Szukaj w działach:

Zautomatyzowane rozwiązania zwiększające produktywność

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Obecne strategie produkcji komponentów opierają się na dwóch kluczowych aspektach: ekonomice produkcji oraz potrzebie połączenia elastyczności i wydajności. Technologicznym rozwiązaniem dla tych potrzeb są automatyczne zespoły i komórki produkcyjne FMU i FMC oraz elastyczne systemy produkcyjne (FMS) od Prima Power.


Zakres technologii Prima Power jest jednym z najszerszych w branży: maszyny laserowe 2D i 3D do cięcia, spawania i wiercenia, wykrawarki, maszyny kombinowane: wykrawarka + gilotyna i wykrawarka + laser fiber, prasy krawędziowe, automat do gięcia paneli, zrobotyzowane komórki gnące, magazyny typu wieża lub magazyny liniowe i elastyczne systemy produkcyjne.

Wszystkie maszyny tnące i gnące Prima Power w swojej podstawowej wersji są oferowane do obsługi manualnej, ale wszystkie one mogą być także wyposażane w szeroką gamę systemów automatyzacji procesów załadunku i rozładunku blachy, odbioru, sortowania i stertowania wyciętych lub wygiętych detali. Maszyny wyposażone w system automatyzacji tworzą automatyczne zespoły produkcyjne FMU. Jeżeli automatyzacja maszyny jest dodatkowo podłączona do jednego z systemów magazynowych to taki zespół nazywamy automatyczną komórką produkcyjną FMC. Najbardziej zaawansowane elastyczne systemy produkcyjne FMS obejmują automatyczne linie produkcyjne zbudowane na bazie maszyn wycinających i gnących wyposażonych w systemy automatyzacji załadunku blachy, roboty portalowe lub inne systemy automatyzacji, buforujące przepływ materiału w przestrzeni pomiędzy maszynami wycinającymi i gnącymi, oraz w razie potrzeby sytemy automatyzacji rozładunku wygiętych paneli. Takie automatyczne linie produkcyjne mogą być także podłączane do wszystkich systemów magazynowych Prima Power, Night Train FMS, Combo Tower czy Combo Tower Laser.

 

 

Historia elastycznych systemów produkcyjnych Prima Power rozpoczyna się w 1990 roku. Technologia FMS Prima Power automatyzuje systemy materiałowe i informatyczne fabryki oraz łączy poszczególne etapy produkcji w jeden elastyczny proces. 

Rozwiązania FMS firmy Prima Power zapewniają doskonałą wydajność zarówno w przypadku produkcji pojedynczych kompletnych wyrobów, małoseryjnych, jak i masowych. Są modułowe i skalowalne, wspierając rozwój biznesu i zmiany w czasie.

Prima jest w stanie zaoferować elastyczne linie produkcyjne w kilku wersjach, które są w stanie automatycznie przekształcać surowe arkusze blachy ładowane do maszyny tnącej w wysokiej jakości wygięte panele schodzące z maszyny gnącej na końcu linii.

Linia PSBB - wykrawanie + cięcie + buforowanie + gięcie

Linia PSBB integruje procesy wykrawania, cięcia gilotyną, buforowania i gięcia. Oferuje wysoką wydajność, precyzję i efektywność, wykorzystując serwoelektryczną technologię w procesach wykrawania, cięcia gilotyną i gięcia oraz zaawansowane oprogramowanie, które umożliwia automatyczny i elastyczny przepływ materiału. Linia PSBB jest optymalna do produkcji prostokątnych części i paneli. Linia PSBB obejmuje jedną z 2 maszyn kombinowanych Prima Power łączących proces wykrawania i cięcia gilotyną, Shear Genius lub Shear Brilliance. Shear Brilliance opiera się na najnowszych materiałach kompozytowych, technologii serwoelektrycznej i napędach liniowych, aby osiągnąć zdumiewającą wydajność, co skutkuje najwyższym poziomem produktywności na rynku w zakresie wszechstronnej i elastycznej produkcji. Zalety nowoczesnej technologii serwoelektrycznej to niskie zużycie energii i niskie wymagania konserwacyjne, a także doskonała precyzja i wszechstronność umożliwiające szybką, wysoce precyzyjną produkcję komponentów, które wymagają również formowania, gięcia, gwintowania i znakowania w jednej elastycznej komórce i w pełni zautomatyzowanym procesie. Po stronie załadunku linia PSBB może być także podłączona do linii do rozkroju blachy z kręgów.

 

Linia PSBB Prima Power
Fot.: Linia PSBB - wykrawanie + cięcie + buforowanie + gięcie.

