Szukaj w działach:

Virtual Reality na stoisku Prima Power

 

Prima Power Central Europe w Poznaniu na ITM
Fot.: Prima Power Central Europe 

Prima Power Central Europe po raz kolejny pojawi się w Poznaniu na Targach ITM Innowacje Technologie Maszyny, aby zaprezentować swoje rozwiązania do obróbki blach.

W czasie tegorocznej edycji wystawy firma pokaże wykrawarkę rewolwerową nowej generacji Punch Genius 1225 wraz z systemem automatycznego załadunku i rozładunku Compact Express, a także kompaktową prasę krawędziową eP 0520. W tym roku absolutną nowością na stoisku firmy będzie możliwość skorzystania z Virtual Reality – wirtualnej rzeczywistości, która daje możliwość przeniesienia się do wirtualnego świata maszyn. 

– „Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli wziąć udział w jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Jest to świetna okazja do pokazania nowości, ale i flagowych produktów. Targi to także dobre miejsce do wymiany cennych doświadczeń w gronie specjalistów i ekspertów” – komentuje Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe. 

Punch Genius 1225 + Compact Express – wykrawarka z automatyką załadunku oraz rozładunku

Podczas tegorocznych targów firma zaprezentuje dwie maszyny. Pierwsza z nich to wykrawarka rewolwerowa nowej generacji Punch Genius 1225, która zostanie zaopatrzona w system automatycznego załadunku i rozładunku Compact Express. Maszyna cechuje się sterowanymi numerycznie serwo-elektrycznymi napędami osi, które zapewniają dobrą wydajność energetyczną oraz szybkość działania przy niskich wymaganiach konserwacyjnych. Filarem jej produktywności jest opcja instalacji dużej ilości narzędzi oraz łatwe i szybkie przezbrajanie rewolweru. Na Targach ITM Polska 2018 Punch Genius zostanie pokazany wraz z urządzeniem załadowczo-rozładunkowym Compact Express. Jest to automatyczny system obsługi materiałów, który nie potrzebuje dodatkowego miejsca. Posiada dwie jednostki magazynowe (jedna dla blachy wejściowej i jedna dla przetworzonych arkuszy). Ponadto charakteryzuje się dużą elastycznością sposobu załadunku oraz rozładunku materiału i obrobionego arkusza. Operator może zdecydować, kiedy materiał i obrobiony arkusz mają być ładowane w systemie automatycznym, a kiedy w manualnym. 

eP 0520 – kompaktowa prasa krawędziowa

Drugim z zaprezentowanych urządzeń będzie kompaktowa prasa krawędziowa eP 0520. To maszyna wspierająca automatyzację procesu produkcyjnego. Stanowi ona szybkie, efektywne i dokładne serwo-elektryczne rozwiązanie do gięcia. Innowacyjny projekt urządzenia łączy wydajność, elastyczność i niezawodność z dużym naciskiem na ochronę środowiska. System wzmocnionego pasa napędzanego przez serwo-napędy Prima Electro rozkłada siłę nacisku jednakowo na całej długości gięcia. Sztywna i stabilna rama w kształcie litery „O” zapewnia prostopadłość narzędzia nawet przy skrajnych deformacjach, jak również dokładność i powtarzalność gięcia. Prasa krawędziowa eP 0520 charakteryzuje się o 50% niższym poborem energii w porównaniu do pras hydraulicznych. Jej nacisk wynosi 55 ton, natomiast długość gięcia 2100 mm. 

Virtual Reality – wirtualna rzeczywistość

Nowością na stoisku Prima Power będzie możliwość skorzystania z Virtual Reality, czyli wirtualnej rzeczywistości. Jest to trójwymiarowy obraz, który stworzono komputerowo. W zależności od celu, VR opiera się zarówno na elementach świata realnego, jak i fikcyjnego. Najprościej można opisać, że jest to wirtualna imitacja rzeczywistości. Na targach ITM odwiedzający firmę Prima Power będą mogli obejrzeć jej maszyny niemal w stanie rzeczywistym – wejść do ich środka oraz obejrzeć poszczególne detale. Wszystko to dzięki specjalnym okularom, które prezentują wybrany obraz na ekranie – dzięki zabudowaniu ich po bokach użytkownicy będą w stanie niemalże odciąć się od prawdziwego świata.

– „Staramy się na bieżąco wprowadzać nowe technologie do naszej oferty. Tak też jest tym razem – wdrożyliśmy w naszej firmie Virtual Reality i opracowaliśmy specjalny program, dający możliwość obcowania z maszyną, jak w czasie rzeczywistym. To technologia, która dopiero małymi krokami wchodzi na nasz rynek – jednak już teraz mogę powiedzieć, że ma niezwykły potencjał” – dodaje Roman Padewski. 


Zobacz profil firmy Prima Power na Staleo.pl


Źródło: Prima Power Central Europe

Dodano 23.05.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy