Przemysłowe trendy na ITM Polska 2019
Jak wynika z opublikowanych w 2017 r. danych Eurostatu, Polska jest krajem silnie uprzemysłowionym. Udział tego sektora w polskiej gospodarce to aż 26,3 proc., co daje Polsce bardzo silną pozycję w światowej lidze - 7. miejsce wśród krajów UE.
Prześcigamy takich gigantów jak Niemcy, Austria, Szwecja, Włochy, Hiszpania i Francja. Szybki rozwój branży przemysłowej generuje wprowadzanie ważnych zmian w przedsiębiorstwach i ma również wpływ na przekształcenie formuły targów ITM Polska. Czym Międzynarodowe Targi Poznańskie zaskoczą gości przyszłorocznej edycji?
Nadchodzące targi Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska, organizowane pod hasłem „Na drodze do Przemysłu 4.0” są ważnym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej wszechstronnie prezentującym ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z koncepcją Przemysłu 4.0. To istotne miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. Profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny oraz technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi są obowiązkowym punktem w kalendarzu dla przedsiębiorstw szukających innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.
Międzynarodowe Targi Poznańskie podają, że edycja ITM Polska 2018 odbyła się na powierzchni 25 000 m2, a w 10 pawilonach swoją ofertę pokazało 1000 wystawców z 28 krajów, natomiast wystawę w trakcie czterech dni odwiedziło łącznie 17 090 profesjonalnych zwiedzających z branży przemysłowej.
Poziom wytwarzania wciąż rośnie, dzięki temu sektor produkcji przemysłowej jest jednym z motorów rozwoju polskiej gospodarki. Oferta wystawców prezentowana w trakcie targów umożliwi firmom jeszcze szybszy rozwój i zdobycie unikalnej przewagi konkurencyjnej, opartej na najnowszych technologiach.
Zakres branżowy targów ITM Polska:
- MACH-TOOL
- Obrabiarki i Narzędzia
- Technologia plastyczna obróbki blachy
- Utrzymanie ruchu
- Aparatura kontrolno-pomiarowa
- Automatyka i robotyka
- CAD/ CAM
- METALFORUM
- Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego
- Park Tematyczny Odlewnictwo
- SURFEX
- Salon Technologii Obróbki Powierzchni
- Poligon Umiejętności
- WELDING
- Salon Spawania i Cięcia
- HAPE
- Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów
- NAUKA DLA GOSPODARKI
- BHP Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle
Joanna Kucharska, Dyrektor Targów ITM Polska podkreśla:
- „Industry 4.0 to pojęcie głośno wybrzmiewające zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, które nie stanowi już tylko automatyzacji i robotyzacji produkcji. Obecnie to zmiana filozofii biznesowej wymagająca nowych narzędzi, a w tym maszyn i oprogramowania, nowych kompetencji pracowników, jak i transformacji podejścia ze strony klientów. Problemy demograficzne i aktualnie obserwowane perturbacje na rynku pracy w Polsce mogą prowadzić do zwiększenia inwestycji w technologie, które będą zastępowały człowieka i tym samym podnosiły produktywność. Aby polskie firmy mogły osiągnąć międzynarodowy sukces, muszą się zmierzyć ze zmianami i przestawić na nowe tory biznesowego zarządzania – tak produkcją, jak i związanego z wykorzystaniem potencjału kadr.”
Przemysł 4.0 już teraz staje się rzeczywistością, w której ludzie, maszyny czy procesy są ze sobą mocno powiązane, a produkcja bardziej elastyczna i wydajna. Najnowsze trendy, dobre praktyki i kierunki rozwoju branży przemysłowej warto obserwować w Poznaniu, na targach Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska, które odbędą się w terminie 4-7 czerwca 2019 r.
Więcej na stronie: www.itm-polska.pl
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Staleo.pl
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok