Lantek rośnie w siłę
Fot.: Lantek |
Firma Lantek, przedstawiła wyniki pierwszego półrocza 2017 roku, świadczące o wzroście liczby klientów i obrotów, konsolidując swoją pozycję jako wiodąca firma na arenie międzynarodowej.
W przeciągu pierwszego półrocza Lantek odnotował wzrost o 15% większy w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku. Wyniki Lantek Polska to wzrost rzędu 19% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim, gdzie rozwiązania wspierające zarządzanie to wzrost 12%, a rozwiązania CAD/CAM to aż 20% wzrost względem roku 2016.
Szczególnie znaczący jest wzrost odnotowany na rynkach takich jak Chiny, USA, Korea, Polska czy Turcja, przewyższający 20%, przy czym nie należy pomijać krajów jak Hiszpania, Wielka Brytania lub Francja, gdzie również osiągnięto lepsze wyniki niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku.
- „Dla Lantek strategiczny cel to nasza globalna obecność, a także doświadczenie zgromadzone na bardzo zróżnicowanych rynkach dużych korporacji działających na całym świecie. Naszym celem jest umocnienie polityki lojalności klientów i silnych działań handlowych oraz wzmocnienie wsparcia serwisowego poprzez nowe narzędzia i kampanie w różnych krajach, które wzmocnią nasze zespoły sprzedaży i przełożą się na duży stopnień zadowolenia klientów” - podkreśla Alberto Martinez, dyrektor naczelny Lantek.
Sektor maszyn przemysłowych, przemysł stoczniowy, motoryzacyjny, hutnictwo, sektor urządzeń podnośnikowych, klimatyzacji, mebli i dystrybucji to jedne z głównych branży, w między innymi których Lantek wzmocniła swoją obecność na świecie.
Fot.: Lantek |
Prekursor cyfrowej transformacji sektora przemysłowej obróbki blach i metali
W stosunku do poszczególnych linii biznesowych firmy rozwój Lantek opierał się zasadniczo na zwiększonych obrotach w obszarze rozwiązań dla Przemysłu 4.0, który odniósł 34% wzrost w stosunku do tego samego półrocza poprzedniego roku. W zakresie CAD/CAM firma odnotowała wzrost o 13% w stosunku do 2016 r. Celem jest poprawa produktywności klientów poprzez zmniejszenie kosztów i czasów oraz wprowadzenie ważnych innowacji.
Dla jego osiągnięcia w przeciągu ostatnich lat firma postawiła na opracowanie rozwiązań skierowanych na zaawansowaną produkcję, zapewniających połączenie zakładów i procesów, z myślą o ułatwieniu swoim klientom cyfrowej transformacji i towarzyszeniu im na tej drodze, dostosowując się do poszczególnych etapów dojrzałości cyfrowej, aż do przekształcenia je w Smart Factories. To mocne zaangażowanie w technologię związaną z Przemysłem 4.0 sprawia, że Lantek staje się prekursorem transformacji cyfrowej firm z sektora obróbki blach i metali.
- „Cyfrowa transformacja naszych klientów stanowi dla nas wyzwanie, nad którym będziemy pracować w Lantek przez najbliższe lata. Jesteśmy na początku czwartej rewolucji przemysłowej, która doprowadzi do zmiany sposobów produkcji. Nasze zaangażowanie we wzrost i wsparcie dla naszych klientów w obrębie ich procesu digitalizacji przekłada się na zainwestowanie ponad 1,6 miliona euro w B+R na przestrzeni 2017 roku. Planujemy również poszerzyć nasze zespoły zajmujące się wdrażaniem i rozwojem projektów” - oświadcza dyrektor naczelny Lantek.
Przewidywany rozwój
Dobre wyniki osiągnięte w pierwszym półroczu wzmacniają pozycję międzynarodowej firmy, przybliżając osiągnięcie wzrostu ustalonego w planie strategicznym. Do tego przyczynia się również otwarcie w marcu ubiegłego roku nowego biura Lantek w Emiratach Arabskich, co już zaczęło przynosić wyniki.
Ponadto firma przewiduje, że w 2017 roku zostanie zatrudnionych dodatkowych 40 osób na całym świecie, co zwiększy personel firmy do ponad 200 osób.
Polecamy:
Profil firmy Lantek Polska na Staleo.pl
Źródło: Lantek
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok