Szukaj w działach:

Automatyzacja procesu cięcia i transportu blach - LogiTowerLoader

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 

 

Jak zorganizować procesy produkcyjne tak, aby drogie i szybkie wycinarki laserowe pracowały non stop dzięki zasilaniu ich w arkusze blach? Rozwiązaniem jest optymalizacja przepływu materiału i wdrożenie automatycznego systemu załadunkowo-rozładunkowego LogiTowerLoader, który zapewni nieprzerwany, niemal bezobsługowy przebieg materiałów. 


Dobrym przykładem jest automatyzacja pracy wycinarki laserowej MAZAK w firmie Hautec w Skawinie. Na hali produkcyjnej wyposażonej w nowoczesny park maszynowy największym wyzwaniem był wewnętrzny transport blach 3m x 1,5m w czasie, który pozwoli na zniwelowanie przestojów pracy lasera, zwiększenie bezpieczeństwa pracy z ciężkimi arkuszami oraz bezobsługowe wypalanie w laserze. Te wyzwania udało się zrealizować dzięki wdrożeniu systemu LogiTowerLoader.

LogiTower Loader to automatyczny system załadunkowo-rozładunkowy, który umożliwia automatyczny proces poboru blach ze stosu lub z kasety regału, załadunek do wycinarki laserowej, a następnie odbiór wyciętych elementów i dostarczenie ich do dedykowanej kasety regałowej lub punktu rozładowczego. Loader może być zintegrowany z wycinarkami różnych producentów i nie zamyka drogi do rozbudowy, czy nawet zmiany parku maszynowego.

hautec LogiTower Loader ISLCASE STUDY

Rozwiązanie zaproponowane w Hautec to LogiTower Loader w wersji BASIC Stand Alone - zautomatyzowany cykl przepływu materiału od pobrania surowego materiału ze stołu podawczego, przez pobranie blachy do lasera, po odłożenie blachy z wypałkami na stół odkładczy. Pracownik magazynu ręcznie lub za pomocą wózka widłowego zasila stół podawczy, z którego Loader pobiera blachę na stół lasera. Na tym etapie system ma do dyspozycji dwa mechanizmy kontroli poprawności załadunku blachy. Pierwszy moment weryfikacji następuje w czasie poboru blachy przy pomocy systemu ssawek - narożna ssawka wykonuje cykl ruchów, tak aby oderwać ewentualnie sklejone arkuszy blachy. Drugim etapem kontroli jest zainstalowany system mechanicznego poboru grubości blachy. W razie niezgodności wartości ze zleceniem system zareaguje alarmem dźwiękowym. Już w momencie odkładania arkusza na stół lasera następuje mapowanie. Takie rozwiązanie umożliwia zdefiniowany w Loaderze narożnik „0”. Znacznie oszczędza to czas pracy lasera, gdyż w ten sposób możliwa jest nieprzerwana praca urządzenia, które nie blokuje zlecenia w przypadku niepoprawnego ułożenia blachy na stole. W tym momencie następuje wymiana materiału w maszynie tnącej - laser wysuwa stół z wypałkami i natychmiast pobiera stół z poprawnie ułożony arkuszem. Całość operacji wymiany trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Dwustronne grzebienie Loadera podbierają wypaloną blachę i odkładają na stół odbiorczy, na którym załoga magazynu, po wystygnięciu blachy, może sortować detale.

hautec magazyn blach LogiTower Loader ISLWIELE KORZYŚCI

  • eliminacja przestojów - maksymalne wykorzystanie potencjału lasera
  • zwiększona precyzja i tempo procesów obróbczych
  • minimalizacja ryzyka błędów operatora 
  • wzrost bezpieczeństwa pracy operatorów.


W przypadku procesów produkcyjnych obejmujących laserowe przetwarzanie blach wdrożenie zintegrowanego systemu magazynu blach LogiTower z LogiTower Loaderem może być kluczem do uzyskania przewagi konkurencyjnej na coraz bardziej wymagającym rynku. Dodatkowe korzyści wynikające z wdrożenia automatycznego magazynu blach to dostępność do materiału, oszczędność powierzchni - ze względu na wykorzystanie wysokości hali i organizację transportu bez udziału wózka widłowego a w konsekwencji zapewnienie sprawnej logistyki wewnątrzprodukcyjnej i zwiększenie mocy produkcyjnej.

 

Źródło: ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne

ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.
Skrajna 3B
31-331 Kraków
+48 12 29 28 100
POWIĄZANE
Przemysł 4.0 na lunch Na mapie polskiego przemysłu pojawiło się kolejne istotne wydarzenie - Lunch Ekspert&oacu...
Remote Care - nowe rozwiązania w diagnostyce maszyn Przedsiębiorstwa z branży przemysłowej stoją obecnie przed wyzwaniem wprowadzania coraz t...
Branża automotive na AutoEvent 2019 Zbliżające się coroczne spotkanie przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego AutoEvent 201...
Relacja z Automotive Production Support 2023 18 kwietnia we Wrocławiu odbyła się siódma edycja specjalistycznego spotkania bran...
Przewodnik po Targach STOM 2022 Pandemia wymusiła na Targach Kielce dwukrotne przeniesienie „Przemysłowej Wiosny ST...
Cel INNOFORM® online zrealizowany INNOFORM® online, tegoroczna odsłona dobrze już znanych bydgoskich targów, z p...
Partnerzy