupie obrabiarki laserowej.
Cena, moc i przeznaczenie lasera to nie wszystko, co trzeba przeanalizować przed zakupem lasera. Równie ważne jest oprogramowanie sterujące urządzeniem, a także jego obsługa już po nabyciu maszyny: instalacja i serwis.
Oprogramowanie
Kluczem do efektywnego i wydajnego działania lasera jest zainstalowane w nim oprogramowanie. To właśnie ono decyduje o wielu zaletach urządzeń fiber, jak choćby stabilności i szerokim zakresie regulacji działania. Chodzi przede wszystkim o programy CAD służące do projektowania technicznego oraz CAM, integrujące fazy projektowania i wytwarzania oraz kierujące całym procesem produkcji.
W wielu zakładach laser nie jest jedynym zaawansowanym urządzeniem korzystającym z oprogramowania CAM, a utrzymanie sprawności produkcji wymaga integracji kilku maszyn. Warto więc już na początku budowania parku maszynowego zadbać o aplikacje od sprawdzonych dostawców. Ważne też, by oprogramowanie było intuicyjne, proste, a zarazem oferujące odpowiednio szeroki wachlarz funkcji i konfigurowalnych parametrów. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania, takie jak nesting, optymalizujący zużycie materiału w procesie produkcji.
Maszyny Polskie współpracują z wiodącymi dostawcami oprogramowania, zapewniając integrację i gwarantując kompatybilność nowego lasera z całym parkiem maszynowym. Klienci mogą liczyć też na korzystne warunki zakupu dodatkowych aplikacji CAD.
Finansowanie
Zakup wycinarki laserowej może być sporym obciążeniem dla finansów przedsiębiorstwa, nawet po uwzględnieniu wielu korzyści, jakie płyną z inwestycji w nowoczesne urządzenie światłowodowe. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z alternatywnych metod finansowania. Coraz większą popularność w wielu branżach zyskuje leasing, który pozwala zredukować koszty związane z zakupem nowych maszyn. To godny polecenia sposób na korzystanie z fabrycznie nowego sprzętu przy minimalnym zaangażowaniu własnego kapitału. Dodatkowo leasing umożliwia optymalizację obciążeń podatkowych oraz korzystne rozliczanie podatku VAT.
Maszyny Polskie jako wiodący dostawca laserów fiber wschodnich producentów oferuje atrakcyjną ofertę leasingu we współpracy z Millenium Leasing.
Instalacja i rozruch
Laser fiber to skomplikowane urządzenie wymagające odpowiednich warunków pracy, a dla wielu firm zakup nowoczesnej obrabiarki jest zupełnie nowym doświadczeniem. Dlatego bardzo ważna jest fachowa instalacja i wsparcie na początkowym etapie pracy z nową maszyną.
Maszyny Polskie oferują pełną instalację nowego lasera, od doradztwa w zakresie lokalizacji maszyny i wyposażenia w odpowiednie systemy, po fizyczne umieszczenie w zakładzie i montaż. Prócz tego możliwe jest kompleksowe przeszkolenie pracowników oraz wsparcie merytoryczne w zakresie obsługi oprogramowania CAD i CAM.
Serwis
Nowoczesne lasery fiber nie wymagają częstej konserwacji, jednak ewentualna awaria może oznaczać niepotrzebny przestój i realne straty. Dlatego warto zwrócić uwagę na opiekę serwisową już po dokonaniu zakupu. Laser jest skomplikowanym urządzeniem, które powinno być obsługiwane przez wykwalifikowanych pracowników przeszkolonych przez producenta.
Firma Maszyny Polskie dysponuje siecią sześciu punktów serwisowych o ogólnopolskim zasięgu. Możliwość uzyskania zdalnej pomocy pozwala na szybkie i bezproblemowe uporanie się z większością problemów. Wszyscy pracownicy serwisu Maszyn Polskich szkolą się bezpośrednio u producenta oferowanych urządzeń.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami firmy Maszyny Polskie, dostawcy laserów fiber.
Znajdź firmę oferującą wycinarki laserowe na Staleo.pl
-->https://staleo.pl/katalog-firm/handel-i-produkcja-maszyny/wycinarki-laserowe
Źródło: Maszyny Polskie
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok