Szukaj w działach:

Szybsza produkcja dzięki maszynom ANCA FX

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Dzięki maszynom FX firmy ANCA australijski producent The Edge Equine znalazł niszę, którą stanowi rynek produktów stosowanych w stomatologii koni.


Rozwój branży ochrony zdrowia zwierząt sprawił, że firma zainwestowała w maszynę FX5E, aby sprostać wymaganiom rynku. Firma The Edge Equine z siedzibą w Bendigo w stanie Wiktoria jest australijskim producentem produktów stomatologicznych dla koni, głównie ręcznych tarek stomatologicznych. Usługi świadczone w środkowym rejonie stanu Wiktoria obejmują także ostrzenie narzędzi przemysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem ostrzenia precyzyjnego przepychaczy, noży pierścieniowych, brzeszczotów pił i frezów chwytowych do chwytowego frezowania zarysów płaskich dla lokalnych producentów szaf, tartaków i przetwórców.

To, że firma skoncentrowała się na wytwarzaniu produktów stosowanych w stomatologii koni, zostało zapoczątkowane prośbą lokalnego stomatologa o naostrzenie końskich brzeszczotów stomatologicznych. Obecnie firma Edge Equine wyróżnia się profilem działalności, gdyż skupiła się na tradycyjnych produktach, podczas gdy inni producenci działają w branży elektronicznej.

The Edge Equine szczyci się szybkością świadczonych usług, które może realizować na miejscu, co umożliwia jej wysyłanie produktów w przeciągu 48 godzin. Firma sprzedaje swoje produkty bezpośrednio do ponad 40 krajów i ma dystrybutorów w USA, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i Afryce Południowej.

Narzędzie wykonane na maszynie FX firmy ANCA

 

Tim McMahon, dyrektor zarządzający w The Edge Equine, powiedział: 


„Nasze stosunki z firmą ANCA nawiązaliśmy w 2005 roku, zakupując używaną maszynę TG4. Z upływem lat weszliśmy w posiadanie trzech maszyn TG4. Firma ANCA była niesamowita, pomogła nam napisać nasze programy oraz ustawić maszyny i oddać je do eksploatacji, a gdy wymieniliśmy jedną szlifierkę na naszą pierwszą maszynę FX3, ANCA opracowała programy pozwalające wytwarzać nasze produkty”.

 


„Zainwestowaliśmy w maszynę FX5E w 2020 r. Szukaliśmy nowego urządzenia, gdyż zapotrzebowanie na nasze produkty zwiększyło się do tego stopnia, że szlifierka FX3 i pozostałe maszyny TG4 nie były wystarczająco wydajne. Jake [Farragher], dyrektor generalny dla rejonu Azji i Pacyfiku firmy ANCA, polecił nową maszynę FX5E ze względu na niektóre cechy, dzięki którym mogliśmy się rozwijać, a jedną z nich była możliwość automatyzacji wraz z rozwojem naszej firmy. Modernizacja przebiegła bardzo płynnie za sprawą maszyn FX3 i FX5E”.

 

Firma The Edge Equine wytwarza głównie tarniki i pilniki stomatologiczne, które stosuje się do pielęgnacji zębów koni. 


„Średni czas cyklu wynosi około 14 - 16 minut w zależności od szlifowanego profilu tarnika mającego dwa ostrza, co oznacza, że jedno ostrze obrabia się od 7 do 8 minut”. - powiedział Tim. „Większość naszych klientów na całym świecie składa zamówienia dostoswane do bieżących potrzeb, dlatego dla naszych klientów i dla nas ważne jest, aby produkty były wytwarzane i dostarczane szybko.”

