Szukaj w działach:

Jak wykorzystać cyfryzację, aby zbliżyć się do klientów?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

W jaki sposób biznes korzysta z atutów transformacji cyfrowej oraz rozwiązań i narzędzi technologicznych, by zbliżyć się do klientów? O tym, jak technologie wpływają na działania firm i decyzje zakupowe, porozmawiają eksperci i praktycy na konferencji „Konsument w świecie nowych cyfrowych możliwości”.


Organizowane przez Konfederację Lewiatan dwudniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 29-30 listopada 2023. Pierwszy dzień to spotkanie stacjonarne w siedziba Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, drugiego dnia zaplanowane są warsztaty online.

Jednym z zasadniczych pytań postawionych przed obecnymi na konferencji będzie: czy postrzeganie swojej działalności biznesowej szerzej niż tylko z perspektywy zyskowności i przewag rynkowych znajduje nić porozumienia i wspólne wartości wyrażone w nowych, zmienionych postawach konsumentów?

Postawy konsumentów a transformacja cyfrowa

Uczestnicy paneli i warsztatów podejmą tematykę zmieniających się postaw konsumentów. Debaty obejmą zagadnienia cyfrowej transformacji, między innymi w kontekście młodych generacji klientów.

Tematem dyskusji będzie również próba charakterystyki wykorzystywania technologii mobilnych przez Gen Z w procesie podejmowania decyzji zakupowych. Eksperci zastanowią się też, czy istnieją określone wzorce zachowań dla tego pokolenia.

--> Agenda konferencji i więcej informacji tutaj

Social media w segmencie konsumenckim

Jak docierać przez social media do właściwych grup odbiorców, jak prowadzić social media w segmencie e-commerce i na jakie treści jest największe zapotrzebowanie - opowiedzą przedstawiciele nauki i biznesu - Szkoły Głównej Handlowej i firmy Amazon. Punktem wyjściowym dyskusji będzie raport Polityki Insight oraz Amazon, który ma na celu zidentyfikowanie i naświetlenie tematu barier i wyzwań w segmencie e-commerce z perspektywy konsumentów w Polsce.

Będzie też o tym, czy warto współpracować z influencerami - organizatorzy zaprosili Cypriana Węgrzyna (influencera @cypriano_italiano), a także czy krótka forma - przekaz wideo bądź tekst - to chwilowa moda czy już stabilny trend.

W programie także speech: Światy Metaverse - krótka opowieść o nadziejach, zachowaniach i obawach konsumentów oraz omówienie projektu dyrektywy w sprawie prawa do naprawy Right to Repair. 

W marcu tego roku Komisja Europejska opublikowała projekt dyrektywy w sprawie prawa do naprawy Right to Repair. Jak regulacja wpłynie na rynek produkcji oraz sprzedaży sprzętów? Czy zwiększy świadomość konsumentów odnośnie naprawy towarów i uwzględni specyfikę złożonych łańcuchów dostaw? Wreszcie, jakie korzyści przyniesie konsumentom?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. 

--> REJESTRACJA ON-LINE

 

Źródło: Konfederacja Lewiatan

 

POWIĄZANE
Smarowanie, konserwacja i tribologia Konferencja Smary & Oleje to ważne wydarzenie branżowe w Polsce związane z olejami pr...
Remote Care - nowe rozwiązania w diagnostyce maszyn Przedsiębiorstwa z branży przemysłowej stoją obecnie przed wyzwaniem wprowadzania coraz t...
Przewodnik po bloku ITM Industry Europe 2022 Kalejdoskop nowych rozwiązań dla przemysłu, technologie addytywne, panele dyskusyjne, war...
Największe wyzwania branży motoryzacyjnej Tworzona od już czterech lat Konferencja TOP automotive co roku zyskuje aprobatę w postac...
Rozwiązania Valk Welding w zakładach Wielton Firma Wielton, to jeden z największych producentów naczep, przyczep i zabudó...
Przemysł 4.0 okiem ekspertów 9 kwietnia 2019 r. specjaliści z branży przemysłowej spotkali się w trakcie kolejnej edyc...
Partnerzy