Szukaj w działach:

Wielozadaniowa wykrawarka laserowa LVD Strippit PL

Wielozadaniowa wykrawarka laserowa LVD

Firma LVD wprowadza maszynę Strippit PL. Kombinacja wykrawarki i wycinarki laserowej łączy w sobie zalety wykrawania i formowania wykrawarek, z prędkością i wszechstronnością cięcia laserem światłowodowym w celu wykonania wielu procesów obróbki na jednej maszynie.

Dostępne są trzy modele laserowej wykrawarki wielozadaniowej: jednogłowicowy model Strippit PX 1530-L oraz Strippit V 1530-L w konfiguracji z grubą i cienką głowicą rewolwerową.

Dodanie maszyny Strippit PL do portfolio LVD tworzy najbardziej wszechstronną ofertę wykrawarek w branży.

ZALETY WIELOZADANIOWOŚCI

Małe partie, krótkie terminy realizacji i coraz bardziej złożone części powodują potrzebę elastycznej produkcji. Strippit PL oferuje dwie technologie w jednej maszynie, zapewniając większą wszechstronność niż sprzęt jednozadaniowy. Strippit PL umożliwia cięcie skomplikowanych kształtów i obróbkę materiału o grubości do 10 mm, skuteczne wykrawanie otworów do 6,35 mm, formowanie kształtów i gięcie do 90 mm długości i 75 mm wysokości na maszynie Strippit PX 1530-L.

Połączenie technologii zapewnia kompletną obróbkę części.

Wykrawarka wykonuje operacje wykrawania i kształtowania z dużą prędkością. Laser światłowodowy zapewnia wysoką jakość cięcia konturów zewnętrznych, skomplikowanych konturów wewnętrznych i może być używany do wytrawiania materiału.

Połączenie technologii eliminuje procesy, może poprawić jakość części, skrócić czas produkcji i zmniejszyć przeładunek materiałów oraz obniżyć koszt pojedynczego detalu, zarówno w przypadku małych partii, jak i dużych serii produkcyjnych.

Wielozadaniowa wykrawarka laserowa LVD


PIONIER TECHNOLOGII

W 1978 roku firma Strippit wprowadziła połączoną technologię wykrawania i cięcia laserowego do produkcji blach. Obecnie maszyna wielozadaniowa jest bardziej praktyczna niż kiedykolwiek ze względu na postęp w technologii wykrawania i cięcia laserowego.

Półprzewodnikowy laser światłowodowy posiada minimalną ilość elementów, zapewnia wysoką prędkość cięcia i niskie koszty eksploatacji, co powoduje że operacje cięcia są szybsze, dokładniejsze i bardziej opłacalne. Maszyna Strippit PL jest oferowana ze źródłem lasera światłowodowego o mocy 3 kW lub 4 kW.

 • Jednogłowicowa wykrawarka Strippit PX o nacisku 20 ton może wykrawać, kształtować, giąć i gwintować, kształtując krawędzie do wysokości 75 mm, fazując i znakując z najwyższą wydajnością. Dwadzieścia indeksowanych gniazd narzędzi jest zdolnych do uchwytu narzędzia dowolnej wielkości, do maksymalnej średnicy narzędzia równej 90 mm.
 • Model Strippit V z grubą głowicą posiada uniwersalną głowicę rewolwerową z 48 gniazdami. Model Strippit V z cienką głowicą posiada głowicę rewolwerową z 40 gniazdami. Obie maszyny o nacisku 30 ton są wyposażone w cztery programowalne stacje indeksujące 88,9 mm i są przeznaczone do zastosowań o dużym tonażu.


Wielozadaniowa wykrawarka laserowa LVD


WYRÓŻNIAJĄCE CECHY  

Strippit PL posiada funkcje zapewniające wysoką produktywność oraz pracę bez przerw.

 • Maszyna może obrabiać przedmiot o wymiarach 3048 mm x 1524 mm bez repozycji.
 • Duża zrzutnia części o wymiarach 406 mm x 1524 mm obsługuje części wycinane laserowo.
 • Układ napędowy z mechanizmem zębatkowym eliminuje luz i zapewnia dokładne pozycjonowanie.

Automatyzacja zwiększa zdolność produkcyjną do wyższego poziomu. LVD oferuje MOVit, szeroką gamę systemów automatyzacji, w tym opcje TAS (System automatyzacji wieży) i WAS (System automatyzacji magazynu), zapewniając wysoce konfigurowalne rozwiązania magazynowania materiału. W asortymencie MOVit dostępny jest również magazyn wieżowy Compact Tower (CT-P) do załadunku, rozładunku i przechowywania surowców, szkieletów i gotowych części.


Źródło: LVD

Dodano 16.10.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy