FANUC z nagrodą za przyjazność dla klimatu
FANUC, globalny lider w dziedzinie automatyzacji fabryk, został doceniony za wiodącą rolę w zakresie przejrzystości korporacyjnej i wyników w zakresie zmian klimatycznych przez globalną organizację non-profit CDP, zapewniając sobie po raz pierwszy miejsce na corocznej „Liście A".
Globalne kryzysy środowiskowe rozwijają się na naszych oczach - różnorodność biologiczna i ekosystemy nadal maleją w alarmującym tempie, a rok 2023 był najgorętszym rokiem w historii. W związku z tym eksperci CDP oceniają firmy pod kątem ujawnianych przez nie informacji środowiskowych.
W oparciu o dane zgłoszone w kwestionariuszu CDP 2023 Climate Change, tylko 346 firm (w tym 109 firm japońskich), spośród 21 000 ocenianych, zostało sklasyfikowanych na liście „A”.
FANUC wyznaczył średnio- i długoterminowe cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych i promuje liczne działania zmierzające do ich osiągnięcia. Cele firmy na rok finansowy 2030 są certyfikowane przez inicjatywę SBT (Science Based Targets), opartą na United Nations Global Compact, World Resources Institute i World Wide Fund for Nature. FANUC przyczynia się do tworzenia społeczeństwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, promując redukcję emisji nie tylko w ramach własnej działalności, ale także w obszarze działalności swoich klientów poprzez opracowywanie i dostarczanie produktów o zwiększonej energooszczędności. Firma jest wiodącym na świecie dostawcą systemów CNC, robotów i obrabiarek przemysłowych.
Lista „A” odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu firm na drodze ciągłego doskonalenia w zakresie ochrony środowiska. Firmy znajdujące się na liście to te, które śledzą informacje naukowe, wsłuchują się w opinie interesariuszy i potrzeby rynku, a w efekcie nadążają za zmieniającymi się wymogami w zakresie większej przejrzystości środowiskowej.
CDP (Home - CDP) jest organizacją charytatywną non-profit, która prowadzi globalny system ujawniania informacji dla inwestorów, firm, miast, stanów i regionów w celu zarządzania ich wpływem na środowisko. Światowa gospodarka postrzega CDP jako złoty standard sprawozdawczości środowiskowej, oferujący najbogatszy i najbardziej kompleksowy zbiór danych na temat działań przedsiębiorstw i miast.
Źródło: FANUC
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Do kiedy i dla kogo ulga na robotyzację?
- Raport: Przegląd Rynku Wycinarek Laserowych 2025
- Branża maszyn i urządzeń w 2025 roku. Czy 2026 przyniesie odbicie?
- Nowa dyrektywa maszynowa - Co się zmienia od 2027 roku?
- Przemysł i produkcja w 2025 — czy nadchodzi ożywienie?
- 6 trendów w obróbce metali
- Polskie firmy produkcyjne znów inwestują i zatrudniają
- 3 innowacje które zmienią przemysł
- 9 kluczowych technologii dla małych firm
- Ile kosztuje wdrożenie robotów przemysłowych?
- Jaki olej do obróbki metalu wybrać?
- FANUC otworzył centrum kompetencji technologicznych
- Gospodarka łapie oddech - raport GUS
- Jak automatyzacja napędza efektywność i zyski dystrybutorów stali?
- Marki premium maszyn CNC - technologie, które budują przewagę
- Produkcja przemysłowa przyspiesza na koniec roku - GUS
- Przegląd targów przemysłowych 2026
- Trendy technologiczne na 2026 rok - Raport IFR
- Czy atak na Iran wstrząśnie rynkiem stali?
- Jaką wykrawarkę rewolwerową wybrać?
- Fullbax – europejska narzędziownia w Chinach
- Zbrojenia przyspieszą wzrost gospodarczy
- Polska gospodarka rośnie szybciej niż UE
- Jak policzyć ROI z maszyny CNC?
- Produkcja przemysłowa w kluczowych branżach - GUS
- Koniunktura gospodarcza – kwiecień 2026
Sukces drugiej edycji FASTENER POLAND
Na uczestników 2. Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Tech...
Zaproszenie na Warsaw Industry Week
Na początku listopada 2018 r. Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo ...
Dołącz do dyskusji o rozwoju polskiej gospodarki
VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości to jedno z największych mobilnych wydarzeń gospoda...
Jak stworzyć bezpieczne miejsca pracy?
W tym roku czasopisma „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu” oraz „Control...
Podsumowanie VIII Konferencji TOP automotive
2 dni, 15 godzin prelekcji i warsztatów, 10 prezentacji, 13 prelegentów, 11...
Jakie trendy technologiczne w spawaniu?
W najnowszym materiale Bartosz Olej, Inżynier Sprzedaży ds. Automatyzacji w Fronius Polska...

