Targi na miarę ery cyfrowej - ITM INDUSTRY EUROPE
Zbliżająca się edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie inna niż dotychczasowe. Rzeczywistość, jaka towarzyszy światu od ponad roku wpłynęła na zmianę formuły tego najważniejszego spotkania branży przemysłowej.
Szykuje się wiele nowości, które z impetem wprowadzają targi w erę cyfrową. Jednocześnie nie zabraknie sprawdzonych rozwiązań wyczekiwanych od miesięcy przez wystawców i zwiedzających.
Tegorocznej ekspozycji ITM INDUSTRY EUROPE towarzyszyć będzie nie tylko ciekawy program wydarzeń, ale także nowa formuła łącząca tradycyjne targi z koncepcją wirtualnych spotkań.
Przez ostatnie miesiące epidemia o globalnym zasięgu mocno wpłynęła na otaczającą rzeczywistość. Bezpośrednie spotkania zostały w dużej mierze zastąpione przez komunikację online. Targi ITM INDUSTRY EUROPE dostosowały swoje działania do tych zmian.
Rok wirtualnych działań dla przemysłu
- Nie mogąc organizować targów, a znając oczekiwania naszych wystawców i zwiedzających, skupiliśmy się na wydarzeniach online, które wpisywały się w aktualne potrzeby branży. Spotkaliśmy się w sieci już kilkukrotnie w ramach cyklu ITM_talks oraz stworzyliśmy INDUSTRYonline - platformę wirtualnych wydarzeń dla przemysłu – podsumowuje ostatnie miesiące Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE. |
Rozmowy ITM_talks prowadzone z nowoczesnego studia Grupy MTP były już czterokrotnie transmitowane na żywo. Do udziału zapraszano liderów przemysłu, biznesu i nauki, poruszano najgorętsze tematy w branży. W ciągu niemal roku udało się zgromadzić społeczność kilkuset osób, które z niecierpliwością czekają na kolejne odcinki cyklu.
- Nasze aktywności w sieci spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem, co więcej zainspirowały nas i wystawców do kolejnego wyzwania, czyli do pokazów maszyn i robotów na żywo online. W ten sposób powstała idea projektu ITM_showroom pod nazwą „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego”. Wraz z naszymi wystawcami i partnerami: DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT zorganizowaliśmy spotkanie online mające na celu popularyzację idei przemysłu 4.0 wśród średnich i małych przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce. Nie był to kolejny, klasyczny webinar, ale wydarzenie wypełnione fachową wiedzą i praktycznymi wskazówkami na przykładzie pracujących maszyn. Powodzenie tych projektów dało nam dodatkową energię do organizacji targów - mówi Anna Lemańska-Kramer. |
Optymistyczne prognozy dla branży
Ostatnie analizy ekspertów są bardzo obiecujące. Polski przemysł już nie raz pokazywał, że jest mocny, ale najnowsze doniesienia zaskoczyły nawet ekonomistów. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego produkcja w marcu br. była o prawie 19 proc. wyższa niż rok wcześniej. To rekord wszech czasów. I choć trzeba pamiętać, że punktem odniesienia jest miesiąc, w którym rozpoczął się kryzys wywołany epidemią, to jednak wynik jest bardzo optymistyczny. Ekonomiści spodziewają się kolejnych „skoków” w następnych miesiącach. Według wstępnych danych, w stosunku do marca ubiegłego roku, wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) odnotowano w 27 (spośród 34) działach przemysłu.
|
Włochy łagodzą pandemiczne restrykcje i zapowiadają organizację pierwszych targów otwartych dla publiczności już w połowie czerwca, a kongresów i konferencji od lipca bieżącego roku. To dobra informacja dla całego przemysłu spotkań. Plan rozmrożenia włoskiej gospodarki od 26 kwietnia zapowiedział na konferencji prasowej premier rządu Mario Draghi.
|
Stacjonarnie i online
Grupa MTP wdrożyła nowe narzędzie, które jest dedykowane zarówno wystawcom, jak i zwiedzającym. To specjalna platforma, służąca do spotkań online. Umożliwi dotarcie ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców, niezależnie od usytuowania siedziby firmy. Z kolei zainteresowani taką ofertą kupcy będą mogli spotkać się w przestrzeni wirtualnej, żeby online porozmawiać o interesujących produktach bezpośrednio z producentami.
- Jesteśmy przekonani, że żadne rozwiązanie nie zastąpi klimatu bezpośrednich spotkań podczas targów. Jednak internetowa platforma będzie dodatkowym elementem, który wzbogaci ofertę ITM INDUSTRY EUROPE. Przetestowaliśmy to narzędzie już przy okazji innych wydarzeń i śmiało możemy je zarekomendować. Spotkania online dają możliwość poznania kontrahentów z całego świata i zdobycia nowych rynków zbytu. Platforma nie tylko pozwoli na stworzenie urozmaiconej wizytówki firmy, ale spełni również funkcję precyzyjnego wyszukania potencjalnych partnerów biznesowych i ułatwi kontakt. Jest to bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze narzędzie, zsynchronizowane z kalendarzem Outlook i Google. Ponadto każdy użytkownik będzie mógł na bieżąco śledzić wydarzenia konferencyjne odbywające się podczas targów. Zadbamy o transmisję LIVE i późniejszy dostęp do wszystkich materiałów video. Mogę zapewnić, że program będzie w tym roku bardzo bogaty, skupimy się szczególnie na transformacji technologicznej w nowej rzeczywistości – zdradza Anna Lemańska-Kramer. |
Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021. W tym samym czasie odbędą się także: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.
Więcej na: www.itm-europe.pl
Więcej wydarzań targowych w naszym kalendarium:
https://staleo.pl/business/imprezy-branzowe
Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House