Szukaj w działach:

Lantek i Advanced Factories na Mach-Tool 2017

Lantek na Mach-Tool 2017
Fot.: Staleo.pl 

Firma Lantek pozytywnie ocenia swój udział w międzynarodowych targach Mach-Tool podczas ITM Polska 2017, które stały się okazją do nawiązania współpracy w zakresie Rewolucji Przemysłowej 4.0 (Industry 4.0).

- „Przemysł metalowy znajduje się w zaawansowanej fazie transformacji. Rewolucja Przemysłowa 4.0 pojawia się na horyzoncie, w miarę jak kolejne przedsiębiorstwa dostrzegają korzyści z połączenia swoich fabryk, urządzeń i procesów na całym świecie. Sedno tych przekształceń stanowią technologie cyfrowe, a tempo wprowadzania innowacji i nieustanne zmiany na rynku wymagają od producentów, aby byli na bieżąco z nowymi rozwiązaniami” - wyjaśnia Damian Olszowski, dyrektor handlowy firmy Lantek w Polsce, międzynarodowego promotora cyfrowej transformacji w sektorze przemysłowej obróbki metalu, oceniając udział w Mach-Tool 2017 jako bardzo korzystny dla firmy. 

Nadrzędnym celem udziału w targach Mach-Tool, które odbywały się w Poznaniu od 6 do 9 czerwca, było zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie Rewolucji Przemysłowej 4.0 i pokazanie, w jaki sposób przyczyniają się one do zwiększenia wydajności zakładów produkcyjnych, odpowiadając na wyzwania cyfrowej transformacji w sektorze przemysłowej obróbki blach, rur oraz profili. Będący międzynarodową okazją do spotkania działających w tej branży specjalistów salon, zgromadził ponad tysiąc wystawców, którzy zaprezentowali swoje najnowsze rozwiązania w zakresie technologii, materiałów i obszarów zastosowania w przemyśle. Targi odwiedziło wielu gości i ekspertów branżowych z całego świata. 

W ciągu czterech dni, Lantek miał okazję podzielić się własnym bogatym doświadczeniem i nawiązać bliższy kontakt z polskim rynkiem, poszukując obszarów współpracy z innymi producentami i badając aktualną kondycję sektora, w którym inteligentne fabryki będą coraz bardziej obecne i nabiorą istotnego znaczenia. Według ostatniego raportu Instytutu Cyfrowej Transformacji Capgemini, zatytułowanego Smart Factories: How can manufacturers realized the potential of digital industrial revolution (tłumaczenie: Inteligentne fabryki: Jak producenci mogą wykorzystać potencjał cyfrowej rewolucji przemysłowej), szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat inteligentne fabryki mogą przynieść światowej ekonomii zyski rzędu 500 miliardów dolarów. 

- „Jak zapewniają eksperci branżowi, w epoce Rewolucji Przemysłowej 4.0, tak zwane zaawansowane fabryki (Advanced Factories) odgrywają zasadniczą rolę w ekonomii. Salon Obrabiarek i Narzędzi Mach-Tool był doskonałą okazją do zaprezentowania i przybliżenia naszych rozwiązań, dzięki którym innowacyjne polskie przedsiębiorstwa będą mogły zmodernizować procesy produkcji i zarządzania, a dzięki temu przekształcić się w Advanced Factories, korzystając z unijnych dotacji” - zapewnia dyrektor handlowy firmy Lantek. 

Obecność na targach Mach-Tool jest przejawem zaangażowania międzynarodowej firmy w przybliżenie innym rynkom rozwiązań, które umożliwią rozwój i przejście cyfrowej transformacji w kluczowym z punktu widzenia ekonomii sektorze, jakim jest przemysł obróbki metali.

O firmie Lantek 
Lantek to międzynarodowy koncern, będący prekursorem cyfrowej transformacji przedsiębiorstw sektora przemysłowej obróbki blach i metali, który oferuje oprogramowanie Business Manufacturing Intelligence, umożliwiające połączenie hali produkcyjnych tak, aby stworzyć Smart Factories. 

Polecamy
Profil firmy Lantek na Staleo.pl


Źródło: Lantek, Staleo.pl

Dodano 21.06.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy