Szukaj w działach:

Jak sprostać transformacji 4.0

 

Forum Nowoczesnej Produkcji 2018 jesienna edycja
 


Ciągły postęp przemysłu i rozwiązań technologicznych sprawia, że firmy produkcyjne stają przed coraz to nowszymi problemami i wyzwaniami.

Czy transformacja 4.0 dotyczy tylko największych firm? Jak ze zmianami radzą sobie małe przedsiębiorstwa? Jak przygotować się do zmian? W jaką technologię warto inwestować? Od czego zacząć? To najbardziej aktualne zagadnienia pojawiające się w branży produkcyjnej w Polsce. Odpowiedzi na te, a także inne pytania specjaliści udzielą podczas VI edycji Forum Nowoczesnej Produkcji, która odbędzie się 24-25 października br. w The Westin Warsaw Hotel. 

Nowoczesna formuła wydarzenia

Aktywne rozmowy przeprowadzone podczas posiedzenia Rady Programowej Forum, wykazały, że jeśli chodzi o polski przemysł, to więcej jest pytań, niż odpowiedzi. Agenda jesiennej edycji spotkania będzie odpowiadać na aktualne potrzeby oraz rozwiewać wątpliwości, z którymi mierzy się kadra zarządzająca małych i dużych firm produkcyjnych. Program VI Forum Nowoczesnej Produkcji  to skupienie się na biznes use cases oraz dynamicznych, krótszych panelach. Na zakończenie każdego dnia odbędzie się merytoryczna, pogłębiona rozmowa przy okrągłych stołach - „W koło o produkcji”. Dyskusje poprowadzą eksperci w ramach ścieżek tematycznych, które były omawiane w ciągu dnia. 

- „Formuła round tables jest o tyle ciekawsza od panelu, że każdy z uczestników może w dowolnym momencie zabrać głos i skomentować wypowiedź innego uczestnika. To dodaje dynamizmu” - dopowiada Michał Zimiński, Manager, Simon Kucher & Partners.  

PROGRAM FORUM

Za drobne poprawki dotychczasowej formuły wydarzenia odpowiada Rada Programowa Forum Nowoczesnej Produkcji, pod przewodnictwem, Joanny Makowieckiej-Gaca, CEO, KARMAR S.A. i Dariusza Piotrowskiego, Dyrektora Generalnego, DELL EMC w Polsce. To właśnie grono kluczowych specjalistów z dziedziny nowoczesnej produkcji zwróciło uwagę na potrzebę uczestników, do odejścia od teorii, a skupieniu się na praktycznych przykładach wdrożeń rozwiązań, które mają zastosowanie w przewodnich firmach na świecie. W rezultacie ma powstać przepis, na lepszy, cyfrowy przemysł.

Co wpływa na automatyzację?

Rosnący PKB, rosnące wynagrodzenia i zapotrzebowanie na osoby do pracy, spadające bezrobocie... rynek pracownika? Może tak, jednak nie w sektorze produkcyjnym. Tutaj pracowników najzwyczajniej nie ma. Nastały czasy, kiedy to nakłady finansowe są tak samo istotne, jak kapitał ludzki. W czasie spotkania prelegenci przewrotnie będą zastanawiać się, czy to automatyzacja jest zagrożeniem dla rynku pracy, czy też brak personelu jest siłę napędową postępu automatyzacji i robotyzacji. Z takiego punktu widzenia Gospodarka 4.0 wydaje się być niezbędna. Automatyzacja, cyfryzacja, digitalizacja oraz wykorzystanie innowacji organizacyjnych i procesowych w przemyśle. - 

- „Forum Nowoczesnej Produkcji to świetne miejsce, w którym można spotkać ludzi, którzy są fachowcami w swoich branżach. Tutaj możemy rozmawiać o trendach w produkcji, o tym, jak będzie wyglądał ten świat za 2 dni, za 2 lata, a może nawet za 20 lat” - mówi Piotr Kańtoch, Wiceprezes Zarządu, Grupa Powen-Wafapomp SA. 

Ważni eksperci z branży, wiele nawiązanych biznesowych kontaktów i merytorycznych debat oraz 5 stołów tematycznych w ramach kultowej już sesji round tables,  to wynik minionej edycji  Forum. W październiku może powtórzyć się sukces wiosennej edycji. Poruszone zagadnienia koncentrować się będą wokół problemów, z którymi borykają się przedsiębiorstwa: customizacja produkcji, prognozy popytu, zwiększenie przychodów, doskonalenie procesów w przedsiębiorstwie. Pojawią się odpowiedzi na najważniejsze pytania w branży, ale nie zabraknie także przestrzeni na zadawanie pytań przez uczestników wydarzenia. Jeśli błądzisz na rynku nowoczesnej produkcji, VI Forum jest miejscem na rozwianie wszelkich wątpliwości.

Kongres przeprowadzany jest w ramach działalności grupy MMC Polska, która z powodzeniem organizuje prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.
Więcej o Forum na Staleo.plŹródło: MMC Polska

Dodano 31.08.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy