Szukaj w działach:

Maszyny kombinowane atutem na rozwijającym się rynku

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Integracja wielu technologii w celu zaspokojenia rosnącego popytu na zaawansowane produkty jest niezbędna na dzisiejszym rynku.


W miarę jak produkty stają się coraz bardziej złożone, elastyczność staje się niezbędna, co wymaga nowego podejścia do produkcji skoncentrowanego na zintegrowanych systemach. Pozwala to nie tylko sprostać wyzwaniom związanym z bardziej skomplikowanymi kształtami, ale także pozwala na skrócenie łańcucha produkcyjnego, lepszą kontrolę nad jakością produktu końcowego, zwiększoną dokładność i powtarzalność oraz zmniejszenie wymagań dotyczących przestrzeni produkcyjnej. 

Jest to esencja obietnicy Prima Power „Ewoluuj przez integrację". Dzięki prawie 50-letniemu doświadczeniu Prima Power oferuje szeroką gamę rozwiązań (laser 2D, laser 3D, giętarki do paneli, prasy krawędziowe, wykrawanie i technologie łączone, rozwiązania zrobotyzowane i zautomatyzowane linie produkcyjne), umożliwiając producentom wyprzedzanie ewolucji rynku i ciągłe dążenie do bycia idealnym partnerem dla ich rozwoju. 

Połączone technologie Prima Power doskonale ucieleśniają to zintegrowane podejście. Jej doświadczenie w tej dziedzinie jest wyjątkowe. Już w 1987 roku Prima Power wprowadziła na rynek przełomową maszynę łączącą wykrawarkę i laser. Następnie w 1992 roku wprowadzono maszynę wykrawająco-odcinającą, co jeszcze bardziej pokazało zaangażowanie firmy w ujednolicanie różnych procesów w ramach jednego systemu. Ewolucja jest jednak procesem ciągłym, a połączone technologie Prima Power nieustannie dostosowują się do zmieniających się wymagań klientów.

Prima Power maszyny kombinowane wykrawanie + cięcie laserowe

Rozwiązania wykrawająco-laserowe Prima Power łączą różne procesy w jednej maszynie: wykrawanie, gwintowanie, formowanie, znakowanie, cięcie laserowe. Obsługują szeroki zakres materiałów (od 0,5 do 8 mm) oraz skomplikowane kontury wewnętrzne i zewnętrzne z siłą wykrawania do 300 kN, prędkością do 1000 hpm i wydajnym laserem do 6 kW. Dodatkowo, wykrawarki laserowe doskonale integrują się z modułami automatyzacji Prima Power, ułatwiając automatyzację przepływu materiału i części. Integracja ta nie tylko zwiększa wydajność i efektywność, ale także zapewnia płynniejszy przepływ pracy, maksymalizując poziomy produktywności.

Combi Genius

Na szczycie rozwiązań Prima Power Combi Laser znajduje się Combi Genius, laser wykrawający klasy premium, który oferuje połączenie elastyczności i produktywności. Łącząc wiele operacji w jednym urządzeniu, Combi Genius usprawnia procesy produkcyjne. Wykorzystując sterowane numerycznie osie serwoelektryczne, oferuje szybkie działanie, minimalną konserwację, doskonałą wydajność energetyczną i niższe koszty produkcji. Integracja lasera światłowodowego o wysokiej jasności z Combi Genius umożliwia producentom szybszą, bardziej ekonomiczną i szerszą gamę materiałów niż jakiekolwiek inne rozwiązanie w tej samej kategorii dostępne na rynku. 

Zrównoważony rozwój jest również kluczowy, ponieważ koncepcja Prima Power ECOPUNCH® jest innowacją oszczędzającą energię, która skutkuje znacznymi oszczędnościami kosztów. W porównaniu z tradycyjnymi metodami, Prima Power osiąga wyższe wskaźniki produkcji części przy tym samym zużyciu energii. Posiada również unikalną konstrukcję rewolwerową zapewniającą dużą pojemność narzędzi, mieszczącą do 400 standardowych narzędzi lub 384 narzędzi indeksujących. Ponadto jej kompaktowy układ minimalizuje wymagania dotyczące powierzchni podłogi i optymalizuje wydajność obszaru roboczego.

 

Prima Power Combi Genius
Fot.: Prima Power Combi Genius to wysokiej klasy rozwiązanie wykrawająco-laserowe, które oferuje połączenie elastyczności i produktywności. 

 

Combi Sharp

Combi Sharp oferuje inteligentne i ekonomiczne rozwiązanie dla kombinacji wykrawarki i lasera, w połączeniu z szeregiem konfigurowalnych opcji i rozwiązań automatyzacji. Kompaktowe, ale wydajne urządzenie Combi Sharp to integracja wykrawania i cięcia laserem światłowodowym, z silnym naciskiem na dostępność. 

Dzięki różnym opcjom lasera i dużej pojemności narzędzi zapewnia wysoką produktywność w konkurencyjnej cenie. Jego zaawansowana technologia, obejmująca zoptymalizowane komponenty i parametry cięcia, gwarantuje wyjątkową jakość cięcia, nawet do 8 mm grubości materiału. Łatwość obsługi i bezpieczeństwo zostały również potraktowane priorytetowo, z prostym systemem ochrony pokrywy umożliwiającym łatwy dostęp do maszyny. Ta innowacyjna konstrukcja sprawia, że ręczny załadunek i rozładunek arkuszy i dużych części jest niezwykle wygodny.

