Szukaj w działach:

Jakie rodzaje złączy i szybkozłączy przemysłowych znamy?

Możemy wyróżnić trzy rodzaje złączy przemysłowych, najłatwiejszym podziałem jest podział ze względu na medium, jakie będzie przez to złącze przesyłane. Wyróżniamy tutaj złącza do cieczy, złącza do gazu, a także złącza do połączenia elektrycznych.

Złącza do cieczy podobnie jak złącza go gazów, możemy jeszcze sobie podzielić na wersję z zaworami lub bez. Do hydrauliki natomiast, do transferu cieczy, polecane są złącza z zaworami suchoodcinającymi, dodatkowo te rozwiązania mogą występować także w wersjach multizłączy, a także złączy modułowych gdzie jesteśmy w stanie połączyć wszystkie te rozwiązania w jedno kompaktowe złącze.

Ciekawostką złączy hydraulicznych jest możliwość podłączania pod ciśnieniem, bardzo często problem budowania ciśnienia występuje w formach wtryskowych, w momencie, gdy są one wstępnie podgrzewane, w takiej sytuacji operatorowi jest bardzo ciężko podłączyć takie złącze, lub praktycznie jest to niemożliwe. Dlatego na rynku są dostępne złącza z kompensacją ciśnienia szczątkowego, szczególnie w multizłączach jest to cenna opcja, gdzie ilość tych połączeń jest zwielokrotniona. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator w łatwy i ergonomiczny sposób jest w stanie podłączyć wszystkie obiegi w jednym ruchu.

Jeżeli chodzi o złącza do gazów, najpopularniejszą opcją są złącza pneumatyczne, dostępne są na rynku złącza bezpieczne, które umożliwiają bezpieczne i bezproblemowe podłączenie obiegów pneumatycznych, są to złącza ze zrzutem ciśnienia, który działa w momencie rozłączenia.

Dostępne są także złącza modułowe, które jesteśmy w stanie przystosować praktycznie do każdej aplikacji klienta. Dodatkowo ciekawą i bezpieczną opcją podłączenia są złącze kodowane.

Więcej o tym jakie rodzaje szybkozłączy przemysłowych znamy, w kolejnym odcinku projektu "Porady maszynowe" opowiada Michał Glanowski z firmy Staubli Łódź Sp. z o.o.

Staubli Łódź Sp. z o.o.
Okólna 80/82, Łagiewniki Nowe
95-002 Smardzew
+48 42 636 85 04
POWIĄZANE
PLASTPOL 2019 – po trzykroć rekordowy Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, które w Targach Kielce odbyły ...
Systemy połączeń przemysłowych Stäubli na WIW 2019 Firma Stäubli na targach Warsaw Industry Week 2019 prezentowała swoje systemy połącze...
Złącza przemysłowe Stäubli na targach Energetics Targi ENERGETICS to spotkanie branży energetycznej, której istotą jest nie tylko pr...
Technologie mechatroniczne Stäubli na Automaticon Firma Stäubli jest dostawcą technologii mechatronicznych w trzech obszarach działalności: ...
Automaticon 2018 Express Targi Automaticon 2018 okiem kamery w wielkim skrócie....
Jak zwiększyć jakość i wydajność czyszczenia? Aby podejść odpowiednio do zagadnienia jakości i wydajności czyszczenia, potrzebna jest do...
Partnerzy