 Z maszyną ANCA FX5E przyszłość jest świetlana


Tim powiedział: „Oddanie maszyny FX5E do użytku pozwoliło nam spojrzeć inaczej na szlifowanie precyzyjne w ramach przeostrzania narzędzi. Obrabiamy także noże ziarniste, noże pierścieniowe i przeciągacze. Rozważamy także wytwarzanie nowych produktów z branży weterynaryjnej. Są to świdry separujące, przeznaczone zasadniczo do wycinania zębów konia. Jak widać, świdry są dość długie. W tym kontekście możliwości maszyny FX5E dają duże szanse rozwoju.”

 


„Maszyna FX5E może być wyposażona w robota, którego zakup planujemy w przyszłości, gdy jeszcze bardziej rozszerzymy działalność na tym rynku, a z pomocą firmy ANCA opracujemy proces automatyzacji obróbki ostrzy. Obecnie ręcznie podajemy narzędzia do maszyn, co w naszym przypadku przebiega sprawnie, lecz i w tym zakresie planujemy się rozwijać.”

 


„Inną główną zaletą maszyny FX5E jest jej elastyczność. W przeciągu kilku minut możemy przejść z wytwarzania tarników na szlifowanie narzędzi. Podobnie jak w przypadku maszyny FX3 konfigurujemy przyrządy obróbkowe, wprowadzamy zmiany, zmieniamy ściernice. Jest to czasochłonne. Niemniej jednak elastyczność, jaką zapewnia nam maszyna, jest ogromna - możemy przejść od jednego zlecenia do drugiego bez straty czasu”.

 


„Maszyna FX5E jest pierwszym urządzeniem, które dało nam możliwość i zdolność obróbki różnych produktów, a do tego mamy większą elastyczność, jeżeli chodzi o ostrzenie naszych własnych frezów”.

 

Tim McMahon and ANCA Product Manager

 

Tim przyznaje że lokalizacja firmy, która znajduje się dwie godziny jazdy od siedziby głównej ANCA, jest bardzo dogodna. 


„Kiedy mieliśmy jakieś problemy, zawsze uzyskiwaliśmy pomoc przez telefon, a zazwyczaj w przeciągu 5 godzin lub następnego dnia rano przyjeżdżał do nas technik. Tak jak nasi klienci wymagają od nas odpowiedniego poziomu obsługi, tak i my oczekujemy od firmy ANCA wysokiej jakości obsługi klienta, którą zapewniają”.

 

Tim jest przekonany, że firma The Edge Equine będzie ustawicznie rozwijać się w dziedzinie ochrony zdrowia zwierząt i stanie się liderem produkcji ręcznych narzędzi używanych w stomatologii koni. Przewiduje on stosowanie maszyny FX5E wraz z technologią ANCA do wytwarzania innych produktów z branży weterynaryjnej w ciągu 10 do 15 lat.


„Przed pandemią COVID braliśmy udział w trzech lub czterech konferencjach w USA rocznie, co najmniej jednej w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Zawsze bierzemy i zawsze będziemy brać pod uwagę potrzeby rynkowe związane z narzędziami tego typu”
- konkluduje Tim.

 

 

Źródło: ANCA

ANCA Europe GmbH
Im Technologiepark 15
32-051 69469 Weinheim
+48 668150552
POWIĄZANE
Strefa EKOPACK na Packaging Innovations Parlament UE przyjął nowe przepisy dotyczące zakazu produkcji plastikowych przedmiot&oacu...
KOMPOZYT-EXPO® 2023 Targi w Krakowie zapraszają na 12. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i ...
Przyszłość sektora produkcji W dniach 23 i 24 września, w hotelu Arche Hotel Krakowska w Warszawie odbędzie się jesien...
norelem nagradza innowacyjne projekty Podczas tegorocznej, ósmej już edycji konkursu Engineering Newcomer Award, organiz...
Branża stolarki okiennej spotka się na targach OUTDOOR BUILD W dniach 24-26 maja 2023 roku Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Krak&oacut...
Przemysł maszynowy na Tajwanie - Chin Fong Machine Industrial Co. Drugą odwiedzoną przez nas firmą czwartego dnia Smart Machinery Tour, była firma Chin Fon...
Partnerzy