 

Proces gięcia w linii PSBB realizuje automat EBe, w pełni automatyczna, serwoelektryczna maszyna do gięcia paneli, która zapewnia maksymalną produktywność i precyzję. W kompaktowej wersji „direct” linia PSBB jest wyposażona w system automatyzacji PCD do odbierania i centrowania detali przesyłanych z maszyny tnącej, obrotnicę do ich automatycznego obracania, w razie potrzeby, przed ich podaniem na automat gnący, oraz w wagon do odkładnia niektórych detali z linii, ale także do zasilania linii w detale pochodzące z innych maszyn, w celu ich wygięcia na EBe. W przypadku występowania większych różnic w czasach ciecia i gięcia linia jest wyposażana w robota portalowego PSR, który  zdsz elastycznie buforuje przepływ materiału w linii, równoważąc te różnice.

Linia LPBB – wykrawanie+ cięcie laserowe + buforowanie + gięcie

 

Linia LPBB Prima Power
Fot.: Linia LPBB – wykrawanie+ cięcie laserowe + buforowanie + gięcie.

 

Linia LPBB integruje, dzięki maszynie Combi Genius, wykrawanie i cięcie laserowe w jednej maszynie, automatyczną obsługę przepływu surowego materiału, wyciętych detali i ażuru część dzięki robotowi portalowemu LSR i automatyzacji PCD, oraz gięcie za pomocą automatu EBe, który automatycznie przetwarza wycinane na maszynie Combi Genius detale w wysokiej jakości wygięte komponenty. Linia LPBB posiada wszystkie cechy linii PSBB odnośnie do zalet serwoelektrycznej technologii i wszechstronności wykrawania i gięcia, ale dzięki maszynie Combi Genius wyposażonej w laser światłowodowy o wysokiej sprawności, umożliwia szybszą, bardziej ekonomiczną obróbkę szerszej gamy rodzajów i grubości materiałów oraz kształtów, niż inne, alternatywne rozwiązania dostępne na rynku. Jeżeli obrabiane grubości blachy przekraczają możliwości automatu EBe w tym zakresie, to wtedy po stronie gięcia automat EBe może być zastąpiony w linii LPBB przez zrobotyzowaną prasą krawędziową obsługiwaną przez 7-osiwego antropomorficznego robota.

Linia LBB – cięcie laserowe + buforowanie + gięcie

 

Linia LBB Prima Power
Fot.: Linia LBB – cięcie laserowe + buforowanie + gięcie.  

 

Linia LBB integruje cięcie laserowe za pomocą wycinarki laserowej 2D, Laser Genius+ wyposażanej w laser fiber o mocach od 2 do 15 kW, automatyczną obsługę przepływu wyciętych na laserze detali dzięki robotowi portalowemu PSR 2D oraz gięcie za pomocą automatu EBe, lub zrobotyzowanej prasy krawędziowej, które automatycznie przetwarzają wycinane na maszynie Laser Genius+ detale w wysokiej jakości wygięte komponenty. Operacja załadunku materiału do lasera i rozładunku ażuru po odbiorze detali jest realizowana przez automatyczny magazyn Combo Tower Laser typu wieża, sprzężony ze stołami wymiennymi lasera.

 

Źródło: PRIMA POWER CENTRAL EUROPEPRIMA POWER CENTRAL EUROPE SP. Z O.O.
Holenderska 6
05-152 Czosnów
+48 22 201 13 46
POWIĄZANE
Zautomatyzowana produkcja systemów reklamowych POS Produkcja systemów tj. POS czy ekspozytorów reklamowych wymaga niezwykłej p...
Gięcie stali o podwyższonej wytrzymałości - jakie są zalety i możliwości technologii? Nowoczesne technologie gięcia stali o podwyższonej wytrzymałości pozwalają na ograniczenie...
Jak powinna wyglądać inteligentna fabryka, czyli Smart Factory 2021 Konferencja Smart Factory organizowana przez magazyn Production Manager, miała za zadanie ...
Blacha perforowana elementem nowoczesnej architektury Blacha perforowana to blacha z metalu, z precyzyjnie wykonanymi otworami, które wy...
Połączenie różnych obróbek w pojedynczym urządzeniu Obecne oczekiwania przedsiębiorców wobec efektywności produkcji wpływają na zmianę...
Zwiększenie efektywności produkcji dzięki automatyzacji Wdrożenie automatyzacji w sektorze obróbki blach wiąże się z wymiernymi korzyściam...
Partnerzy