Szukaj w działach:

Jak usunąć powłokę lakierniczą z aluminiowych detali?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Jak wydajnie usunąć powłokę lakierniczą z aluminiowych detali? Firma NOYEN ma na to sprawdzony sposób.


Usuwanie nieprawidłowo nałożonych lub uszkodzonych powłok lakierniczych często wiąże się z ryzykiem naruszenia powierzchni detalu. W zależności od parametrów takich jak grubość powłoki czy materiał, z którego wykonano detal, mechaniczne metody usuwania powłok nie zawsze są bezpiecznym rozwiązaniem. Doskonałą alternatywę stanowi wówczas chemiczne usuwanie powłok.

Wyzwanie

Jeden z polskich producentów odlewów aluminiowych zgłosił się do NOYEN z pytaniem o możliwość usunięcia powłoki lakierniczej z detali. Powodem był nieprawidłowy sposób jej nałożenia oraz podjecie decyzji o zmianie jej koloru.

Powierzchnia części była pokryta dwiema powłokami – podkładowa oraz nawierzchniowa. Ponieważ odlew był wykonany z aluminium i podlegał precyzyjnej obróbce, wykorzystanie mechanicznej metody usuwania było niemożliwe – mogłoby to skutkować uszkodzeniem poddawanych procesowi części. Konieczne było opracowanie metody, która pozwoliłaby w bezpieczny dla detali sposób usunąć z ich powierzchni powłokę lakiernicza.

 

usuwanie powłoki lakierniczej Noyen

 


Zaproponowane rozwiązanie

Eksperci NOYEN zaproponowali metodę chemicznego usuwania powłok wspomagana ultradźwiękami. Klient zdecydował się na współprace i przekazał NOYEN 60 europalet, na których znajdowało się 370 części. Eksperci NOYEN zastosowali preparat NOYEN Z02, który charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością. W tym przypadku możliwe było usuniecie powłok lakierniczych z powierzchni 224 m² w 410 litrach kapieli z 30% roztworem NOYEN Z02.

Korzyści z wdrożonego procesu

  1. Najwyższa jakość procesu: eksperci NOYEN zarekomendowali oraz zastosowali technologie, która pozwoliła na skuteczne i bezpieczne usuniecie powłok z detali.

  2. Optymalizacja procesu: preparat NOYEN Z02 zamiast rozpuszczać powłoki, złuszcza je, a zanieczyszczenia w postaci kożuchów są odseparowywane przez system filtracji urządzenia, co pozwala wydłużyć żywotność kąpieli mającej.

  3. Wsparcie: zlecenie usługi usuwania powłok NOYEN pozwoliło klientowi w krótkim czasie uzyskać detale profesjonalnie przygotowane do kolejnych etapów obróbki bez konieczności angażowania własnego personelu oraz infrastruktury.

 

Źródło: NOYEN

 

NOYEN Sp. z o.o.
Braci Krausse 6
20-270 Lublin
+48 81 745 05 98
POWIĄZANE
Przemysł Tworzyw Sztucznych i Czyszczenie Suchym Lodem Czyste wgłębienia i odpowietrzenia form są głównym wyzwaniem dla producentów...
Tork szkoli z higieny pracy Tork® jest członkiem grupy zrzeszającej prywatne organizacje działające na rzecz bezp...
Innowacyjny mikroskop w laboratorium firmy NOYEN Do laboratorium firmy NOYEN, które mieści się w Lublinie, trafił nowatorski mikros...
PaintExpo 2024 Międzynarodowe Targi Przemysłowych Technologii Lakierniczych PaintExpo odbędą się w dniac...
Rozwiązania NOYEN dla czystości produkcji Firma NOYEN z Lublina, zajmująca się produkcją maszyn i urządzeń oraz chemii przemysłowej...
Rozwiązania Oerlikon Balzers na targach FAKUMA 2023 Oerlikon Balzers, marka Oerlikon i światowy lider w dziedzinie powłok cienkowarstwowych, ...
Partnerzy