Prasy krawędziowe VICLA do zadań specjalnych
Na rynku jest wielu producentów pras krawędziowych, możemy śmiało powiedzieć, że jest to najbardziej konkurencyjny rynek w branży obróbki plastycznej blach. Jak zatem wyróżnić się na tym rynku i zdobyć zaufanie klientów? Poniżej kilka wskazówek na co zwracać uwagę podczas doboru odpowiedniej prasy krawędziowej do swojego zakładu i dlaczego warto wybrać właśnie firmę VENTOR jako dostawcę.
|
Podczas audytów zakładów Chińskich Pan Kamiński zdążył zobaczyć „wszystko”, co tyczy się dobrej i złej strony produkcji pras krawędziowych. W późniejszym czasie podobne sytuacje zdarzały mu się z ich tureckimi partnerami oraz europejskimi. Widział wiele i z całym przekonaniem stwierdza, iż to co udało im się zobaczyć podczas audytu u nowego partnera, producenta pras krawędziowych VICLA z Włoch, przeszło jego oczekiwania.
Proces produkcyjny rozpoczyna się od wycinania blach (włoskich materiałów) w jednym zakładzie, a natępnie w tym samym konstrukcje są spawane i wstępnie obrabiane automatami skrawającymi oraz w drodze wyżarzania odprężającego usuwa się wszelkie naprężenia konstrukcji. Na tym etapie Przemysław Kamiński przyznaje, że z doświadczenia pracy ze spawaczami, Ci których widział w zakładzie poddostawcy VICLA naprawdę potrafią spawać. Pionowe spoiny na konstrukcji głównej pras wyglądają bardzo dobrze.
Po tak dokładnym przygotowaniu konstrukcje są obrabiane mechanicznie w miejscach styku konstrukcji głównej z belką górną lub stołem prasy. Później przewożone są do lakierni, w której dochodzi do odtłuszczenia, mycia konstrukcji, a następnie malowania.
Tak przygotowana konstrukcja prasy w elementach trafia do głównego zakładu VICLA, gdzie z wielką starannością jest montowana z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i co najważniejsze, najwyższej jakości.
- (...) proponuję przed zakupem prasy, udać się do zakładu naszego partnera do Włoch i zobaczyć tę jakość na własne oczy. Możemy dla Ciebie zorganizować taki wyjazd, odwiedzając podwykonawców – spawanie, malowanie oraz spędzeniem czasu w zakładzie głównym. Nieskromnie muszę to napisać. Po takiej wizycie sami stwierdzicie, że nie chcecie innej prasy u siebie w firmie. - zachęca Przemysław Kamiński. |
Fot.: Prasa krawędziowa VICLA typu Superior w ofercie Ventor |
Prasy krawędziowe VICLA to głównie trzy rodzaje urządzeń:
- Prasa krawędziowa SMART inspirowana wydajnością oraz solidnością konstrukcji flagowego modelu SUPERIOR. W standardowej konfiguracji prasa wyposażona jest w system kompensacji ugięcia oraz 4 osie główne dla prasy suwaka i zderzaka. Prasa krawędziowa zaopatrzona jest w sterownik ESA S630 oraz matrycę Rolleri, fotokomrki Lazer Safe oraz podzespoły liderów rynku: Voith, Hoerbiger, etc.
- Hybrydowe prasy krawędziowe SUPERIOR zostały zaprojektowane z największą dbałością o najdrobniejsze szczegóły przez włoskich inżynierów VICLA. Jest to prasa, która zapewnia najwyższą precyzję gięcia. Prasa wyposażona jest w sterownik ESA S650, a także podzespoły liderów rynku. Maszyna posiada podwójne liniały prowadzenia zderzaka tylnego w celu szybszej i dokładniejszej pracy. Wyposażona jest w podwójne prowadzenia belki górnej dla jej stabilnej pracy i prostopadłe ustawienia względem stołu. System hybrydowy oferowany jest w cenie standardowego układu hydraulicznego, ponieważ firma VENTOR chce mocno promować tę wersję prasy krawędziowej na polskim rynku. W porównaniu do zwykłej prasy krawędziowej system hybrydy pozwala na oszczędność energii nawet do 55% oraz znaczną redukcję oleju potrzebnego do pracy maszyny. Maszyna zaopatrzona jest także w automatyczny system kompensacji ugięcia stołu, tzw. Clever Crowning. Do tego system FLEX do zarządzania ugięciami konstrukcji maszyny, który niezależnie od długości giętej blachy zapewni tę samą głębokość gięcia. Prasę można wyposażyć we wszelkie dostępne opcje na rynku, koniecznie sprawdź to rozwiązanie.
- Wreszcie najmniejsza prasa krawędziowa FIRST stworzona dla klientów, którzy potrzebują szybkiego gięcia cienkich materiałów. Prasa przystosowana jest do pracy operatora w pozycji siedzącej, posiada specjalne podświetlenia przestrzeni pracy oraz bezpieczny półautomatyczny system zwolnienia belki. Niezwykle wydajne narzędzie pracy dla każdego warsztatu wymagającego najwyższej precyzji i dokładności gięcia detali z każdego rodzaju materiału.
Dlaczego warto wybrać prasę krawędziową Vicla?
Prasy krawędziowe VICLA budowane z pasją przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w konstruowaniu oraz budowie maszyn. Prasy VICLA są opracowywane z zaangażowaniem i misją, aby stać się wyróżniającą marką pod względem jakości konstrukcji, oraz jakości osiąganej dla detali klientów VENTOR. Maszyny w pełni bezpieczne dla operatora i niezwykle szybkie dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii takich jak Hybryda czy FLEX.
Prasy VICLA zamortyzują się szybciej, niż urządzenia konkurencyjne, szybciej trafią do Twojej fabryki, dzięki czemu szybciej będą mogły dla Ciebie pracować i z pewnością są to jedne z najszybszych rozwiązań wśród pras krawędziowych hydraulicznych, dzięki systemowi hybrydowemu.
Prasy krawędziowe VICLA wyróżnia:
- maksymalna wydajność
- ruch osi z bardzo dużą prędkością i precyzją
- zmniejszone zużycie energii poprzez system hybrydowy
- ergonomia pracy dla operatora
- niezwykle ciche rozwiązania
- trwała konstrukcja produkowana z najwyższej jakości stali.
|
Przemysław Kamiński przyznaje, że z dzisiejszym doświadczeniem, cofając się w potrzeby zakładu produkcyjnego, którym zarządzał przez wiele lat, miałby ułatwione zadanie i wybrałby Viclę jako dostawcę, bo widział wiele pras krawędziowych i uważam, że jest to jedna z najlepszych maszyn tego typu dostępna dzisiaj na rynku.
Źródło: VENTOR
Redaktor: MRR
48-370 Paczków
+48 606 200 267
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING