Szukaj w działach:

Lantek International Meeting 2018

Lantek International Meeting 2018
 Fot.: Lantek

Lantek, światowy lider cyfrowej transformacji oraz Advanced Manufacturing dla przemysłu metalowego, konsoliduje swoją pozycję wiodącej międzynarodowej firmy w sektorze, odnotowując nowy wzrost obrotów przekraczający 11% i osiąga rekordową liczbę klientów.

W ten sposób, w roku podatkowym 2017, obroty firmy sięgają 17,6 miliona euro, a liczba klientów zwiększa się o 2000 nowych użytkowników, co daje w sumie 20 000 klientów w ponad 100 krajach na pięciu kontynentach.

Firma przedstawiła wyniki podczas corocznego spotkania „International Meeting 2018”. W jego ramach zostały dokonane podsumowanie i ocena roku, a także przedstawione prognozy wzrostu na kolejny rok.

Wyniki odzwierciedlają znaczenie międzynarodowych obrotów firmy, które stanowią 86% całkowitych przychodów. Należy podkreślić dość istotny rozwój odnotowany na rynkach o wysokim potencjale, jakimi są Chiny (+67%), gdzie Lantek jest już numerem jeden dla producentów laserów, i USA (+47%), gdzie udział i zaangażowanie firm w cyfryzacji jest już faktem. 

Z kolei w Europie na wyróżnienie zasługują regiony takie jak Hiszpania, Francja, Włochy oraz Polska, w których firmy korzystają z pomocy oferowanych przez rządy przedsiębiorstwom stawiającym na cyfryzację. 

- „Tegoroczny bilans jest bardzo pozytywny, osiągnęliśmy większość wyznaczonych celów, co jest dowodem zaufania, jakim darzą nas nasi klienci. Naszym zobowiązaniem jest pracować coraz bliżej nich, aby pomagać im w drodze ku ich cyfrowej transformacji” oznajmia Alberto Martínez, dyrektor naczelny Lantek.

Lantek International Meeting
 Fot.: Lantek

Cyfrowa transformacja

Biorąc pod uwagę obszary biznesowe, największym impulsem dla wzrostu były projekty powiązane z cyfrową transformacją, sprzedaż w tym zakresie wzrosła o 25% w porównaniu z rokiem 2016. Jest to dowodem na to, że zaangażowanie Lantek w rozwój rozwiązań dla sektora metalowego skierowane na Przemysł 4.0 na przestrzeni ostatnich lat owocuje w przewidywany sposób. W tym sensie w Lantek jesteśmy przygotowani na zaoferowanie nowej usługi w zakresie zaawansowanej produkcji za pośrednictwem oprogramowania MES+ i Lantek Analytics, które pozwalają na osiągnięcie lepszej wydajności za pomocą analizy danych. 

- „Postawiliśmy na rozwój rozwiązań dla zaawansowanej produkcji, które łączą maszyny, procesy i zakłady w celu ułatwienia procesu cyfrowej transformacji, tak potrzebnej w obecnej chwili naszym klientom. A wszystko to z myślą o końcowym celu – przekształceniu zakładów w Smart Factories, poprzez poprawę pozycji technologicznej naszych klientów w porównaniu z ich konkurencją w sektorze” podkreśla dyrektor naczelny Lantek. 

To mocne zaangażowanie w technologię związaną z Przemysłem 4.0 sprawia, że Lantek staje się prekursorem cyfryzacji firm z sektora obróbki metalu. W Hiszpanii firma osiągnęła 14% wzrost w biznesie związanym z cyfrową transformacją, a w roku 2018 przewiduje rozwój sięgający 26%. W przypadku krajów takich jak Niemcy Lantek przewiduje znaczący wzrost w zakresie projektów związanych z cyfryzacją, sięgający 78% w 2018 roku, gdyż jest to dojrzały i przygotowany rynek mający wsparcie rządowe dla inicjatyw firmowych związanych z Przemysłem 4.0.

W odniesieniu do inwestycji, na przestrzeni ubiegłego roku podatkowego firma przeznaczyła 1,8 miliona euro na B + R oraz mechanizmy dla wdrożenia i rozwoju projektów. Na wyróżnienie zasługuje otworzenie nowego ośrodka technologicznego w Bilbao, zatrudniającego 10 nowych inżynierów.

Na przestrzeni 2017 roku Lantek zatrudnił 30 specjalistów we wszystkich swoich działach, co sprawiło, że personel przekracza obecnie 200 osób, pracujących w 20 własnych biurach na całym świecie. 

Sektory, w których Lantek skonsolidował swoją światową obecność, to sektor maszyn przemysłowych, przemysł stoczniowy, motoryzacyjny, hutnictwo, sektor urządzeń podnośnikowych, klimatyzacji, mebli i dystrybucji.

Perspektywy na rok 2018 

Lantek rozpoczyna rok 2018 z perspektywami wzrostu przekraczającymi rozwój zarejestrowany w ubiegłym roku, po znaczącym zwiększeniu się portfela zamówień, zwłaszcza tych powiązanych z cyfrową transformacją, co stymulować będzie obroty firmy ku nowemu celowi, jakim jest osiągnięcie przychodów o wartości 20 milionów euro. 

- „W tym roku przewidujemy wprowadzenie na rynek kilku produktów skierowanych na zaawansowaną produkcję, które pomogą nam skonsolidować naszą strategię jako wiodąca firma w zakresie cyfrowej transformacji naszego sektora i zapewnią wsparcie dla sektora obróbki metalu, aby mógł dostosować się do nowych zmian wymaganych przez Przemysł 4.0” podsumowuje Alberto Martínez. 


Źrodło: Lantek 


Dodano 08.03.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy