Szukaj w działach:

Sympozjum Cynkownicze po raz piąty

 

Międzynarodowego Sympozjum Cynkowniczego REMIX 2018
Fot.: REMIX S.A 

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Sympozjum Cynkowniczego firma REMIX połączyła siły z przedsiębiorstwem Stockmeier Chemia, dzięki czemu wzmocniony został zespół organizacyjny oraz merytoryczny spotkania.

Po raz piąty liczne grono osób zajmujących się cynkowaniem od strony praktycznej, naukowo-badawczej, a także produkcji urządzeń wyposażenia cynkowni wzięło udział w wymianie doświadczeń, która zdecydowanie zaowocuje ciekawymi i udanymi przedsięwzięciami. Głównym założeniem tegorocznego spotkania było przedstawienie zagadnień związanych z nakładaniem ochronnych powłok cynkowych w świetle zmieniających się przepisów Unii Europejskiej. Powstające aktualnie ocynkownie charakteryzuje się nie tylko estetyczną infrastrukturą, ale przede wszystkim musi spełniać wszelkie restrykcyjne wymagania środowiskowe. Obejmuje to zmniejszenie zużycia energii, surowców, minimalizacji generowania odpadów i emisji związków lotnych do atmosfery, jak również samych powłok oraz ich trwałości. Zmieniające się przepisy i dyrektywy unijne określające kryteria związane z ochroną środowiska naturalnego powodują, że nowoczesne ocynkownie nie stanowią zagrożenia dla otoczenia i powstają nawet w bezpośredniej bliskości obszarów chronionych.

W czasie jednodniowego, ale bardzo intensywnego Sympozjum, w ramach pięciu paneli tematycznych poruszone zostały następujące zagadnienia:

 • Branża cynkownicza w świetle nowych przepisów Unii Europejskiej,
 • Prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nanoszenia powłok cynkowych,
 • Chemiczne przygotowanie powierzchni stali i nowoczesne stopy cynkownicze,
 • Nowoczesne instalacje i rozwiązania techniczne w ocynkowniach zanurzeniowych,
 • Modernizacje linii do cynkowania ogniowego  – poprawa ekologii i ekonomii pracy urządzeń.

Podczas wydarzenia firmy REMIX S.A. oraz Stockmeier Chemia przypieczętowały swoją współpracę podpisaniem umowy przez Prezesa REMIX S.A. – Grzegorza Kazimierskiego oraz przedstawiciela Stockmeier Chemia – Liliannę Parol.

Ukoronowaniem corocznego spotkania był wieczorny bankiet, podczas którego rozmowy i dyskusje toczyły się do późnych godzin nocnych, a podgrzewane były płomiennym występem artystycznym.

Organizatorzy chcieliby podziękować patronom merytorycznym Sympozjum, dzięki którym tematyka spotkania jest stale rozwijana i dobierana do bieżących problemów dotyczących technologii nanoszenia powłok cynkowych. Szczególne podziękowania za wsparcie i objęcie Sympozjum patronatem merytorycznym twórcy kierują do Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiuszowi Mężykowi oraz prof. dr. hab. inż. Piotrowi Liberskiemu, który od pierwszej edycji uczestniczy w organizacji corocznych spotkań. Słowa uznania adresowane są także do Pana Jacka Zasady, Prezesa Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego. Organizatorzy Sympozjum mają nadzieje na kolejne, podobne do tegorocznej edycje z licznym gronem uczestników oraz wieloma udanymi obradami.

Więcej na stronie www.remixsa.pl


Źródło: REMIX S.A

Dodano 15.05.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy