FANUC zaprasza na CETEF 2022
Dynamiczny rozwój informatyki napędza cyfryzację wszystkich dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Jednym z kluczowych ogniw transformacji cyfrowej jest automatyka i robotyka. Jaka przyszłość maluje się przed tą pasjonującą dziedziną technologii, co musi się stać, by inteligentne roboty na dobre zagościły w polskich fabrykach i jakie efekty może to przynieść polskim firmom? Odpowiedzi na te pytania dostarczy dyskusja ekspertów zaproszonych do udziału w sesji firmy FANUC, organizowanej w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, w dniu 25 października br.
CETEF to kluczowe przedsięwzięcie organizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii (IZTECH) we współpracy z uczelniami technicznymi i przemysłem wysokiej techniki od 2014 roku. Tegoroczne Forum organizowane jest pod auspicjami Komisji Europejskiej i pod patronatem Parlamentu Europejskiego, przez IZTECH, Politechnikę Wrocławską oraz Federację Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych NOT. W gronie partnerów przemysłowych tegorocznego wydarzenia gości firma FANUC, globalny lider w obszarze technologii CNC i wiodący producent robotów przemysłowych.
Celem Forum jest stworzenie międzynarodowej platformy do dyskusji nad polityką europejską w zakresie rozwoju dziedzin techniki mających decydujące znaczenie dla sukcesu transformacji cyfrowej, a także inspirowanie sieci partnerskich (networkingu) do realizacji dużych projektów europejskich w zakresie wysokich technologii oraz zaprezentowanie polskiego potencjału technologicznego i badawczego w zakresie realizacji projektów rozwojowych Unii Europejskiej, w szczególności w obszarze transformacji cyfrowej i energetycznej. Udział w tegorocznym Forum zapowiedzieli m.in. Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży, Cristian-Silviu Buşoi, Przewodniczący Komitetu Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego oraz Peter Droell, dyrektor w Dyrektoriacie Generalnym KE ds. Badań i Innowacji.
Transformacja cyfrowa nabiera rozpędu, ale by mogła się dokonać niezbędny jest dynamiczny rozwój wielu technologii komplementarnych, m.in.: automatyki, robotyki i mechatroniki, elektroniki i fotoniki, inteligentnych sieci energetycznych i komunikacyjnych, cyberbezpieczeństwa. W celu oceny aktualnej sytuacji we wspomnianych obszarach, wskazania szans oraz zidentyfikowania barier dalszego rozwoju w programie tegorocznego Forum zaplanowano pięć konferencji tematycznych.
Pierwsza z nich zostanie poświęcona przyszłościowym rozwiązaniom automatyki i robotyki przemysłowej. Pozostałe skupią się na tematach takich jak: przełomowe dokonania technik medycznych, cyberbezpieczeństwo, nowe technologie biomedyczne oraz innowacyjne technologie w metalurgii metali niezależnych.
Firma FANUC jako Przemysłowy Partner wydarzenia, w ramach sesji zaplanowanej w dniu 25 października br. (w godz. 14.00 -15.30), przedstawi przekrojowe wprowadzenie do robotyki przemysłowej, nowe możliwości korzystania z potencjału robotów, modele zarządzania pracą robotów w inteligentnych fabrykach (rozwiązania IIoT), a także przeanalizuje proces wdrożenia robotyzacji. Prelegent skupi się na wskazaniu kluczowych kroków tego procesu, aspektach technicznych o których warto pamiętać, a także korzyściach wynikających z dobrze przeprowadzonej analizy ekonomicznej.
Z myślą o uczestnikach Forum zainteresowanych rzeczywistymi efektami wdrożenia robota do konkretnej produkcji zaplanowano prezentację Use Case przygotowaną wspólnie z Partnerem - firmą ZMK AUTOMATION. W ramach tej części zostanie omówiony proces automatyzacji małoseryjnej produkcji elementów frezowanych.
Kolejnym punktem sesji będzie prezentacja pt. „Lean 4.0 - Algorytmiczne wsparcie optymalizacji decyzji produkcyjnych”, przygotowana przez założyciela pierwszej na świecie Platformy Robotów DBR77.com. Głównym celem projektu jest wsparcie procesów robotyzacji oraz automatyzacji produkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz umożliwienie wykonania efektywnej digitalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych, pod względem technologicznym i finansowym.
W ramach tej części wystąpienia zostanie poruszonych wiele aktualnych i inspirujących zagadnień, m.in.: dane - symulacje - algorytmy jako narzędzia wspierające jakość oraz efektywność produkcji, współczesne metody symulacji graficzno-liczbowych, technologia AR i VR jako wsparcie projektowania zakładów produkcyjnych, praktyczne przykłady wdrożenia Bliźniaka cyfrowego oraz marketplace DBR77 zasługujący na miano disruptora rynku robotyzacji.
Konferencje tematyczne zaplanowane podczas tegorocznego Forum otworzą referaty wprowadzające wybitnych, zagranicznych ekspertów. W temacie robotyki i AI głos zabierze prof. Ivan Petrovic, członek Chorwackiej Akademii Nauk, przewodniczący Technicznego Komitetu Robotyki IFAC (International Federation of Automatic Control), profesor Uniwersytetu w Zagrzebiu.
Uczestnikami obrad będą interesariusze z 17 krajów Europy Środkowej, w tym reprezentanci kadry kierowniczej centrów badawczo-rozwojowych oraz kierownicy projektów w zakresie transformacji cyfrowej, menedżerowie odpowiedzialni za rozwój infrastruktury technologicznej przemysłu i usług, firmy specjalizujące się w projektowaniu i integracji systemów automatyki przemysłowej i logistycznej, przedstawiciele instytucji, ministerstw i agencji rządowych dysponujący środkami finansowymi na wsparcie transformacji cyfrowej gospodarki europejskiej.
Wydarzeniem towarzyszącym Forum będzie Dzień Młodego Naukowca organizowany przez Krajową Reprezentację Doktorantów i Radę Młodych Naukowców.
Po trudnym czasie pandemii i w warunkach ciągle trwającej wojny na Ukrainie, CETEF’22 odbędzie się w modelu hybrydowym.
Więcej informacji na: www.cetef.eu
Źródlo: FANUC
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House