Prima Power maszyny kombinowane wykrawanie + gilotyna

Przechodząc do rozwiązań wykrawania i ścinania, maszyny Prima Power zapewniają maksymalną wydajność wykrawania, gwintowania, formowania, znakowania i ścinania. Mogą pomieścić do 600 narzędzi w rewolwerze wykrawającym bez konieczności dodatkowego przechowywania. W przypadku części prostokątnych wyróżniają się długością cięcia (2500 mm), przekraczającą standard rynkowy o ponad 150%. Prowadzi to do mniejszej liczby uderzeń ścinających i krótszych czasów cyklu. Dodatkowo ułatwiają one prawdziwie zrównoważone praktyki produkcyjne, szczycąc się o 20% wyższą optymalizacją arkuszy i imponującą 75% oszczędnością energii w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Co więcej, wykrawarki-nożyce Prima Power płynnie integrują się z systemami automatyzacji, umożliwiając automatyzację przepływu materiału i części, tym samym jeszcze bardziej zwiększając wydajność i efektywność.

Shear Genius® EVO

Shear Genius EVO to technologia wykrawania i ścinania, która oferuje wysoką wydajność dla kwadratowych części i paneli, co skutkuje niskim kosztem części i wysokim poziomem produktywności. Filozofia Shear Genius obraca się wokół jednej maszyny, która integruje wiele operacji, takich jak załadunek, wykrawanie, ścinanie, formowanie, gwintowanie, znakowanie i sortowanie części. U podstaw tej maszyny leży technologia serwoelektryczna, która umożliwia zrównoważoną produkcję poprzez znaczne zmniejszenie zużycia energii, oszczędność surowców i eliminację odpadów olejowych. 

Shear Genius EVO składa się z serwoelektrycznej wykrawarki rewolwerowej ze zintegrowanym nożycem i automatyczną ładowarką. Nożyce do cięcia pod kątem prostym, wyprodukowane przez Prima Power, pracują z niezwykłą prędkością. Operacje ścinania są zoptymalizowane dzięki programowalnej wysokości ostrza i automatycznej regulacji głębokości skoku, podczas gdy prędkość ostrza jest automatycznie regulowana w celu uzyskania maksymalnej wydajności. W połączeniu z automatycznymi trybami ścinania, optymalizacja ta zapewnia szybką pracę.

 

Prima Power Shear Genius EVO
Fot.: Prima Power Shear Genius EVO płynnie integruje wiele operacji, w tym załadunek, wykrawanie, formowanie, gwintowanie, znakowanie i sortowanie części. 

 

Shear Brilliance

Prima Power Shear Brilliance to najnowsze osiągnięcie w technologii produkcji blach. Wykorzystuje najnowocześniejsze materiały kompozytowe, technologię serwoelektryczną i napędy liniowe, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności. Skutkuje to znacznym wzrostem produktywności i elastyczności, przekształcając cały proces produkcji. Shear Brilliance wyróżnia się kluczowymi cechami. Umożliwia załadunek podczas przestoju, minimalizując przerwy w produkcji i maksymalizując dostępność. Co więcej, jest to najszybsza opcja w swojej kategorii, osiągająca prędkość do 1300 hpm. Dzięki dużemu obszarowi roboczemu wynoszącemu 3100 mm, wykrawanie i ścinanie można wykonać bez konieczności zmiany położenia arkusza, oszczędzając cenny czas. Dzięki sile 300 kN maszyna może wytwarzać złożone kontury w jednym uderzeniu. Duża pojemność oprzyrządowania skraca również czas konfiguracji, zwiększając elastyczność produkcji. Szybka prędkość pozycjonowania do 210 m/min, w połączeniu z maksymalną prędkością narzędzia 275 obr/min, zwiększa wydajność i precyzję, prowadząc do zaawansowanej obróbki i doskonałej jakości.

Flexible Manufacturing Solutions

Połączone technologie Prima Power naprawdę wyróżniają się, gdy są zintegrowane z Prima Power FMS (Flexible Manufacturing System). FMS automatyzuje całą operację, płynnie integrując obsługę materiałów i przepływ informacji. Konsoliduje poszczególne etapy produkcji w jeden, adaptowalny proces.

Technologia Prima Power FMS umożliwia producentom osiągnięcie wyjątkowej efektywności kosztowej niezależnie od wielkości produkcji. Doskonale sprawdza się zarówno w produkcji wielkoseryjnej, jak i w mniejszych seriach.

Prima Power zapewnia firmom najbardziej zaawansowaną w branży technologię obróbki blach. Dzięki w pełni zintegrowanym rozwiązaniom, Prima Power pozycjonuje się jako strategiczny partner, napędzający sukces i rozwój klientów poprzez wyrównanie ich procesu produkcyjnego. 

 

Źródło: PRIMA POWER CENTRAL EUROPE
Zdjęcia: PRIMA POWER CENTRAL EUROPE

 


PRIMA POWER CENTRAL EUROPE SP. Z O.O.
Holenderska 6
05-152 Czosnów
+48 22 201 13 46
POWIĄZANE
Prima Power z sukcesami na ITM Polska 2016 W dniach 7-10 czerwca 2016r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły...
Prasa krawędziowa vs. Centrum gnące Tam gdzie wytwarzane są elementy z blachy cienkiej i średniej grubości, najczęściej nieod...
Prasy do metalu - popularne rodzaje Aby blacha zachowała swoją grubość oraz wytrzymałość i jednocześnie mogła mieć inny kszta...
ANCA Tool of the Year 2021 na EMO Milano Pierwszy w branży konkurs ANCA powraca, a jego zwycięzcy zostaną ogłoszeni na żywo na tar...
Wszystko do obróbki metali na TOOLEX 2019 Liderzy rynku, cenne spotkania merytoryczne oraz odwiedzający szukający nowych opcji zaku...
Laser Fiber Czyszczący WS CLM / Cleaning Fiber Laser WS CLM Weni Solution SERIA CLM – Sprzęt typu high-tech do laserowego czyszczenia powierzchn...
Partnerzy