Mniejsze obciążenie środowiska przez czyściwa MEWATEX
Raport firmy konsultingowej Climate Partner, specjalizującej się w kwestiach związanych z ochroną środowiska i neutralnością klimatyczną, przedstawiony po przeprowadzonych badaniach porównawczych, wskazuje, iż czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA w mniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne niż jednorazowe czyściwa wykonane z celulozy. Różnice widoczne są w odniesieniu do zużycia wody oraz energii, jak też wielkości emisji CO2.
Climate Partner oferuje przedsiębiorstwom rozwiązania w zakresie ochrony klimatu: od strategii dotyczącej śladu węglowego i ochrony klimatu po produkty neutralne klimatycznie, które wspierane są przez międzynarodowe projekty zorientowane na wyrównanie szkód powodowanych przez emisje. Stąd też firma Climate Partner była odpowiedzialna za badania emisji CO2 powstającej w trakcie produkcji czyściw wielokrotnego użytku MEWATEX oraz czyściw jednorazowych produkowanych z celulozy.
Wszystkie wyliczenia przeprowadzone zostały w odniesieniu do jednego kilograma brudu, który został usunięty z badanych produktów oraz średniego 25-krotnego użycia czyściwa MEWATEX.
Przewaga ekologiczna
Uzyskane dane wskazują na przewagę ekologiczną czyściw wielokrotnego użytku MEWATEX w porównaniu z dwoma rodzajami jednorazowych czyściw wykonanych z celulozy i polipropylenu. Czyściwo MEWATEX może być wykorzystywane do 50 razy.
Mniejsze zużycie wody i mniejsza emisja CO2
Podczas wytwarzania czyściw MEWATEX jednostkowe zużycie wody wynosi 4 538 litrów wody/kg brudu w porównaniu z 188 500 l wody/kg brudu potrzebnymi do produkcji czyściw z celulozy. Inną istotną różnicą jest także zużycie energii: do produkcji czyściw MEWATEX potrzebnych jest 31 kWh/kg brudu, czyli 35 % tego, co przy produkcji czyściw jednorazowych (87 kWh/kg brudu).
Również w kontekście emisji gazów cieplarnianych, powstających podczas wytwarzania obydwu rodzajów czyściw, bilans ekologiczny jest na korzyść czyściw wielokrotnego użytku: 11,9 kg CO2 /kg brudu w przypadku czyściw MEWATEX i 33,3 kg /kg brudu w przypadku czyściw celulozowych, co oznacza, że czyściwa firmy MEWA w trzykrotnie mniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne.
W końcu należy także zwrócić uwagę na ilość zastosowanego materiał tekstylnego, gdzie różnica jest bardziej widoczna: 25,5 kg/kg brudu materiału potrzebne jest do wyprodukowania czyściw celulozowych, podczas gdy tylko 0,5 kg/kg brudu materiału jest wystarczające na wytworzenie czyściw MEWATEX.
Więcej informacji na temat zaangażowania firmy MEWA w ochronę środowiska na stronie:
https://www.mewa-service.pl/przedsiebiorstwo/zrownowazony-rozwoj/odpowiedzialnosc-wobec-srodowiska/
Źródło: MEWA
Redaktor: MRR
41-203 Sosnowiec
+48 32 363 82 60
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING