Szukaj w działach:

Nowa wycinarka do rur Mazak na TUBE 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Yamazaki Mazak zaprezentuje nową wycinarkę laserową, zaprojektowaną specjalnie do szybkiego cięcia rur o małej średnicy na Targach TUBE 2022 w hali 5, na stoisku C17.

FT-150 FIBER jest dostępna w czterech różnych opcjach, każda z 3.0 kW rezonatorem, który może być dopracowany w zależności od długości detalu, który jest obrabiany, od 6,500 mm aż do 8,000 mm.

Maszyna, prezentowana po raz pierwszy w Europie na Tube 2022, jest zdolna do cięcia okrągłych, kwadratowych i prostokątnych rur o średnicach do 152.4 fprzemymm, o które są powszechnie używane w konstrukcjach, meblach i przemyśle architektonicznym, jak również w ramach karoserii pojazdów. Maszyna może ciąć szeroką gamę materiałów, włączając w to miękką stal, stal nierdzewną, miedź, mosiądz i aluminium. 

FT-150 FIBER jest zaprojektowana by uzyskać maksymalną produktywność i wykonywać wiele procesów, włączając w to cięcie, wiercenie, gwintowanie oraz wiercenie termiczne. To redukuje czas obróbki rur i sprawia, że procesy takie jak wykrawanie, gratowanie i gwintowanie otworów nie są potrzebne.

FT-150 FIBER posiada też wachlarz funkcji, by wykonywać dokładne cięcie wysokiej jakości. Są to między innymi wsporniki do długich materiałów, które zapobiegają zwisaniu podczas wycinania, przechylną głowicę lasera, która umożliwia wysoce dokładne cięcie ukośne oraz wewnętrzną osłonę przeciwodpryskową, zapobiegającą wypalaniu wewnętrznej powierzchni detalu. Istnieją także opcje obrotowego narzędziowego wrzeciona do gwintowania otworów i wiercenia termicznego.

Maszyna FT-150 FIBER jest też wyposażona w wachlarz automatycznych funkcji, w tym auto-profiler calibration i czyszczenie dyszy, by jeszcze bardziej zwiększyć produktywność.

Bezpieczeństwo operatora było dla firmy priorytetem podczas projektowania FT-150 FIBER. Maszyna zawiera całkowicie zamykaną pokrywę, która zakrywa obszar cięcia i wewnętrzną przestrzeń załadunku i rozładunku.


Jak mówi Pan Gaetano Lo Guzzo, Dyrektor Laser Business Europe: „Nowa FT-150 FIBER jeszcze bardziej zwiększa nasze możliwości cięcia laserem światłowodowym z maszyną specjalnie zaprojektowaną do szybkiego i precyzyjnego cięcia rur o małej średnicy. Wyjątkowa produktywność, zapewniona dzięki kombinacji rezonatora światłowodowego, ultraszybkim posuwom, możliwości obróbki wielu różnych procesów i automatyzacja programu ładującego, sprawia, że FT-150 FIBER jest idealna dla producentów masowych, którzy chcą zwiększyć swoje możliwości obróbki laserowej".


Odwiedź firmę Yamazaki Mazak w dniach 20-24 czerwca 2022 w Düsseldorf na Targach TUBE w hali 5, na stoisku C17.


Źródło: Yamazaki Mazak

YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE
Trasa Renców 33
40-865 Katowice
+48 32 35 004 60
POWIĄZANE
Prawie 7,5 mln dla Odlewni RAFAMET z NCBiR Projekt Odlewni RAFAMET to innowacja procesowa polegająca na wytwarzaniu odlewów p...
Przewodnik po ITM 2019 Chcesz wiedzieć jakie kierunki rozwoju czekają polski przemysł? Wystarczy wziąć udział w ...
Czym się kierować przy wyborze wycinarki laserowej do blach? Wycinarki laserowe są obecnie jednymi z najczęściej stosowanych urządzeń służących do obr&...
Dlaczego warto wybrać maszyny do cięcia laserowego o mocy 10 kW +? Założona w 2008 r. firma Bodor przekształciła się w globalną korporację zatrudniającą pona...
Wysokoobrotowe bramowe centra obróbkowe Przez ponad pół roku firma Takumi dostarczała miesiąc w miesiąc centra obró...
Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2020 Kalendarz targów przemysłowych na 2020 rok jest bogaty w ciekawe wydarzenia branżo...
Partnerzy