Szukaj w działach:

Modułowy system do bezpośredniego mocowania detali

Nowoczesne aplikacje obróbki skrawaniem muszą sprostać stale rosnącym wymaganiom, co do jakości i dokładności przedmiotów obrabianych, a jednocześnie redukcji kosztów i zwiększenia wydajności procesów obróbczych.

Precyzyjna obróbka, to z jednej strony narzędzie i jego dokładne, solidne i powtarzalne mocowanie, a z drugiej mocowanie detalu w przestrzeni obróbczej, które także musi być precyzyjne i stabilne, a dodatkowo szybkie i możliwie proste i elastyczne.

Dzięki modułowym systemom bezpośredniego mocowania detali, firma SCHUNK upraszcza procesy produkcyjne w przypadku wytwarzania małych partii i pojedynczych elementów. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, mocowanie bezpośrednie nie posiada konturów zakłócających jak szczęki lub elementy mocujące i umożliwia obróbkę z pięciu stron przy doskonałej dostępności. Swobodnie uformowane części i inne elementy mogą być bezpośrednio zamocowane na stole maszyny w kilka sekund bez ingerencji w kontury dzięki wierzom mocującym o modułowej strukturze. W zależności od wymagań aplikacji, lider kompetencji w dziedzinie systemów chwytakowych i technologii mocowań oferuje uruchamianą pneumatycznie serię VERO-S WDP-5X oraz uruchamianą ręcznie serię VERO-S WDM-5X.

Szybkie, proste, obsługiwane ręcznie

Aktywowana manualnie seria VERO-S WDM-5X zapewnia pewność mocowania, wiarygodną symulację oraz bezkolizyjną i wysoce wydajną obróbkę z pięciu stron za pomocą podstawowych i dodatkowych modułów. Moduły mocujące są uruchamiane za pomocą klucza imbusowego bez użycia jakichkolwiek mediów i niezależnie od urządzeń peryferyjnych maszyny.

Regulowana wysokość mocowania detalu – elementy modułowe można dowolnie łączyć, dzięki czemu różnorodne detale mogą być zamocowane i obrabiane przy optymalnej dostępności Regulowana wysokość mocowania detalu – elementy modułowe można dowolnie łączyć, dzięki czemu różnorodne detale mogą być zamocowane i obrabiane przy optymalnej dostępności

 

Idealny do obróbki 5-stronnej- W razie potrzeby przedmioty obrabiane mogą być podniesione ze stołu maszyny, aby ułatwić dostęp do detalu z 5 stron. Idealny do obróbki 5-stronnej- W razie potrzeby przedmioty obrabiane mogą być podniesione ze stołu maszyny, aby ułatwić dostęp do detalu z 5 stron.

 

VERO-S-WDM Doskonały do otworów przelotowych- Dzięki zastosowaniu słupków mocujących, przy odpowiednim rozmieszczeniu, otwory mogą być wiercone dowolnie w całym detalu.


Jeden obrót śruby dociskowej wystarcza, by pewnie połączyć moduły mocujące – zarówno razem, jak i z odpowiednimi modułami podstawowymi. Moduły mocowania, niewymagające do działania sprężonego powietrza, mogą być użytkowane niezależnie od układu pneumatycznego, np. w zewnętrznych stacjach narzędziowych lub w szerokiej gamie maszyn. Mogą być one łączone z niemal wszystkimi typami stołów maszynowych za pomocą elastycznych systemów montażu. Kluczowymi elementami serii są moduły podstawowe dostępne w wysokościach 75, 125, 150 i 175 mm, które można łączyć wykorzystując moduły dodatkowe oferowane w wysokościach 75, 100 lub 125 mm. Ponadto asortyment obejmuje szeroką gamę różnych sworzni mocujących, które można stosować w zależności od rozmiaru i kształtu danego detalu. Rozmaite adaptery redukcyjne umożliwiają obróbkę z pięciu stron, eliminując przy tym kontury kolizyjne. Dzięki adapterom do regulacji wysokości możliwe jest także łatwe i szybkie mocowanie powierzchni o nieregularnym kształcie, co sprawia, że seria VERO-S WDM-5x stanowi rozwiązanie odpowiednie do mocowania detali o dowolnej geometrii.

schunk/VERO-S WDM-5xPoszczególne moduły mocujące z serii VERO-S WDM-5X można błyskawicznie łączyć za pomocą klucza imbusowego, tworząc kolumny mocujące o określonej wysokości.


Rozwiązanie alternatywne uruchamiane pneumatycznie

Uruchamiana pneumatycznie seria VERO-S WDP-5X, to rozwiązanie skierowane do osób poszukujących większej wygody. Poszczególne moduły można szybko i łatwo połączyć ze sobą dzięki mechanizmowi blokującemu. Bez względu na wysokość kolumn mocujących moduły bezpośredniego mocowania detalu są zaopatrywane w sprężone powietrze z modułu podstawowego, za pośrednictwem opatentowanego przepustu podawania mediów i zabezpieczane za pomocą połączenia wciskowego lub połączenia kształtowego o sile docisku do 25 000 N (z momentem zadziałania równym 50 Nm). Zintegrowana funkcja docisku zapewnia maksymalną siłę trzymającą i tym samym doskonałą stabilność. Mocowanie detalu (kształtowe i samoblokujące) następuje sprężynowo bez zużycia energii. Detale pozostają bezpiecznie zamocowane nawet przy nagłym spadku ciśnienia w układzie.


przekrój-VERO-S-WDB

1.Moduł podstawowy VERO-S WDP-5X Zapewnia sztywne połączenie ze stołem maszyny
2 Połączenia pneumatyczne w module podstawowym Eliminuje potrzebę uciążliwych kabli na obrabianym przedmiocie
3 Blokowanie napędu Do ekstremalnie wysokich sił rozciągających
4 Transfer mediów przez moduły układające Do sterowania modułem bezpośredniego mocowania
5 moduł układania WDS 99-50 Do elastycznej konfiguracji słupków mocujących
6 Moduł układania WDS 99-30 Do elastycznej konfiguracji słupków mocujących
7 Moduł zaciskowy WDN 99-70 Do bezpośredniego połączenia z przedmiotem obrabianym


Niezależnie od sposobu aktywowania, modułowe systemy mocowania bezpośredniego firmy SCHUNK, zapewniają wysoką elastyczność mocowania detali o zróżnicowanej geometrii, zapewniając swobodny dostęp do pięciostronnej obróbki. Wysoka powtarzalność mocowania, dzięki sworzniom centrującym, prosta i szybka obsługa, dzięki inteligentnym połączeniom zaciskowym między modułami oraz wysokie siły mocowania pozwalają na optymalne wykorzystanie wydajności maszyny, a tym samym zwiąkszenie wydajności procesu i jego niezawodności.


Źródło: Schunk

 

Dodano 13.09.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy